Sulčių nauda


2013 11 09 | Šaltinis: Edieta.lt

Sulčių nauda

Jau senovėje buvo žinoma apie vaisių ir daržovių sulčių naudą sveikatai, apie tai, jog jose gausu vitaminų ir kitokių svarbių medžiagų. Natūralios sultys – tai gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų šaltinis. Sultyse yra pektino, kuris mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir reguliuoja virškinamojo trakto veiklą.

Pavyzdžiui, stiklinėje apelsinų sulčių yra apie 70mg vit.C (suaugusio žmogaus paros poreikis). Deja, tokiomis savybėmis pasižymi tik natūralios šimtaprocentinės sultys, kurių mūsų rinkoje ne tiek jau ir daug. Naudinga žinoti, kokias sultis ir kada reikia gerti.

Abrikosų sultys. Sutvirtina širdies raumenį. Reguliariai naudodami išvengsite aritimijų.

Agurkų sultys. Normalizuoja kraujospūdį ir širdies veiklą, gerina dantų, dantenų, nagų ir plaukų būklę. Naudojama kaip šlapinimąsi skatinanti priemonė. Mišinyje su morkų sultimis padeda sergantiesiems reumatu, neleidžia atsirasti aterosklerozei, parodontozei, gerina atmintį.

Ananasų sultys. Teigiamai veikia inkstų ir kepenų funkciją. Sudėtyje yra bromelaino, kuris degina riebalus ir atjaunina organizmą. Dėl šių priežasčių ananasų sultys rekomenduojamos laikantis dietos. Šias sultis rekomenduojama gerti sergant inkstų ligomis ir angina.

Apelsinų sultys. Tai stipri antikancerogeninė priemonė, sauganti nuo vėžio.

Arbūzų sultys. Puiki priemonė nuo tinimų, atsirandančių sergant širdies – kraujagyslių sistemos ir inkstų ligomis.

Granatų sultys. Stiprina, padeda organizmui atsigauti po persirgtų ligų, operacijų, esant mažakraujystei.

Greipfrutų sultys. Puiki natūrali priemonė nuo nemigos. Normalizuoja kraujospūdį, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Kriaušių sultys. Turi antimikrobinių savybių. Naudingos sergant inkstų akmenlige.

Kopūstų sultys. Geriamos sergant sumažėjusio rūgštingumo gastritu, skrandžio opa, kepenų ir blužnies ligomis.

Baltagūžių kopūstų sultys. Sutvirtina kraujagysles, stimuliuoja gleivinės ląstelių regeneraciją, normalizuoja riebalų apykaitą, gydo opas.

Morkų sultys. Gerina regėjimą, stiprina organizmą, atstato jėgas po persirgtų ligų ir didelių protinių bei fizinių krūvių, gydo skrandžio opą, padeda sergant navikinėmis ligomis, tuberkulioze ir mažakraujyste. Taip pat gerina apetitą, sutvirtina dantis, didina atsparumą infekcijoms. Labai naudingos žmonėms, kurių darbas susijęs su regos įtempimu.

Persikų sultys. Sustiprina širdies raumenį – reguliariai geriant šias sultis galima išsigydyti aritmijas. Taip pat naudingos sergant mažakraujyste, sergant gastritu raminamai veikia skrandį.

Vynuogių sultys. Naudingos esant nerviniam išsekimui, nusilpus. Palankiai veikia inkstus ir kepenis – „apsaugo“ nuo toksinų. Be to, vynuogių sultys „filtruoja“ kraują – mažina cholesterolio kiekį.

Vyšnių sultys. Padeda esant vidurių užkietėjimui, gerina apykaitos procesus, stiprina organizmą, gerina apetitą, palengvina atsikosėjimą.