Pažinkite stiklą


2009 10 08 | Autorius: Būstovizija.lt

Pažinkite stiklą

Stiklo pažinimo menas - stiklo dekoravimas „fusing“ technologija, dar vadinama stiklo sukepimu. „Fusing" technologija tarp vartotojų yra gana nauja. Šiuo stiklo apdirbimo būdu užsiimdavo tik stiklo profesionalai, tačiau pastaruoju metu vis labiau populiarėja bei susilaukia gerbėjų mėgėjų tarpe.


Stiklo dekoravimas „fusing“ technologija ypač populiarus Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau pastaraisiais metais skverbiasi ir į senosios Europos šalis. Nors ši dekoravimo technika nėra plačiai žinoma mėgėjų Lietuvoje, visgi ji pasaulyje egzistuoja nuo 1960 metų. Stiklo dekoravimas sukepimo technologija naudojamas menininkų, vitražistų, kadangi pastarieji turi technines galimybes išpildyti visus stiklo dekoravimui skirtus reikalavimus, nuo degimo krosnių iki specialaus, vienodo koeficiento stiklo bei priemonių, klijų, rėžtukų ar replių. Sukepimo technologijos pagalba stiklo atraižos sulydomos 800 laipsnių temperatūroje, o įvairiaspalvis stiklas atsikleidžia gražiausiomis spalvomis. Kuo stiklo spalvų paletė platesnė, tuo dirbiniai išraiškingesni bei gražesni. Be skaidraus ir matinio įvairiaspalvio stiklo naudojams dichroinis stiklas, atspindintis bei laužiantis šviesą vaivorykštės spalvomis. Šio stiklo elementai ypač tinka stiklo papuošalų kūrime.
 

„Fusing" technologija galima vieno arba dviejų sukepimų (degimo). Vieno degimo užtenka papuošalams, vitražams ir įvairiems interjero puošybos elementams, pavyzdžiui, pertvaroms, stiklo sienelėms. Galimi įvairūs masteliai, priklauso nuo krosnies didumo. Antru kepimu jau išliejama konkretaus daikto forma - pavyzdžiui, įvairios lėkštės, vazos, stalo indai, dubenėliai, žvakidės.
 

Sulydytas stiklas – nevien gražus pasižiūrėti... Tai įkvepianti veikla! Manipuliavimas stiklo gabaliukais juos pjaustant kūbeliais, formuojant figūras iš stiklo spagečių ar dekoruojant stiklo milteliais suteikia sielai kūrybinio peno. Kas gali labiau pradžiuginti nei savo pastangomis sukurtas stiklo stilizuotas raštas bei parinktos spalvos tinkančios Jūsų namų interjere ar keliančios nuotaiką Jums ir Jūsų draugams? Stiklo dekoravimas sukepimo technologija („fusing“) būtent ta veikla, kurios metu Jūs susikursite stiklo raštą iš kurio bus išliejama Jūsų pasirinkto indo ar papuošalų forma.
 

Žmonės galbūt bijo naudoti šią technologiją, nes stiklas yra vis dėlto sudėtinga medžiaga. Tačiau dabartinės žinios ir medžiagos yra pritaikytos kiekvienam žmogui. Stiklo darbus yra tikrai paprasta padaryti, tik vienintelis trūkumas yra tas, kad rezultato tenka palaukti. Visas procesas nuo piešinio sukūrimo iki išdegimo ir formos išliejimo gali užtrukti apie savaitę. Tačiau kiekvieną žmogų žavi sukurti ilgalaikę meninę ir išliekamąją vertę turintys stiklo dirbiniai.
 

Norite išmokti įvairių stiklo dekoravimo technikų? Sužinoti, kas yra sulydytas stiklas ir stiklo sukepinimas? Kokios priemonės naudojamos šiame mene? Jei ieškote atsakymų i šiuos klausimus, norite išbandyti visa tai savo pačių rankomis, susisiekite su Būstovizija.lt!