Gydantys kambariniai augalai


2010 01 22 | Šaltinis: Arabio.ru, Jupiterimages nuotr.

Gydantys kambariniai augalai

Visi žinome, kad pernelyg ilgai tūnoti uždaroje patalpoje – kenksminga sveikatai. Tiek biure, tiek namuose mes kvėpuojame ne tik buitinėmis dulkėmis, bet ir įvairių kenksmingų medžiagų dalelėmis, kurių plika akimi nepamatysi.

 

Kaip pagerinti namų oro kokybę ir neutralizuoti kenksmingus cheminius junginius? Vienas iš patikimų sprendimų – išnaudoti gydomąsias kambarinių augalų galias. Daugelis jų turi savybę sugerti mikroskopines dulkeles, kurių nepadės pašalinti net ir kruopščiausia generalinė tvarka. Tereikia teisingai parinkti ir pastatyti į jam skirtą vietą „žaliąjį daktarą“ – ir oro kokybė greitai pagerės.

 

Pavyzdžiui, populiari kambarinė gėlė azalija garsėja savo savybe iš oro valyti amoniaką. Amoniako dalelės į orą dažniausiai patenka iš įvairių buityje naudojamų ploviklių, valiklių. Taigi šią gėlę galima drąsiai statyti virtuvėje, vonioje, tualete (jei ten yra langas).

 

Trapi chrizantema gali nesunkiai įveikti tokį grėsmingą tyro oro priešą, kaip trichloretilenas, kuris naudojamas įvairiuose dažuose, tirpikliuose. Jei neseniai remontavote savo butą ar jame ką nors dažėte – į ką tik atnaujintą kambarį įneškite chrizantemą.

 

Fikusai namuose labiausiai vertinami už grožį, tačiau vertėtų juos pagirti ir už tai, kad jie iš aplinkos sugeria formaldehidus. Šių organizmui kenksmingų chemikalų pasitaiko statybinėse ir pakavimo medžiagose. Taigi ne pro šalį būtų visuose kambariuose apgyvendinti po fikusą.

 

Kitas kambarinis augalas, filodendras, yra natūralus gamtinis pentachlorfenolo absorbentas. Šio chemikalo apstu medžio atliekose, iš kurių gaminamos medienos drožlių plokštės. Tokios plokštės naudojamos nebrangių korpusinių baldų gamybai. Be to, dideli filodendro lapai puikiai drėkina patalpos orą. Žinant šias savybes nesunku savo namuose parinkti ir tinkamiausią vietą šiam augalui.

 

Norite įsigyti augalą, kuris efektyviai gaivintų jūsų namų orą? Pirkite chlorofitą. Jis puikiai išvalo smalkes ir formaldehidus. Šis kambarinis augalas rekomenduojamas alergiškiems žmonėms – gali švelninti ligos simptomus. Taigi chlorofitas taip pat tiks bet kuriame jūsų namų kambaryje.

 

Dar vienas puikus absorbentas – gebenė. Ji padės kovoti su lakiosiomis benzolo dalelėmis, kurios į aplinką patenka iš dažų, rašalo, buitinės chemijos priemonių. Pastatykite gebenės vazonėlį virtuvėje, prieškambaryje ar darbo kambaryje – ir apie kenksmingąjį benzolą galite pamiršti.

 

Kaip matote, tam, kad išvalytumėte namų orą, visai nebūtina pirkti modernių ir brangių technikos naujovių. Galima tiesiog papuošti savo namus tinkamiausiais kambariniais augalais!