Išraiškingos akys, švelnus kailiukas. Kas?


2008 07 17 | Autorius: Administrator

Išraiškingos akys, švelnus kailiukas. Kas?
Nemanykite, kad šinšilos būna tik pilkos spalvos. Jų atspalvių variacija labai plati: balta, smėlinė, ruda, juoda. Gyvūnėlių parduotuvėse dažniausiai rasite standartinės – pilkos – spalvos graužikų.

Šinšilos labai mieli, draugiški, taikūs, protingi ir prieraišūs žvėreliai. Jų snukeliai gana išraiškingi, išlavinta mimika. Šis gyvūnėlis tikrai suteiks jums džiaugsmo.

Jei nusprendėte įsigyti šinšilą, atminkite, kad šiam graužikui prireiks nemažai kasdieninės priežiūros. Gyvūnėliui reikės daug vietos, kadangi jis labai judrus ir aktyvus, didelio narvo su tinkama įranga, kokybiško maisto ir, žinoma, jūsų dėmesio.

Šinšilos narvelis turi būti pakankamai erdvus ir aukštas (apie 1 m), kad gyvūnėlis galėtų laisvai judėti. Šie augintiniai mėgsta šokinėti ir šokinėja gana aukštai. Jų šokinėjimo technika panaši į kengūrų, todėl narvelis turi būti pakankamai aukštas, jame įrenkite keletą lentynėlių, kad gyvūnėlis turėtų kur pramankštinti kojas. Taip pat įrenkite namelį miegui ir poilsiui, maudyklę su smėliu, indą maistui ir vandeniui. Atminkite, kad šinšilos – graužikai, su stipriais ir aštriais dantimis. Narvelį iš plono medžio jos gali lengvai pragraužti ir pabėgti. Narvą pastatykite ramiame ir šiltame kambaryje. Šie švelniakailiai graužikai labai jautrūs stresui ir triukšmui.

Šinšilų mitybos racioną turi sudaryti grūdinis ir sultingas maistas. Galite įsigyti specialų granuliuotą pašarą. Nepamirškite pasirūpinti švariu ir šviežiu geriamuoju vandeniu. Pavasarį ir vasarą augintinį galite šerti ir žaliu pašaru: žole, žievele, medžio šakelėmis.

Suaugusi šinšila būna apie 30 cm ilgio, sveria apie 600 g. Nelaisvėje šie graužikai gyvena iki 10 – 20 m.