Vitalija Katunskytė: „Sverdama beveik 200 kg nenorėjau gyventi!“


2009 12 08 | Autorius: LNK

Vitalija Katunskytė: „Sverdama beveik 200 kg nenorėjau gyventi!“

„Pamenu kaip verkiau kruvinomis ašaromis, nes negalėjau laisvai judėti, man maudė nugarą, aš dusau. Nenorėjau nei bendrauti su draugais, nei kur nors eiti. Net nenorėjau gyventi“, - su ašaromis akyse laidoje „Valanda su Rūta“ prisipažins žinoma Lietuvoje dainininkė Vitalija Katunskytė. Šio ketvirtadienio LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ studijos svečiai diskutuos itin opia tema: prie ko priveda neatsargus žaidimas su savo kūnu.

Garsioji dainininkė Vitalija Katunskytė atvirai pasakos istoriją, kaip jautėsi sverdama beveik 200 kg. „Pasirodymų metu jau po pirmos dainos ieškodavau kėdės, kad galėčiau prisėsti. Man buvo taip blogai, kad po vieno koncerto supratau, jog reikia kuo skubiau kažką savo gyvenime keisti. Draugai, matydami tokią mano būseną, siūlė net pinigais paremti, kad tik imčiausi kardinalių veiksmų“, - prisimins Vitalija. Kaip pati sako, tuomet, kišenėje rastas po vienos laidos užsilikęs skrandžio operacijas atliekančio chirurgo telefono numeris išgelbėjo jai gyvybę.  „Ryžausi skrandžio operacijai, ir iki šiol nebuvo nė dienos, kad dėl to gailėčiausi. Gyvenimas prieš, ir po operacijos, skiriasi kaip diena ir naktis. Tik skrandžio operacijos dėka aš atsikračiau net 73 kg ir aplankiau ne vieną užsienio šalį. O juk iki tol apie tai galėjau tik pasvajoti!“, - pasikeitusiu gyvenimu džiaugsis Vitalija Katunskytė. Tokią jausmingą, ašarų kupiną dainininkės reakciją išprovokavo kitos, 59-erių metų laidos dalyvės, viena sunkiausių Lietuvos moterų tituluojamos Ramutės Karpinienės istorija.

Kelionė iš Ramygalos miestelio į Vilnių moteriai buvo pirmoji per kelerius metus. Į laidą „Valanda su Rūta“ Ramutė atvyko greitosios pagalbos automobiliu, o iš namų jai pajudėti padėjo net keletas ugniagesių. Paklausta - kiek ji sverianti, kad jau kelerius metus yra įkalinta nuosavame kūne, moteris atsakyti nesugebėjo, ir tik laidos filmavimo metu paaiškėjo, kad moters svoris jau siekia 181 kilogramą. Į laidos kūrybinės grupės pagalbos šauksmą padėti gyvenimo viltį praradusiai moteriai atsiliepė, ir specialiai į laidą atvyko Kauno medicinos universiteto Gastroenterologijos klinikos Endoskopijų skyriaus vadovas Kęstutis Adamonis, pažadėjęs nemokamai padėti Ramutei atliekant skrandžio balionėlio nuleidimo procedūrą, ir Kauno Žolyno vaistinės direktorė Eglė Dieninytė, skyrusi beveik 4 tūkstančius litų kainuojantį balionėlį. „Ši procedūra kol kas vienintelis, tačiau pirmasis žingsnis, kurį kuo skubiau turi žengti Ramutė, norėdama atsikratyti antsvorio“, - sakė K.Adamonis, taip pat tikinęs, kad po šios procedūros per pusmetį moteris atsikratys maždaug 60 kilogramų.

Studijos svečius ir žiūrovus sukrės ir dar viena, laidos filmavimo metu nuskambėjusi istorija. Antaninos vardu prisistačiusi moteris su ašaromis akyse papasakos apie 20-ies metų dukrą, kuri šiuo metu tesveria 36-is kilogramus. „Ji atrodo kaip oda aptrauktas skeletas. Už kiekvieną dukters priaugtą kilogramą kovoju jau septynerius metus“, - emocijų netvardys laidos pašnekovė.

Laidoje dalyvaus ir daugiau visuomenei puikiai pažįstamų žmonių, atviravusių apie savo turimą antsvorį. Aktorius ir TV laidų vedėjas Vitalijus Cololo teigs nejaučiantis jokio diskomforto dėl sukauptų kilogramų. „Vaikystėje iš mano pilnumo vaikai nuolat tyčiodavosi, tačiau buvau didelis, stiprus, tad kumščiais viską išspręsdavau“, - pasakos aktorius, teigiantis, kad dietos ir skrandžio operacijos tėra puikus verslas silpniems žmonėms. O dainininkės Vitalijos Katunskytės dukra prisiekinės darysianti viską, kad niekada nesvertų tiek, kiek kadaise svėrė jos mama.