Viena tabletė gali pakeisti moterų pasirinkimą


2008 08 13 | Šaltinis: "Gamma" nuotr.

Viena tabletė gali pakeisti moterų pasirinkimą

Kontraceptinė piliulė gali turėti įtakos moteriai apsisprendžiant, kurį vyrą pasirinkti, rodo mokslininkų atliktas tyrimas.

Kaip rašo britų dienraštis „The Telegraph“, mokslininkai tiki, kad kontraceptinės tabletės keičia moterų reakciją į vyrų kvapą. Viena iš galimų reakcijos pasikeitimo pasekmių - moteris labiau trauks tie vyrai, nuo kurių bus sunkiau susilaukti vaikų.

Ankstesni tyrimai parodė, kad, nors palyginti su gyvūnais žmonės turi daug prastesnę uoslę, moterys nesąmoningai sugeba identifikuoti vyrus su skirtingomis genų sistemomis nei jų pačių ir juos išsirinkti. Tačiau išgerta kontraceptinė tabletė gali pakenkti šiam natūraliam moterų gebėjimui.

Pasak mokslininkų, partneris su skirtinga genų sistema gali nulemti silpnesnį gimusio vaiko imunitetą, taip pat didesnę galimybę nėštumo metu patirti persileidimą ir apskritai tikimybę sunkiau pastoti.

Per bandymą mokslininkai liepė 100 moterų išsirinkti vyrų kvapų pavyzdžius prieš išgeriant kontracepcijos piliulę ir jau išgėrus. Nustatyta, kad išgėrusios piliulę moterys daug dažniau rinkosi vyrus su panašia į savo genų sistema.

Pasak tyrimus vykdžiusio mokslininko Craigo Robertso, moterims nustojus vartoti kontraceptines tabletes ir pasikeitus kvapų pojūčiams, santykiai su panašią genų sistemą turinčiu vyru gali greitai nutrūkti.

C. Robertsas teigė, kad skirtinga genų sistema nėra vienintelis vaisingumo problemas galintis nulemti veiksnys, bet tikrai turi įtakos ligoms ir žmonių santykiams, todėl savo tyrinėjimus žadėjo tęsti ir ateityje.