Lapkričio mėnesį "Mažylyje" skaitykite


2011 10 26 | Autorius: Mažylis

Lapkričio mėnesį

Sveiki!
● Violeta ir Vilius Tarasovai apie vaikus, senelius, darželius ir apie tai, jog maži vaikai – maži vargai...
● Kaip aktoriaus Giedriaus Arbačiausio šeimą pabudino trečias brolis.

 

Sveikata
● Meningokoko dalgis. Kaip atpažinti šią dabar daug kam siaubą varančią ligą.
● Skauda, bet ligos niekas neranda... Būna ir taip: skauda galvą ar pilvą, duria širdutę, trūksta oro – ir visa tai nuo nervų.
● 10 klausimų apie anginą. Kaip užsikrečiame, kada operacija neišvengiama ir kt.
● Sutrikęs eismas pilvuke. Maistas turėtų pro vieną galą įeiti, pro kitą išeiti... Tačiau pakeliui nutinka visokių lankstų, avarijų bei nenumatytų sustojimų.
● Tiesūs kaip styga. Pratimai ydingai laikysenai gerinti.

 

Alternatyva
● Gydantys osteopato prisilietimai. Osteopatija - tai šiek tiek panaši sritis į manualinę terapiją, tik švelnesnė. Ji sėkmingai gydo tiek kūdikio diegliukus, atpylinėjimą, kreivakaklystę, tiek tokias sudėtingas ligas, kaip vandenė. Padeda gresiant persileidimui ar tinstant nėštukės kojoms.

 

Žindymas
● Žindymo sergėtojas. Tyrimais patvirtinta, jog moterys, kurios gauna išreikštą tėčio palaikymą, žindo ilgiau ir dažniau įveikia iškilusius sunkumus. Tad ką turi žinoti netiesioginis maitintojas.

 

Kūdikio priežiūra
● Pirmosios dienos: didieji pokyčiai. Grįžus iš gimdymo namų tiek kūdikio, tiek mamytės organizme vis dar vyksta pokyčiai, kurie kartais kelia nerimą. Ką reikia apie juos žinoti?

 

Mityba
● Žuvis mažyliui. Visos žuvys geros, bet mėginsime pasiūlyti atrankos kriterijus. Ką reikia žinoti apie dirbtinai veisiamas žuvis. Ir gal konservai – ne toks jau blogis?

 

Pagrindinė tema: Tėvų miegamajame
● Nėštumas: meilė su apribojimais. Mylėjimosi tempai pagal trimestrus. Kada išties pavojinga. Ar mažyliui nekenkia orgazmai...?
● Sutuoktinių „pareigos“ po gimdymo. Kada jau galima? Aistrą gesina hormonai. Kaip saugotis.
● Mamasutra. Gimus vaikams intymumo džiaugsmus nesunku ištrenkti iš lovos. Deja, vėliau sunku juos vėl prisikviesti. Seksologo patarimai.

 

Psichologija
● Geriausias amžiaus skirtumas – ar toks yra? Jei būtų galima gandrams sudėlioti grafiką, kokius tarpus tarp vaikų pasirinkti? Dėmesio dalybos ir vyresnėlio privatumas.
● Parduodama: gabumai. Mokslininkų komentaras: „Lavinantys filmukai „Baby Einstein“ jokiu būdu nėra naudingi, o gal net ir žalingi“. Noras išsimaudyti po dušu vis dėlto yra prasta priežastis palikti vaiką „lavintis“ prie ekrano.
● Vaikų meditacija: išgirsk save! Dažnas meditaciją supranta kaip ramų sėdėjimą. O juk vaiko ilgai vienoje padėtyje neišlaikysi. Tačiau meditacija gali priminti ir smagų žaidimą.
● Negąsdinkime mažiukų!.. Helovynas ar Užgavėnės – gąsdinimo šventės. Tačiau pačius mažiausius reikia pasaugoti nuo rimto persigandimo. Kaip pamažu pratintis prie kaukių.

 

Darželinukas
● Savaitiniai darželiai – ne sovietinė atgyvena. Čia paliekami vaikai ne visada nakvoja, tiesiog jų tėvų darbo grafikas sudėtingesnis. Kuo ši ugdymo įstaiga skiriasi nuo kitų.

 

Teisė
● Į šeimą – dar vienas mažylis. Nauja motinystės pašalpų mokėjimo tvarka kelia daug klausimų tėvams, ypač tiems, kurie augina ar laukiasi pametinuko.

 

Nėštumas
● Atsargus pasipriešinimas virusams. Nėštumo metu „paprastas virusas“ gali turėti skaudžių padarinių, tad kaip jo saugotis?
● Kai mamytės drovisi ligos. Tuštinimosi sunkumų ir hemorojaus ne visoms pavyksta išvengti.

 

Patirtys
● Augu cirke. Ieva Variakojytė, pati augusi cirke, čia parsivežė ir vos dviejų dienų sūnų. Argi ne smagu augti, kai bet kurią akimirką gali pribėgti prie mamos!
● Man nebuvo sunku, tik labai vieniša... Apie jauną tėtį Saulių, kuris liko auginti šešis vaikus be mamos. Ir štai susitiko pirmąją meilę Laimą, kuri viena augino tris dukras...

 

Saugumas
● Miegas autokėdutėje – nesaldus. Automobilinės kėdutės užtikrina saugumą kelionės metu, tačiau per ilgai toje pačioje padėtyje būti mažyliui kenkia. Kita vertus, reikia žinoti, jog gulstesnė padėtis – saugesnė.

 

Viskas apie vaiką
0-1 metukai. Jei springsta žindomas
1-2 metukai. Prekių vežimėlyje – nesaugu!
2-3 metukai. Riešutai mažyliui
3-4 metukai. Pirmyn į 3D kiną!
4-5 metukai. Kaip „virškinama“ knyga
5-6 metukai. Vienas namuose

 

Viršelyje:
Lukrecija, Jurgitos Rubavičiūtės nuotr.