Kur gimdyti: Trakų ligoninė


2011 05 02 | Autorius: Dovilė Šinkūnienė

Kur gimdyti: Trakų ligoninė

Trakų ligoninė, Akušerijos skyrius
Mindaugo g. 17, Trakai
tel. 8 (528) 55829

Vieta mieste, atvykimas, lankymas. Pasirodo, šį kurortinį miestelį Vilniečiai mėgsta ne tik dėl gražių ežerų ar skanių totoriškų kibinų, bet ir dėl galimybės ramesnėje aplinkoje susilaukti atžalų. Trakų ligoninė tapo alternatyva Vilniaus gimdymo namams ir ligoninėms dėl savo kamerinės aplinkos, mažesnio gimdyvių skaičiaus (ir įsiklausymo į kiekvienos gimdyvės norus) bei natūralaus gimdymo propagavimo. Parkavimas prie ligoninės ir Mindaugo gatvėje nemokamas, lankymo laikas tikriausiai lankstus, nes palatos kaimynių, kurioms trukdytų lankytojai, dažniausiai nebūna.

Galimybė susipažinti su skyriumi, bendravimas su personalu. Atvykti apžiūrėti ligoninę galima – jums parodys gimdyklas (jei tik bus neužimtos) bei palatas. Ne paslaptis, kad malonus priėmimas ir supažindinimas su skyriumi bei gimdyklomis palenkia gimdyvių širdis į savo pusę.

Ligoninės dydis, palatos. Nors Trakų ligoninėje yra tik dvi gimdyklos, abi jos beveik niekada nebūna užimtos. Vienintelis trūkumas - gimdyklų interjeras (ypač didesniosios) dar labai tolimas namų aplinkai. Prie gimdyklų yra nedidelė ir jauki patalpa, tarsi paruošiamosios palatos alternatyva, galbūt joje galima praleisti dalį laiko (yra televizorius ir foteliai skirti tiems, kurie dar gali atsipalaiduoti). Ligoninėje įrengtos 6 vienvietės pogimdyminės palatos, jose yra antra lova, kurioje gali nakvoti vyras (už papildomą mokestį, 60 Lt/parai). Šioms palatoms skirti 2 dušai ir 2 tualetai. Eilių nebūna - gimdyvių nėra daug. Palatos, kaip ir visas skyrius, nėra šviežiai suremontuotas (tiesa, viena palata kątik išdažyta), todėl interjeras yra paprastas, bet tvarkingas. Norinčioms didesnio komforto ir estetikos įrengta viena „pagerintų salygų“ palata, su joje esančiu dušu ir tualetu, kurios kaina 100 Lt/parai pirmas tris paras, 50 Lt/parai vėliau.

Procedūros, gimdyvės požiūrio paisymas. Sąrėmių metu gimdyvėms siūloma judėti, naudotis kamuoliais, dušais (esančiais prie palatų, tame pačiame aukšte kur ir gimdyklos), galima atsivežti savo priemonių, padedančių atsipalaiduoti ir į kažką sukoncentruoti dėmesį (pavyzdžiui garso įrašų bei priemonių juos klausyti, nes ligoninė garso aparatūros pasiūlyti negali). Stangų metu gimdymas vyksta tradicinėje pozoje ant gimdymo lovos (siekiant sumažinti plyšimų tikimybę), tačiau atlošo aukštį galima reguliuoti pagal gimdyvės pageidavimą (nuo gulimos iki beveik sėdimos pozicijos), žinoma, kiekvieno gydytojo ir akušerės pasiūlymai gali skirtis.

Naujagimio priežiūra. Nors Trakų ligoninei nėra suteiktas naujagimiams palankios ligoninės statusas, ligoninė jo siekia, kūdikiai būna su mamomis visą laiką.

Reikalingi daiktai atvykstant gimdyti. Reikalingų gimdymui daiktų sąrašas panašus, kaip ir kitose ligoninėse, tik gimdyme dalyvaujančiam vyrui reikalinga medicininė vienkartinė apranga (įskaitant ir galvos apdangalą), kurią galima įsigyti prie ligoninės esančioje vaistinėje.

www.laimingaseima.eu