"Žaliasis kodas" konkursai laukia naujų dalyvių darbų


2011 05 06 | Autorius: Žaliasis kodas

Pasaulinę Žemės dieną startavę projekto ŽALIASIS KODAS 2011 konkursai kasdien susilaukia naujų dalyvių darbų. Kartu su astronominiu pavasariu atgimusiu Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės inicijuojamu kasmetiniu kūrybiniu projektu siekiama vystyti aplinkos apsaugos ir ekologijos idėjas viešinantį socialinį reiškinį Lietuvoje, kurio pagrindu tapo kūrybiškumas. ŽALIOJO KODO skelbiami konkursai – tai puiki proga originaliai ir naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir savo idėjomis prisidėti prie švaresnio ir gražesnio mūsų gyvenimo kūrimo.

 

„Žali pasakojimai“ – vaikų sąmoningumo ugdymui


Konkurso dalyviai jau pradėjo rašyti tekstinius ir kurti vizualius žaliuosius pasakojimus skirtus vaikams. Tarp jų rasime ir eilėraščių ir fantastinių pasakų bei vizualinių novelių. Projekto organizatoriai patikslina, kad vizualiniai pasakojimai ne būtinai turi būti individualūs, tai gali būti ir atskiros iliustracijos patikusiems, jau konkursui pateiktiems, tekstiniams pasakojimams. Pasakojimų žanrui, formai ir stiliui nėra jokių apribojimų. Pagrindiniai reikalavimai – pasakojimai turi būti atlikti vaikams suprantama forma ir skatinti (nebūtinai tiesiogiai) juos augti „žalesniais“ bei gamtos atžvilgiu atsakingais žmonėmis. Geriausi pasakojimai papuls į naują edukacinę pasakų knygelę vaikams - ji konkursui pasibaigus bus išleista ir nemokamai platinama mokyklose bei darželiuose, o taip pat publikuojama internete. Darbai konkursui bus priimami iki birželio 20-tos dienos, tačiau nervertėtų delsti iki paskutinės dienos, kadangi oficialioje ŽALIOJO KODO projekto svetainėje nuolat vyksta viešas elektroninis balsavimas už labiausiai patikusius darbus – balsavimo rezultatai, nors ir nenulems, tačiau turės įtakos profesionalios komisijos sprendimui.

 

Pavasariškas „Žaliųjų“ atvirlaiškių konkurso etapas


Antrasis ŽALIOJO KODO projekto konkursas „Žalioji žinutė“ savo pirmuoju etapu kviečia kurti originalius atvirlaiškius ATSINAUJINIMO tema. Projekto organizatoriai skatina aktyviau ir žaismingiau pažvelgti į šią užduotį. Pavasario metas turėtų kūrėjus įkvėpti ir pasiūlyti žalių, gaivaus oro ir saulės kupinų idėjų. Tai gali būti ir piešinys ir aplikacija, fotografija, ar net fotografuota skulptūrinė kompozicija, grafinio dizaino išraiška, tipografiniai žaidimai ir tt. Pagrindinis konkurso reikalavimas – ATSINAUJINIMO temą sieti su gamtosauga bei ekologija. Pirmasis konkurso etapas tęsis iki gegužės 20-tos dienos, tad liko visai nedaug laiko. Projekto ŽALIASIS KODAS internetinėje svetainėje konkurso darbai yra vertinami svetainės lanytojų. Jie ir lems, kieno atvrlaiškis bus išleistas ir keliaus po įvairias Lietuvos žmonių susibūrimo vietas atlikdamas socialinės žaliosios žinutės funkciją.


Kiekvienas kūrėjas, kurio darbai pateks tarp laimėtokų, taps pasakojimų knygelės bendraautoriumi arba socialinės žinutės (atvirlaiškio) autoriumi. Visi konkurse dalyvavę tekstai bei iliustracijos yra skelbiami ir matomi ŽALIOJO KODO interneto tinklalapio konkursų darbų galerijose. Pagrindiniams laimėtojams atiteks kelionės į Europos Parlamentą bei kitos papildomos dovanos-siurprizai.

 

Konkursų sąlygos, eiga bei taisyklės skelbiami oficialioje internetinėje svetainėje www.zaliasiskodas.lt