Darbo kodekso pakeitimai leistų vaikus įsivaikinusioms šeimoms pasinaudoti atostogomis


2011 05 02 | Autorius: Ieva Saplinskaitė

Darbo kodekso pakeitimai leistų vaikus įsivaikinusioms šeimoms pasinaudoti atostogomis

Balandžio 29 d., Seimo posėdžio metu buvo pateiktas Darbo kodekso 179 straipsnio 2 dalies pakeitimo projektas. Projekte numatyta, jog darbuotojams, įvaikinusiems naujagimius ar paskirtiems jų globėjams, suteikiamos atostogos už laiką nuo įvaikinimo ar globos nustatymo, kol kūdikiui sueis šimtas šešiasdešimt dienų.


Projekto autorius Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pastebi, kad pagal Civilinį kodeksą įvaikinti leidžiama ne jaunesnius kaip trijų mėnesių vaikus, o šiuo metu Darbo kodekso 179 straipsnyje nurodyta, jog darbuotojams, įvaikinusiems ar paskirtiems jų globėjam, suteikiamos atostogos už laiką nuo įvaikinimo ar globos nustatymo, kol kūdikiui sueis septyniasdešimt dienų, tai yra – du mėnesiai ir devynios dienos.


„Vertinant šiuos du teisės aktus sistemiškai, galima daryti išvadą, jog asmenims, įsivaikinus ar nustačius globą kūdikiui, nėra galimybės pasinaudoti atostogomis, nes jų įvaikintas ar globon paimtas vaikas bus vyresnis nei septyniasdešimties dienų. Taigi, tokią teisinę spragą būtina keisti, nes kol kas įtėvių galimybė išnaudoti atostogas, prilyginamas gimdymo atostogoms, yra tik teorinė, praktiškai neįgyvendinama“, - teigė Seimo narys R. Žemaitaitis.


Projektui po pateikimo buvo pritarta, todėl artimiausiu metu jis bus svarstomas komitetuose ir gegužės pabaigoje vėl pateiktas Seimo nariams.