Padėkime augti: Aplinka, kuri padeda sveikti


2013 01 17 | Autorius: Padėkime augti

Padėkime augti: Aplinka, kuri padeda sveikti

Dauguma tėvų žino, kaip sunku, ypač psichologiškai, kai mažylis suserga. Visi tėvai, jei galėtų apsikeistų su savo vaikais vietomis, kad tik mažiesiems nereikėtų sirgti. Ypač tuomet, jei liga rimta ir pagalbos būtina vykti į ligoninę. Tuomet tiek medikai, tiek medicinos personalas, o ir patys tėveliai daro viską, kad vaikutis kuo greičiau pasveiktų. Tačiau baltos palatos sienos, rodos, lyg tyčia ilgina dienas praleistas tenai.

Nemažai atliktų studijų rodo, kad žmonės geriau jaučiasi gražioje aplinkoje. Taip pat ir sveiksta. Suprasdami tėvų išgyvenimus, kurie turi su savo mažaisiais leisti dienas ligoninėje, Vaikų ligoninės Gastroenterologijos skyriuje menininkai pakeitė palatų ir koridorių interjerą, ant sienų, langų „išaugino“ medžius, ant kurių šakų „nutūpė“ miško ir laukų bei naminių paukščių būriai. Nuo šiol mažieji skyriaus pacientai, kiekvienoje palatoje ras specialiai šiam projektui išleistą knygelę „Paukščių knyga“.

Būdami malonioje aplinkoje ir tėveliai, ir mažieji pacientai gali atrasti ką nors įdomaus ir pamąstyti apie gražius dalykus. Tuomet negatyvios mintys apie ligą traukiasi, kaip ir pati liga.

Daugiau apie tai, kaip aplinka padeda sveikti –žiūrėkite šeštadienį 10 val. „Padėkime augti“ („Lietuvos ryto“ televizija) . Taip pat laidoje sužinosite, kaip rasti ryšį su vaikais vyresniosios kartos atstovams ir kodėl dažnas vaikas naktį griežia dantimis?

Laidos „Padėkime augti“reportažus galima peržiūrėti ne tik laidos interneto svetainėje www.padekimeaugti.lt, YouTube kanale, Lietuvos ryto televizijos portale, bet ir tėvelių pamėgtame portale www.mama.lt. Žiūrovų klausimų laidos kūrybinė grupė lauks el. paštu, facebook grupėje ir http://www.mama.lt/bendruomene/padekime-augti portale.