Privačioje klinikoje – nemokamas širdies kraujagyslių tyrimas


2009 10 08 | Autorius: Kardiolita

Privačioje klinikoje – nemokamas širdies kraujagyslių tyrimas

Vilniaus širdies chirurgijos centre naujausios kartos angiografu "Philips" širdies kraujagyslių tyrimas (koronarografija) nuo spalio mėnesio – nemokamai. Atliekamų procedūrų kainą dengia teritorinės ligonių kasos. Pacientui tereikia turėti gydytojo kardiologo siuntimą ir atlikti būtinus tyrimus prieš procedūrą.

 

Vilniaus širdies chirurgijos centras yra vienintelė angiografą turinti privati klinika Lietuvoje, kurioje širdies kraujagyslių tyrimus galima atlikti operatyviai ne vėliau kaip per dvi dienas po užsirašymo.

 

Ši paslauga suteikiama visiems – ir atvykusiems su kardiologo siuntimu, ir tiesiogiai užsiregistravusiems kardiologo konsultacijai Vilniaus širdies chirurgijos centre.

 

Širdies vainikinių arterijų vaizdavimas rentgenu (koronarografija) – pagrindinis šių kraujagyslių anatomijos nustatymo, ligų diagnozavimo ir gydymo parinkimo metodas.

 

Koronarografijos tyrimą skiria gydytojas kardiologas siekiant nuodugniau ištirti širdies kraujagysles ir nustatyti, ar jose yra pokyčių (susiaurėjimų).

 

Kraujagyslių susiaurėjimus sukelia aterosklerotinės plokštelės, didėjančios dėl jose besikaupiančio cholesterolio. Kai kraujagyslės susiaurėja, kraujas sunkiau prateka. Tai sutrikdo širdies audinio mitybą, vystosi širdies raumens nepakankamumas, žmogus krūtinės srityje pradeda jausti skausmus. Sutrikusios vainikinių kraujagyslių kraujotakos padariniai: miokardo infarktas, gyvybei pavojingi ritmo sutrikimai ar net staigi koronarinė mirtis.

 

Vilniaus širdies chirurgijos centras (UAB "Kardiolita") – viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, įkurta 1998 metais, teikianti visų lygių medicinos paslaugas: pirminės sveikatos priežiūros, diagnostikos, ambulatorinio ir stacionarinio gydymo.