Kur gimdyti: Kauno II klinikinė ligoninė


2011 05 02 | Autorius: Dovilė Šinkūnienė

Kur gimdyti: Kauno II klinikinė ligoninė

Kauno II klinikinė ligoninė, akušerijos skyrius
Josvainių g. 2, LT-47144, Kaunas
Akušerijos ginekologijos priėmimas (37) 306057
Gimdykla (37) 306062

Vieta mieste, atvykimas, lankymas. Įsikūrusi Šilainių rajono pakraštyje, Kauno II-oji klinikinė ligoninė, dėl plataus medicininių paslaugų spektro ir kokybės yra populiari Kauniečių ir kitų Lietuvos gyventojų tarpe. Atvykusiems automobilį galima statyti ligoninės aikštelėje (nemokamai) ar už jos ribų. Pagal ligoninės vidaus tvarkos taisykles pacientus lankyti galima nuo 8 val. iki 19 val. (rekomenduojama lankyti nuo 16 val. iki 19 val.).

Galimybė susipažinti su skyriumi, bendravimas su personalu, papildomos paslaugos. Atvykus susipažinti su skyriumi, buvo maloniai aprodytos gimdyklos ir palatos ir papasakota apie ligoninę. Šioje ligoninėje veikia nėščiųjų mokyklėlė, mankštos, užsiėmimai baseine, bei praktiniai mokymai pagimdžiusioms kūdikių maitinimo klausimais.

Ligoninės dydis, palatos. Įrengtos 6 gimdyklos (į kurias gimdyvės guldomos vykstant gimdymo veiklai ir būna 2 val. po gimdymo). Esančiose 20 palatų pagimdžiusioms, mamos guli išimtinai po vieną, antroje lovoje gali nakvoti tėtis ar kitas artimas žmogus (15 Lt/parai). Galima rinktis ir mokamas šeimynines pogimdyvines palatas su visais patogumais, kurių kaina 100 Lt/parai. Palatos bei kitos patalpos suremontuotos, dušų bei tualetų pakanka (netgi yra atskiri gimdyvėms, pagimdžiusioms ir vyrams), jie jaukiai suremontuoti. Tačiau ilgi koridoriai neleidžia užsimiršti, kad esi ligoinėje (beje, jie žiemos metu gana vėsūs).

Procedūros, galimybės, gimdyvės požiūrio paisymas. Kauno II klinikinė ligoninė laikoma antra po KMUK įstaiga pagal suteikiamos akušerinės, ginekologinės ir naujagimių pagalbos galimybes. Čia nuolat budi keli gydytojai, esant būtinybei atlikti skubią operaciją nereikia jų kviesti iš namų, yra visos sąlygos naujagimių ir gimdyvių reanimacijai. Dėl atitinkamos įrangos, patirties ir gydytojų kvalifikacijos šioje ligoninėje galima gimdyti ir prieš laiką (nuo 33-35 nėštumo savaičių). Budinti akušerė tikino, jog gimdyvėms suteikiama kuo daugiau pasirinkimo ir judėjimo laisvės, siūlomi kamuoliai, čiužiniai, vandens procedūros (vienoje gimdykloje įrengta vonia, kitoje – dušas, jame siūloma sėdėti ant kamuolio). Taip pat yra „kėdžių su skyle“, ant kurių patogu ir naudinga sėdėti, kuomet vaikelis leidžiasi gimdymo takais, „švediškos sienelės“. Žinoma, stangų metu prieš vaikelio užgimimą paprašoma persikelti ant gimdymo lovos. Gimdyklos - erdvios ir šiltos, tik šiek tiek neįprastai atrodė tai, jog vyrui gimdyklose be taburetės nelabai yra kur atsisėsti, bei grėsmingi prožektoriai, primenantys operacines. Į gimdymo planą gydytojai linkę atsižvelgti, žinoma, kiek leidžiai aplinkybės ir gimdyvės bei vaisiaus būklė.

Naujagimio priežiūra. II klinikinė ligoninė turi naujagimiams palankios ligoninės statusą. Tai reiškia, jog šioje gydymo įstaigoje pripažįstama, kad kūdikių žindymas yra sveikatos pagrindas kūdikiams bei jų mamoms. Naujagimių skyrius turi inkubatorių, kvėpavimo sistemų, taip pat monitorių ir kitos aparatūros, kuri reikalinga neišnešioto ir išnešioto naujagimio gydymui (neišnešioti naujagimiai slaugomi nuo 34 nėštumo savaitės). Naujagimius iki 1 mėn. amžiaus konsultuoja gydytojai neonatologai (atvykus reikia turėti siuntimą gydytojui neonatologui).

Reikalingi daiktai atvykstant gimdyti. Gimdymui duodami naktiniai marškiniai, reikia turėti rūbelius naujagimiui, rankšluosčius, tualet. popierių, kt. higienos reikmenis.

www.laimingaseima.eu