Kur keliaujama per žiemos šventes


2010 11 24 | Autorius: Eli.lt

Kur keliaujama per žiemos šventes

Kaip ir kiekvienais metais, artėjant žiemos šventėms, sukame galvą, ką padovanoti artimiesiems, kaip turiningai praleisti šventes, kaip pradžiuginti save, kai kelintą mėnesį žvarbu, trūksta saulės ir geros nuotaikos.

 

Kalėdinės ir Naujametinės kelionės


Jau vėlyvą rudenį prasideda šventinių kelionių grupių rinkimas į įvairiausias keliones po kaimynines šalis, Europos miestus, Šiaurės kraštus, tolimąsias egzotines kryptis. Galima pasidžiaugti, kad šiandien rinkoje yra gausi įvairių šventinių kelionių pasiūla ir tik belieka išsirinkti šalį, kurioje svajojate apsilankyti ir turiningai suderinti žiemos šventes ir atostogas.

 

Kalėdinė Europa


Nuo seno Kalėdų belaukianti Vakarų Europa stulbina savo šventiniu pasiruošimu sutikti turistus. Paryžius pasidabina kaip pasakų miestas, Vienoje nuolat skamba valsai, Ciūricho, Liucernos, Berno gatvės pakvimpa kaštu vynu ir kepintais kaštonais. Roma ir Lisabona per žiemos šventes net nesulaukia sniego, kurio itin gausiai gruodį iškrinta Laplandijoje. Aktyvių pažintinių kelionių mylėtojams siūlomi Kalėdiniai maršrutai po Europos šalis yra gera proga ne tik aplankyti šventine nuotaika alsuojančias svečias šalis, bet ir turiningai praleisti laiką ir vienos kelionės metu aplankyti kelis miestus bei grožėtis vaizdais keliaujant autobusu.

 

Kelionės vaikams


Vaikų svajonių šalis – Laplandija. Ten išties šalta, tačiau, tikra tiesa, kad nėra prasto oro, yra tik netinkamas apsirengimas. Todėl jau ne vienerius metus Lietuvos vaikai su tėvais išrieda į kelionę už Poliarinio rato, kur gyvena Kalėdų senelis vardu Joulupukki, kur gausu įvairiausių sniego pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Laplandija garsėja tokiomis ypatingomis pramogomis, kaip pasivažinėjimas sniego motociklais, šunų kinkiniais, elniais. Nors diena yra labai trumpa, tačiau net ir tvyrant šventinei prietemai čia laikas bėga linksmai ir greitai.

Kita populiari vaikų kelionių krytis – Disneilendas – vaikiško džiaugsmo ir svajonių pasaulis. Čia apstu atrakcionų, paradų, šou, fejerverkų, vaikų kavinių. Ypač įspūdingos yra Naujųjų metų sutiktuvės.

 

 

Egzotiškos Naujųjų sutiktuvės


Svajojantiems apie šiltas šalis iš egzotinių kraštų žiemos švenčių laikotarpiu yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Tailandą, Egiptą, Kanarų salas. Beje, šventiniu laikotarpiu kainos vos šokteli dėl itin didelio susidomėjimo Naujuosius sutikti ne namuose, o svečioje šalyje. Šiais metais išpopuliarėjo itin egzotinės kelionės su persėdimu Varšuvoje į Bali, Šri Lanką, Lanzarotę, Madeirą. Šios kryptys priskiriamos brangiausių kelionių tipui.

 

 

Trumpos kelionės Baltijos jūra


Šio sezono naujiena – Naujametinis kruizas Baltijos jūra. Tai patogus maršrutas iš Rygos į Stokholmą ir atgal, kurio metu laive vyksta pramoginės programos, vaišės, šventiniai renginiai iki paryčių. Šios kelionės pelnė populiarumą dėl prieinamos kainos ir vos kelių dienų trukmės.

 

Ar verta keliauti per šventes?


Mūsų kalbintas vilnietis Rolandas Pankevičius pasakoja, jog jo planuotos Naujametinės išvykos buvo išties puikios. „Prieš kelerius metus su draugais per Kalėdas lankėmės Stambule, o Naujuosius sutikome Londone, kitais metais – nuvykome į Lenkiją, Mozūrijos regioną, kur labai linksmai praleidome laiką gamtoje. Buvo puiki proga atsipūsti ir pakeisti aplinką. Labai patiktų kasmet šventes sutikti užsienyje“, – patirtimi dalinosi Rolandas.

Stefanija Kumpelytė pasakoja, jog kasmet Naujuosius sutinka JAV. „Su dukra kažkada nuvykome į Niujorką, labai patiko, todėl dabar ten vykstame kasmet. Mus labai žavi elegantiškai pasidabinęs miestas, puiki miestelėnų nuotaika, po šių žiemos išvykų grįžtame pailsėjusios ir puikiai nusiteikusios“, – pasakoja panevėžietė.


 

5 šventinių kelionių patarimai


1. Fotoaparatas. Tai būtiniausias kelionės dalykas, kuriuo įamžinsite savo ir bičiulių gražias šventines akimirkas, kelionių įspūdžius.


2. Šventinė apranga. Vykdami į šventinę kelionę, įsidėkite ir puošnesnių drabužių net jei ir neplanuojate prabangiai švęsti. Būna, kad kelionės metu planai pasikeičia paskutinę akimirką, todėl verta apie aprangą pagalvoti prieš kelionę.


3. Mažyčiai suvenyrai. Vykdami į šventinę kelionę, įsidėkite keletą lietuviškų suvenyrų, pavyzdžiui, šokolado plytelę ar saldainių. Jei kelionės metu susitiksite naujų bičiulių, ar drauge švęsite su atvykėliais iš kitų šalių, maloniai juos nustebinsite nedidele dovanėle.


4. Laiko planavimas. Būkite atidūs, jei keliaudami su grupe turite laisvo laiko ir nusprendžiate pasivaikščioti individualiai. Švenčių metu miestuose padidėja transporto ir pėsčiųjų spūstys, dėl kurių galite pavėluoti ne tik į susitikimą su grupe, bet ir į... Naujųjų metų sutiktuves.


5. Valiuta. Vykdami į kelionę, pasirūpinkite turėti pakankamai vietinės valiutos savo išlaidoms. Miestus užplūdus turistams bei sutrumpėjus bankų ir pinigų keityklų darbo laikui, gali tekti pastovėti eilutėje prie bankomatų.