Fretkos priežiūra


2013 03 14 | Autorius: Parengė Gerda Morozovienė

Fretkos priežiūra

Fretka (naminis šeškas) pastaruoju metu vis dažnesnis augintinis Lietuvoje. Šešką renkasi ir jauni, ir pagyvenę žmonės. Daugelis mano, kad jos priežiūra yra nesudėtinga. O kaip yra iš tikrųjų?

Fretkos kvapas

Vyrauja nuomonė, kad fretkos turi nemalonų kvapą, tačiau tai yra mitas: pati fretka kvepia maloniai, jos kailiuko kvapas primena muskuso ir medaus derinį. Kaip ir kiekvienas gyvas sutvėrimas – fretka tuštinasi ir kaip tik tai ( o ypač tada, kai fretka labai stipriai išsigąsta) sukelia itin aitrų ir nemalonų kvapą. Teigiama, kad analines liaukas, iš kurių ir pasklinda šis kvapas, galima pašalinti.

Fretkos laikymas

Patartina fretką laikyti narve. Dėl savo vikrumo, jos dažnai pasislepia į pačias netikėčiausias angas ir vėliau būna sunku jas iš ten išimti. Paleidus fretką iš narvo, vertėtų uždaryti visus langus ir balkonus, kad ši nepabėgtų. Fretkai, kaip ir kitiems gyvūnėliams, būtinas tyras vanduo, ėdalas ir tualetas, kurį dera valyti kiekvieną dieną.

Kelionės su fretka

Keliauti su fretka galima drąsiai, tik prieš tai būtina įsigyti pavadėlį, nes jūsų mylimas gyvūnėlis bet kuriuo metu gali pabėgti. Patartina kelionių metu fretką laikyti narve ir nepamiršti šerti bei įpilti tyro vandens.