Tencelis – geriausias miegančio vaiko draugas


2010 02 18 | Autorius: Mama.lt

Tencelis – geriausias miegančio vaiko draugas

Vaikas naktį tėvus žadina ne tik dėl to, kad nori dėmesio, bijo baubų ar kitų paslapčių, kurias vaikiška vaizduotė piešia nakties tamsoje. Dažnai priežastis būna kur kas žemiškesnė – prasta, nekokybiška patalynė. Sušilus ji limpa prie kūno, joje veisiasi dulkių erkės, o ir pati patalynė kartais įgauna pelėsio kvapą. Bet net ir tokias problemas galima išspręsti – beveik 20 metų užsienyje yra žinomas tencelis – pluoštas, kurio savybės padaro jį idealiu miego kompanionu.


Kas yra tencelis?

Tencelį pirmąkart dar 1987-aisiais iš medienos pluošto pagamino britai, o 1991 metais jis buvo pasiūlytas plačiam klientų ratui beveik visame pasaulyje. Tencelis dažniausiai gaminamas iš eukaliptų, tačiau gamta smarkiai nenukenčia, nes mediena imama tik iš griežtai kontroliuojamų miškų, kuriuose ribojamas medžių kirtimas, o vietoj nukirstų medžių pasodinami nauji. Tencelis yra vienas iš pažangiausių pluoštų, pasižymintis ypač geromis drėgmės garinimo savybėmis. Iš šio pluošto siuvami rūbai, patalynė, juo užpildomos antklodės ir pagalvės.


Šiltas kaip vilna, švelnus kaip šilkas

Naująjį pluoštą – tencelį – greitai įvertino tie, kurių jautri oda „nesutaria“ su kitokiais pluoštais. Tencelis yra natūralus, pagamintas be jokių cheminių priedų, todėl jis nedirgina odos ir tinka netgi dermatitu ar žvyneline sergantiems žmonėms. Tačiau ne tik dėl to tencelis yra išskirtinis – jis sujungia geriausias kitų pluoštų savybes į vieną. Tencelis yra šiltas kaip vilna, bet vėsinantis kaip linas, švelnus kaip šilkas, o drėgmę sugeria daug geriau negu medvilnė. Dėl savo biologinės kilmės, jis yra draugiškas aplinkai ir gamtoje visiškai suyra.

Reguliuoja temperatūrą

Kitas išskirtinis tencelio bruožas – medžiaga sugeria ir išgarina drėgmę, ją reguliuoja, todėl po tokiais patalais niekad nebus per karšta. Kad ir kiek prakaituos po jais vaikas, tencelis sugers drėgmę ir ją tuoj pat išgarins. Tokiuose pataluose vaikas bus ramesnis ir geriau išsimiegos, ypač sirgdamas – juk ne veltui sergant gripu ar peršalimo ligomis pirmiausiai rekomenduojama ilgai miegoti.


Puikus miegas

Tencelio poveikis geram miegui buvo tiriamas mokslininkų. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad miegodamas šia medžiaga užpildytuose pataluose, žmogus labiau atsipalaiduoja, sulėtėja jo širdies ritmas ir miegas tampa labai gilus. Kuo geriau išsimiegojęs bus žmogus, tuo jis bus energingesnis, geriau nusiteikęs ir turės stipresnę imuninę sistemą.


Kokybiškas, bet naujas Lietuvoje

Žinoma, iškyla klausimas, kodėl iki šiol kiekvieno lietuvio namuose dar nėra tenceliu užpildytų patalų ar iš jo pasiūtų rūbų? Paprasta – tencelio pluošto gaminiai Lietuvoje dar yra naujiena ir į mūsų šalį jų importuojama nedaug. Bet galima spėti, kad tencelis paplis ir mūsų šalyje, nes iš jo pagaminti ar juo užpildyti patalai yra ilgaamžiai, nedirginantys odos, gerai garinantys drėgmę ir ekologiški.