"Mamos žurnalas" gruodžiui


2008 11 28 | Šaltinis: "Mamos žurnalas"

 

 
Dėmesio, šiame numeryje skelbiamos dvi didžiausios metų loterijos – prenumeratorių ir ,,Žiurkiukų”, taip pat – gražiausio viršelio rinkimai. Būtinai dalyvaukite – Jūsų laukia kalnai prizų. 
 
 

 
Ma­no ma­žiu­kas
 

* Viršelio mergytė Augustė
* ,,Auga redakcijos kūdikis. Penktasis Jurgio mėnuo”. Vilniečiai Vilma ir Mindaugas Grigai pasakoja apie savo sūnelio Jurgio ketvirtojo mėnesio nuotykius. Šeimos patirtis netradicinė - Jurgis gimė namuose, jo pribuvėjas buvo tėtis, šeima puoselėja ekologinę tėvystę.
* ,,Ar valgyti už du”. Žindymo specialistė Živilė Baltrušaitienė rašo apie maitinančios mamos mitybą, atsako į skaitytojų klausimus, ar galima gardinti maistą prieskoniais, kokiais, kiek gerti skysčių, ar galima laikytis dietos ir pan.
* ,,Šventąja manęs nepaskelbs, bet...”. Mamos patirtis – pasakojimas, kaip ji sugebėjo išmaitinti kūdikį vieną krūtimi
* ,,Tėvystės mokykla. Pagaliau – aš tėtis!”. Akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta tęsia straipsnių ciklą, skirtą tėčiams. Šiame numeryje besilaukianti pora pagaliau pagimdė!
* ,,Vonios aistruoliai”. Pirmosios kūdikio maudynės – tema, kurios prašo visos ,,naujai iškeptos” mamytės. Patarimais dalinasi gydytoja neonatologė, med.dr. Eglė Markūnienė.
* ,,Šokantys kūdikiai”. Šokių mokytoja Kristina Sliesoraitienė su kolegomis sukūrė unikalią kūdikių šokių programą. Taip taip, jau 6 mėnesių leliukas gali mokytis šokti!
* ,,Pirmasis portretas”. Svečiuose modernioje fotostudijoje ,,In usu”.
 
 
Ma­ži-dideli
 
* ,,Svorio kodas II dalis. Kodėl storėja darželinukai”. Tęsiame sensacingą straipsnių ciklą apie vaikų svorį. Mums talkina profesorė Janina Tutkuvienė. Manome, kad jos išdėstytos mintys bei naujausių tyrimų rezultatai šokiruos ne vieną. Antrajame ciklo straipsnyje kalbama apie darželinukų svorį. Ar žinote, kad būdamas 5-6 metų vaikas turi būti natūraliai liesas, nes tik iki tol auga į ūgį, bet svorio priauga mažai. Jei tokio amžiaus darželinukas yra apvalus, - tai jau SOS signalas, kad jis ir užaugęs turės antsvorio.
* ,,Pietų miego ypatumai”. Neurologė Rasa Praninskienė tęsia straipsnių ciklą apie vaikų miegą. Šiame numeryje skaitykite, kodėl vieni vaikai nori miegoti pietų,o kiti tai priima kaip bausmę. Kodėl reikia pamiegoti dieną ir kiek?
* ,,Pirmosios nesąmonės II”. Tęsiame informatyvų ir jaunoms mamoms itin vertingą straipsnių ciklą ,,Pirmasis, pirmoji” apie primaitinimą. Docentas Algimantas Vingras kiekviename numeryje pristato naujausias rekomendacijas, kaip primaitinti vis kitu patiekalu. Praeituose numeriuose rašėme kaip primaitinti pirmosiomis daržovių košėmis, sultimis ir tyrelėmis, mėsa, kruopų košėmis, žuvimi, rūgščiais pieno produktais, duonos gaminiais, užkandžiais, sriuba. Vaikutis jau daug ką valgo, ir tėvams norisi siūlyti to, kas jiems patiems gardu – šokolado, majonezo, kečiupo, traškučių. Gydytojai šioms ,,nesąmonėms” sako STOP. Paskaitykite, kodėl.
* ,,Išbandymas maistu”. Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė pataria, kaip nepersivalgyti per šv.Kūčias ir Kalėdas, kaip dozuoti silkę, mandarinus ir kisielių.
* ,,Laiškas Kalėdų Seneliui”. Šventiniai psichologiniai patarimai apie tai, kaip netrukdyti vaikučiui tikėti Kalėdų Seneliu, kaip leisti jam atsipalaiduoti rašant laišką ir neapkartinti šventės savo patarimais.
* ,,Mažyliai ir profesijos”. Fotografė Daiva Sirvydienė dalinasi patirtimi, kaip kūrė 2009 metų ,,Mamos žurnalo” kalendorių.
* ,,Brolystės iššūkiai”. Psichologės straipsnis apie brolių ir seserų santykius bei kiek juos įtakoti gali tėvai.
 
 

 
Būsiu sveikas
 

* ,,Pediatras atsako”. Docentas Algimantas Vingras atsako į skaitytojų atsiųstus klausimus.
* Kūdikių akyčių problemos. Pokalbis su gydytoja oftalmologe apie užsikimšusius ašarų latakus, šlapiuojančias, ašarojančias ir pūliuojančias akytes.
* ,,Delfinų terapija pažadina viltį”. Išsamus straipsnis apie delfinų terapiją, taikomą Klaipėdos Jūrų muziejuje-delfinariume.
 
 
Mūsų namuose
 
* ,,Namai pagal Matą”. Pokalbis su Violeta Repčenkaite-Blėdiene apie motinystę.
* ,,Eglė iš pasakos”. Pokalbis su 5 vaikų mama Eglė Šiliūniene, kuri, susilaukusi penkto vaiko pradėjo rašyti nuostabias pasakas.
* ,,Pavardė – kaip prekinis ženklas”. Interviu su docentu Algimantu Vingru, kuris bendradarbiauja ,,Mamos žurnale” nuo jo įsikūrimo. Docentas atvirai pasakoja apie ,,madingas” ligas, kūdikių auginimo perversmus, pediatrijos aktualijas ,,tada” (pieš 40 metų) ir dabar.
* ,,Antrieji namai - Turkijoje”. Turkijoje galima pailsėti savaitę viešbutyje, kur viskas įskaičiuota, o galima ten nusipirkti butą ir gyventi taip ilgai, kaip norisi. Būtent tokia patirtimi ir dalinasi skaitytojų šeima.
* ,,Ketvertuko Kalėdos”. Svečiuojamės pas nuostabųjį Gancevskių ketvertuką – mama Kristina pasakoja apie visas vaikų Kalėdas nuo pat gimimo. Jau 7 metus per Kalėdas Gancevskiai siuva po 4 karnavalinius kostiumus.
* ,,Gyvenimas su teatru ir vaikais”. Kauniečiai aktoriai Ridas ir Ugnė Žirguliai neseniai susilaukė dvynukų. Ridas skaitytojoms įdomus kaip Tado vaidmens atlikėjas seriale ,,Nekviesta meilė”.
 
 

 
Laiminga mama - laimingas vaikas
 

* ,,Tu įsiveržei į mūsų pasaulėlį”. Skaitytoja pasakoja savo gimdymo istoriją.
* ,,Gimdymo pozos”. Kauno II klinikinės ligoninės vyr.akušerė Ilona Joneliūnienė – apie gimdymo pozas: kokios fiziologiškai patogesnės, kodėl lietuvės gimdo gulėdamos, o ne tupėdamos ir t.t.
* ,,Sunkios naktys – žvalios dienos”. Patarimai, kaip jaustis žvaliai po nemigo nakties.
* ,,Nėštukių projektas. Šeštasis nėštumo mėnuo”. Dvynukų besilaukianti Olga ir pirmagimio besilaukianti Indrė pasakoja apie šeštojo mėnesio išgyvenimus.
 
 

 
Dėlionė
 

* Redakcijos žodis – džiaukimės kartu, kad esame jaunos ir sveiko,s o krizė kaip ateis, taip ir praeis!
* Nuotraukų konkursas ,,Anūkai valdo”. Įsisiūbavęs ir nepaprastai populiarus.
* Nuotraukų konkursas ,,Mano vaiko ,,ožiukai”. Nepakartojamos užsiožiavusių vaikų mimikos.
* ,,Smaližių dienos”. Kalėdinių pyragų receptai.
* Laiškų dėžutė
* Nuotraukų konkursas „Mažasis mimas”
* Konkursas „Retas vardas”
* „Juokingiausios nuotraukos“ konkursas
* Naujienos: filmai, knygelės, vaizdajuostės