Avokadų nauda


2015 12 06 | Autorius: Mama.lt

Avokadų nauda

Avokadai daugeliui yra pakankmai įprastas produktas, beveik visi yra daugiau ar mažiau girdėję apie jų naudą. Pabandysime pateikti teigiamas avokadų savybes trumpai ir aiškiai.

Širdis. Avokaduose yra daug folio rūgšties, kuri sumažina širdies ligų įtaką, juose taip pat yra daug vitamino E, kuris padeda lengviau deginti riebalus,o tai taip pat palengvina širdies darbą ir užtikrina kraujagyslių sveikatą.

Reumatas ir artritas. Gausus antioksidantų, vitamino C ir vitamino E bei magnio kiekis avokaduose sumažina įvairaus tipo uždegimines reakcijas, tad tai puikus produktas kenčiantiems nuo artrito, reumato, tiems, kuriuos kamuoja radikulitas.

Mitybininė vertė. Špinatai turi tiek pat geležies, kiek ir liesa mėsa, tačiau špinatuose esanti geležis įsisavinama sunkiau nei esanti mėsoje. Kita vertus, jeigu į špinatų salotas įdėsite ir avokadų, tai juose esančios medžiagos padės špinatuose esančią geležį įsisavinti lengviau. Avokadai panašiai padeda įsisavinti įvairias medžiagas, esančias daržovėse, todėl jie turėtų būti kiekvienų salotų sudedamoji dalis.

Senėjimas. Avokaduose esančios medžiagos, pavyzdžiui, jau minėtas vitaminas E, taip pat ir antioksidantai lėtina senėjimo procesus, padeda išlaikyti odą skaisčią ir lygią, o plaukus sveikus ir žvilgančius.

O čia skaitykite, kaip užsiauginti avokadą namuose. Gaila, bet turime įspėti, kad vaisiais pasimėgauti nepavyks, tačiau turėsite tikrai gražų augalą.