Žurnalas "Tavo vaikas" liepai


2009 06 16 | Autorius: Tavo vaikas

Žurnalas

PIRMIEJI METAI
10 Ko verkia?
Mamai sunkiausi pirmieji kūdikio gyvenimo mėnesiai, kai dar nelengva suprasti, ko jis verkia. Aiškiai ir paprastai apie priežastis.
12 Geltonas lyg viščiukas
Fiziologinė gelta būna visiems naujagimiams. Tačiau vieni pagelsta labiau už kitus. Kodėl ir ką daryti?
16 Dvynukų maudynės
Pirmosios maudynės – išbandymas visiems tėvams. O jei vienu metu reikia išprausti du? Dvynukų mamos patirtis ir vertingi patarimai.
22 Klausiate–atsakome

 

REDAKCIJOS KŪDIKIS
6 Pojūčių pasaulis
Septintas mėnuo Maksimilijanui pilnas įspūdžių. Lanko baseiną, išbandė vaikštynes ir buvo pakrikštytas. Pasak specialistų, tai puikus metas mokyti mažylį naujų garsų, judesių. Kaip lavėja pojūčiai?

 

TARP MŪSŲ, MAMŲ
40 Kaip ruošiatės darželiui?
Reikia ar nereikia vaiką specialiai ruošti darželiui – apie tai diskutuoja darželinukus auginančios mamos.

 

SVEIKATA
44 „Kitoks“
Antinksčių hiperplazija mažai kam girdėta liga. Ja sergančiuosius ligos neišmanantys vadina „vištgaidžiais“, „hermofroditais“. „Tai visiškai skirtingi dalykai“, ¬- sako gydytoja genetikė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.
60 „Cukriniai“ vaikai
Cukrinis diabetas dažniausiai užklumpa netikėtai. Nes nebuvo laiku pastebėtas. Kaip pažinti ligą?
66 Prakaitas žliaugia upeliais
Gausus prakaitavimas gali rodyti ligą.

 

TAI ĮDOMU
46 Kodėl „pirmauja“ kairė
Kairiarankystė – ne liga ar raidos sutrikimas, todėl gydyti ar „pūsti“ prieš prigimtį nereikia. Tačiau galite padėti „kairiukui“ geriau prisitaikyti „dešiniukų“ pasaulyje.

 

100 KLAUSIMŲ–100 ATSAKYMŲ
30–35 Kaip ugdomi vaikai
Įdomu, ar ieškodami darželio savo pypliukui domitės, pagal kokią ugdymo programą ten dirbams, kokiais metodais vadovaujamasi, ar jie tiks jūsų šeimai, sutaps su jūsų ugdymo filosofija? Pristatome populiariausius metodus.

 

ŠEIMŲ ISTORIJOS
24 Dvigubas kirtis
Nors sakoma, kad likimas skiria tiek išbandymų, kiek žmogus gali pakelti, tačiau išgirdus Stelmokų šeimos istoriją imi galvoti: „Ar ne per daug?“ Viena dukrelė serga sunkia alergija, kitai – leukemija...
52 Vaikai – gyvenimo „variklis“
29 metų sporto žinių vedėjas Tomas Langvinis – dviejų sūnų tėtis. Pirmasis gimė, kai Tomui buvo... šešiolika. Ankstyva tėvystė sparnų nepakirpo, priešingai, įkvėpė siekti to, kuo anuomet tik Tomas ir tikėjo.
56 Vaikystė jai tiktų
Septyniolikametė Raselė neturi tikrų namų, ji dar nepabaigusi mokslų ir net neįsivaizduoja, kaip ir kur gyvens po metų. Didžiausias jos turtas, viltis ir paguoda – dvejų neturintis Augustukas.

 

AKTUALU
28 „Gyvybės langelis“
Kaip per žinias rodo siužetą apie konteineryje rastą naujagimį, nugara perbėga šiurpuliukai. Jau yra šalių, kuriose veikia „gyvybės langelis“ ¬- saugi vieta, kurioje galima palikti nelaukiamą kūdikį. Kada taip bus Lietuvoje?

 

VAIKO PSICHOLOGIJA
58 Už gerą darbą – akmenukas
Kaip elgtis, jei vaikas neklauso, nepaiso jūsų reikalavimų? Barti? Bausti? Psichologai rekomenduoja mokyti vaiką savidisciplinos. Kaip? Atsakymai ¬- straipsnyje.

 

TAU APIE TAVE
68 Nerimo gniaužtuose
Jaučiatės išsekusi, daužosi širdis, dreba rankos? Tačiau tyrimai ligos nerodo. Gali būti, kad tai vegetacinė distonija. Ji dažna veiklių mamų bėda.

 

VAIKO VIRTUVĖLĖ
72 Nuraškyk man vitaminą