Grožio salonas po gimdymo


2010 07 01 | Šaltinis: Myjane.ru, Jupiterimages nuotr.

Grožio salonas po gimdymo

Pirmaisiais mėnesiais po gimdymo moters hormoninis fonas atsistato pamažu. Jei hormoninė veikla nuo pat pradžių buvo be nukrypimų, hormonų balansas atsistatys pakankamai greitai, bet jei vis dėlto nesklandumų būta – veikiausiai ir po gimdymo kurį laiką problemų bus. Būtent šie pakitimai ryškiausiai atsiliepia moters figūrai: arba prie ankstesnių kūno formų grįžtama labai lėtai, arba apskritai negrįžtama ir moteriai tenka apsiprasti ne tik su mamos statusu, bet ir su nauja išvaizda.

 

Vienoms šie pakitimai išeina į naudą – suteikia moteriškumo, dovanoja didesnę krūtinę. Kitoms – priešingai, į neviltį varo viršsvoris, ypač jei lieka susikaupę ne 2-3, o 10 ir daugiau kilogramų.

 

Pradėti – kuo anksčiau

 

Specialistai pastebi, kad kuo anksčiau pradedama „reabilitacija“, tuo lengviau pasiekiamas trokštamas efektas. Žinoma, atsiradus kūdikiui visas moters gyvenimas iš esmės keičiasi, bet vis dėlto būtina rasti laiko ir sau.

 

Pogimdyminiu periodu dauguma moterų patiria raumenų tonuso susilpnėjimą, audinių struktūros pakitimus pilvo srityje (čia susikaupia riebalai, tempiasi oda, atsiranda strijų). Be abejo, riebalus galima pašalinti, odai – grąžinti elastingumą, tačiau šie tikslai pasiekiami tik atkakliu darbu. Ir kuo anksčiau prasidės figūros atstatymo procesas, tuo geresnių galima tikėtis rezultatų. Šis efektas aiškinamas dideliu hormonų kiekiu moters organizme, kai jame esama daug tam tikro tipo molekulių-receptorių įvairiuose organizmo audiniuose, kurių kitais gyvenimo periodais nebūna. Šie receptoriai reaguoja į biologiškai aktyvias medžiagas ir paleidžia biocheminių reakcijų kaskadą, kuri ženkliai spartina medžiagų apykaitą – tai palankiausias metas mesti papildomus kilogramus. Dėl šių molekulių pogimdyminiu periodu organizmas labai aktyviai reaguoja ir į fizioterapinį poveikį.

 

Išjudinti skysčius...

 

Šiuo periodu itin efektyvu taikyti limfodrenažinį masažą, nes moters organizmui būtina fiziologiškai, natūraliu būdu atsikratyti skysčių pertekliaus, kuris susikaupia organizme nešiojant vaisių. Be to, vyksta medžiagų apykaitos produktų šalinimo procesas, susijęs su gimdos ir kitų organų bei audinių grįžimu į ankstesnę būklę.

 

Specialiu masažu galima išspręsti ne tik viršsvorio ir skysčių pertekliaus problemą, bet ir stiprinti organizmo imunitetą.

 

Celiulitas nepageidaujamas

 

Neretai būtent nėštumo metu, net jei moteris neturi viršsvorio, išryškėja celiulitas, kurio atsiradimo priežastys dažniausiai slypi hormonuose. Kaip žinia, dėl celiulito dažnai būna kalti moteriški lytiniai hormonai estrogenai. Riebalinis audinys jiems –puiki terpė. Didėjant estrogenų kiekiui organizme sustiprėja ir riebalinio audinio sintezė. Tačiau klaidinga manyti, kad jei jau celiulito atsiradimas sietinas su hormonais, tai jokie išoriniai faktoriai šio proceso ir nepakeis. Nesubalansuota mityba ir gyvenimo būdas, fizinio krūvio stygius išskirtinai negatyviai veikia organizme vykstančius procesus, tuo pačiu ir riebalinio audinio didėjimą, atimant greitos ir lengvos figūros korekcijos galimybę.

 

Verta paminėti, kad celiulitas – tai poodinio riebalinio sluoksnio defektas, o ne liga. Lipocitai – poodinio audinio riebalinės ląstelės – gali pastebimai didėti. Atsirandant celiulitui didelės riebalų ląstelės spaudžia kraujagysles, trukdo tekėti kraujui ir limfai, medžiagų apykaitos produktai „užrakinami“ ląstelėse, ko rezultate sutrinka audinių funkcijos, atsiranda estetinių defektų – vadinamasis apelsino žievelės efektas. Specialistai nustatė ryšį tarp celiulito ir chroniškų ligų atsiradimo – pavyzdžiui, venų varikozės. Bet pagrindiniu celiulito atsiradimo faktoriumi vis dėlto lieka organizmo hormoninis fonas, kuris skirtingais periodais – ypač nėštumo metu – keičiasi.

 

Šių pakitimų profilaktikai, kaip ir saugantis viršsvorio, geriausiai padeda fizinis aktyvumas, sveika mityba, žalingų įpročių atsisakymas, aparatinė korekcija ir masažas. Nėštumo metu daugelis procedūrų nerekomenduojamos dėl savo aktyvaus ir netgi agresyvaus poveikio. O štai pogimdyminiu periodu verta atkreipti dėmesį į šias poveikio metodikas:

 

• Įvyniojimai (purvo, parafino, dumblių);
• Gydymas vandeniu (mineralų, hiperterminės ir šaltos vonios, dušas);
• Mezoterapija (biologiškai aktyvių preparatų įvedimas po oda);
• Masažas (klasikinis ir aparatinis);
• Elektroprocedūros (elektroforezė, elektrolipolizė, darsonvalizacija, miostimuliacija);
• Ultragarsinės ir lazerinės metodikos;
• Chirurginiai metodai (vakuuminė, ultragarsinė liposakcija, kriofhirurgija ir kt.).

 

Gražintis –ne namuose!

 

Niekas nesiginčys, kad didžiausia sėkmės dalis – tai pačios moters noras pajudinti iš mirties taško savo svorį ir pagaliau pakoreguoti savo figūrą.

 

Psichologai rekomenduoja mažus kūdikius prižiūrinčioms moterims būtinai rasti laiko ir galimybių pasirūpinti savimi. Ne namuose. Tai labai svarbu, kadangi sukuriama teigiama nuotaika, ramybė, kuri savuose namuose neįmanoma, nes moteris nepalieka savo įprastos aplinkos, atsipalaidavimas tampa nebe toks ryškus. Grožio salone ar klinikoje didesnė tikimybė nusiteikti „puikiai išvaizdai“, o jau vėliau, atgavus prarastą grožį, palaikomąsias procedūras galima atlikti ir pačiai, namų sąlygomis.