Savaitės mažyliui - Mažosios pasakėlės


2010 06 15 | Autorius: Mama.lt, „Garsų pasaulio įrašų“ informacija

Savaitės mažyliui - Mažosios pasakėlės

Nuo birželio 14 d. iki liepos 12 d. laimėkite puikias pasakėles savo vaikučiui: jums tereikia sudalyvauti Mama.lt bendruomenės Savaitės mažylio rinkimuose, o nugalėtojui atiteks šis puikus pasakėlių diskas. Pirmasis nugalėtojas gaus prizą 2010-06-21.

Savaitės mažylio taisykles rasite čia.

Nuotraukas galite kelti čia.

 

Mažosios pasakėlės (Little Fairy Tales)

Lietuviškos animacija mažiesiems
Režisierė: Jūratė Leikaitė


J. Leikaitės animacija siejama su folkloru, pasakomis ir mitais, karikatūromis, tapyba ir net vaikų knygų iliustracijomis. Kuo ji įdomi? Pirmiausia - režisūros įvairove, temų savitumu ir žaismingumu. Jos filmukai sulaukė apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose animacijos festivaliuose.


Šiame animacinių filmų rinkinyje vaikučiai pamatys linksmas istorijas apie lietuvių papročius Joninių, Užgavėnių ir Velykų metu, sraigės Maivos nuotykius, bei sužinos, iš kur atsiranda lietus, debesys ir vaivorykštė.

 

 

„Paparčio žiedas“ (7 min.)

Joninių nakties viduryje pražysta stebuklingas paparčio žiedas. Jonas nori jį surasti, nes jei žiedą turi, gali matyti visus paslėptus lobius ir turtus. Šį kartą Jonui labai pasiseka, nes jis ne tik žiedą suranda, bet ir tikrąją meilę sutinka...


„Solistė“ (5 min.)

Tamsią naktį sraigė dainuodama keliauja paskui mėnulio spindulį manydama, kad yra tikra solistė. Ryte pabudusi ji supranta, kad yra pačioje medžio viršūnėje, ir jos daina nuskamba virš laukų...


„Sraigė Maiva“ (6 min.)

Sraigė keičia savo kiautą į žydintį kaktusą ir įsivaizduoja esanti karalienė. Deja...


„Svajonių bokštas“ (6 min.)

Sraigė vietoj seno namo pasistato „Babelio bokštą“ ir rūpesčių padaugėja...


„Tik nereikia mūsų gąsdinti“ (6 min., rež. Ilja Bereznickas)

Tai istorija apie dvi šeimas: žmonių ir naminių baubų. Abiejose auga sunkiai auklėjami vaikai. Žmonių šeimos tėvai neklusnius vaikus gąsdina baubais, o tėtis ir mama baubiukui neklaužadai grasina pasakodami istorijas apie žmones“


„Braškės ant eglės“ (8 min.)


„100 klausimų apie pasaulį. Lietus“ (5 min.)

Tai pažintinis filmas, kuriame vaikai gali sužinoti iš kur atsiranda lietus, debesys ir vaivorykštė.


„Laiškai“ (2 min.)


„Margučių rytas“ (8min.)

„Margučių rytas“ 2008 m. pateko į vieno prestižiškiausių animacijos festivalių Zagrebe „Animafest 2008“ konkursinę programą. Po filmo peržiūros autorė sulaukė komplimentų iš kroatų, vengrų, norvegų animacijos profesionalų.Filme „Margučių rytas“ panaudota per 300 autentiškų margučių nuotraukų.

Filme vaikams priimtina forma pasakojama apie apie lietuvių pavasario šventę – Velykas. Animacinėje juostoje rodomi šventės papročiai: margučių marginimas, ridenimas, vaikų žaidimai ir kt.


„Elektroninis piratas“ (7 min., rež. Ilja Bereznickas)