Grynai moteriška problema


2008 07 09 | Autorius: Administrator

Grynai moteriška problema
Kodėl jis būdingas tik moterims

Gamta sugalvojo gudriai: kaupdamas energiją nėštumo ir žindymo laikotarpiui, organizmas ant šlaunų, sėdmenų ir kojų užaugina riebalų sluoksnelį, o kad oda gerai atlaikytų tempimą, jungiamasis audinys yra itin minkštas. Būtent šis derinys daugelį moterų varo į neviltį: kai audinys nebeišlaiko riebalinių ląstelių, jos iš poodžio nukeliauja į odos paviršių, sulimpa ir kauburėliai tampa matomi iš išorės - susiformuoja vadinamoji apelsino oda. Tuo tarpu vyrų jungiamasis audinys iš prigimties yra stipresnis, jo pluoštai yra išsidėstę lygiagrečiai odos paviršiui ir prilaiko net didesnes riebalų sankaupas poodyje, todėl iš išorės nieko nematyti.

Tikslios celiulito atsiradimo priežastys moksliškai yra labai mažai tirtos. Tikriausiai tam tikros reikšmės jungiamojo audinio silpnumui turi moteriški hormonai ir genai. Taigi dėl atitinkamų genų celiulitas išsivysto ir lieknoms aktorėms bei modeliams, kurios maitinasi tikrai subalansuotai ir sportuoja.

Odos priežiūra iš vidaus

Visada svarbu derinti tinkamą mitybą, reguliarų judėjimą, kūno priežiūros produktus ir specialius metodus, kurie taikomi pirmiausia įsisenėjusiam celiulitui gydyti.

Garsus amerikiečių dermatologas dr. Howardas Muradas celiulitą vertina kaip grynai odos problemą: jei ji pernelyg sausa, kolageno skaidulos susitraukia ir riebalinės ląstelės patenka į dermą. Jo anticeliulitinės programos pagrindas yra "odos dieta" vartojant maisto papildų tabletes. Tą patį galima pasiekti pertvarkius mitybą; gražiai odai yra svarbu pakankamai gauti pagrindinių riebiųjų rūgščių (1-2 linų arba rapsų aliejaus per dieną), B grupės vitaminų ir cinko (rupaus malimo miltų gaminiuose), geležies (geriausia iš žuvies ir paukštienos, kuriose yra jungiamajam audiniui reikalingų baltymų). Anticeliulitinės mitybos pagrindas yra lengvas, šarminio poveikio maistas: daug vaisių, daržovių, liesa paukštiena, žuvis. Riebių produktų, tokių kaip dešra ar sūris, į valgiaraštį dažnai įtraukti nereikėtų. Ta pati taisyklė galioja tokioms cukraus "bomboms" kaip pyragaičiai, šokoladas ar limonadas. Gerai daug gerti - vandens arba žolelių arbatų. Alkoholinius gėrimus ir kavą taip pat reikėtų riboti.

Kraujotakos pagyvinimas

Šveičiamieji kremai lygina odą ir aktyvina kraujo mikrocirkuliaciją. Dėl to audiniai gauna daugiau maisto medžiagų, šalinami riebalai. Nebrangi alternatyva yra švelnus masažas šepečiu, kurį reikėtų atlikti kasdien, visada nuo apačios į viršų ir širdies link. Kraujotaką labai pagyvinsite po dušo arba po vonios šlaunis apipildamos šaltu vandeniu.

Kremai

Teptis kremais apsimoka: Miuncheno universitete atliktos studijos duomenimis, kremai nuo celiulito su kofeinu liposomų kapsulėse pastebimai išlygina "apelsino odą". O retinolis stangrina audinius, nes geriau sulaiko riebalines ląsteles poodyje. Bet poveikis juntamas tik tada, kai kremais tepamasi reguliariai, ryte ir vakare.

Masažas

Priemonė prieš negražias duobutes yra Prancūzijoje sukurtas vakuuminis limfodrenažinis masažas. Celiulito paveiktas vietas masažuojant specialiu prietaisu, kurį sudaro du voleliai ir įsiurbimo sistema, susidaro savotiškos odos bangos, pasiekiančios net jungiamąjį audinį, stimuliuojama limfos apytaka ir veninė kraujotaka, išjudinamos riebalų sankaupos. Odos struktūra po keleto seansų pagerėja. Yra keturi celiulito sunkumo laipsniai, lengvesnį efektyviai veikia vien limfodrenažinis masažas, o gydant trečiojo ir ketvirtojo laipsnio celiulitą limfodrenažinį masažą geriau derinti su kitais metodais, pavyzdžiui, riebalų redukcine injekcija. Tiesa, pastaroji netinka didesniam riebalų kiekiui tirpdyti, ja galima naikinti tik dietoms ir sportui nepasiduodančius riebalų kauburėlius. Vaistai plona adata suleidžiami tiesiai į nepageidaujamą riebalinį audinį: riebalai ištirpsta ir per limfinę sistemą bei kepenis yra pašalinami. Alternatyva injekcijai yra audinių įšildymas elektros srove iki 40 laipsnių: suaktyvinamas riebalų skilimas, stangrėja jungiamasis audinys.
Gnaibomasis masažas nuo celiulito veikia, tai įrodė mokslas. Kas negali ar nenori lankytis pas profesionalą, gali daug nuveikti ir namie - arba su specialiu masažuokliu, arba tiesiog su rankomis, geriausia rytais ir vakarais bent po 2 minutes. Kūną nuo kelių iki pilvo delnais įtrinkite anticeliulitiniu kremu ar aliejumi. Paskui nykščiu ir smiliumi švelniai gnaibykite odą, kol paraus.

Judėjimas

Civilizacijos mažai paliestoms tautoms celiulitas iš esmės nežinomas - jie daug juda, kasdien vaikšto pėsti. Pasekite jų pavyzdžiu: reguliarus judėjimas ir sportas, toks kaip vaikščiojimas, bėgimas ristele arba važinėjimas dviračiu, stiprina raumenis ir jungiamąjį audinį. Taip pat tinka mankštos pratimai. Pavyzdžiui, stovėdamos pakelkite į šoną koją, palaikykite 20 sek., nuleiskite, paskui pakelkite kitą. Arba suspauskite sėdmenų raumenis, palaikykite 5 sek., atpalaiduokite.

Apsišarvuokite kantrybe

Šiek tiek kantrybės jums prireiks - stebuklingų vaistų nuo celiulito, deja, nėra. Geriausių galimybių sulaukti sėkmės turėsite, jei kovos su celiulitu planą įtrauksite į kasdienę kūno priežiūros programą. Ir neatsisakysite jos, kai padėtis pagerės. Prancūzės tai žino: per metus jos nuperka apie 2,7 mln. kremo nuo celiulito indelių.
Dar vienas patarimas: jūros druska ir dumbliai odą aprūpina svarbiomis mineralinėmis medžiagomis, kurios suaktyvina apykaitos procesus ląstelėse ir iš audinių ištraukia nereikalingą vandenį. Jūros druskos galima nusipirkti vaistinėje. Supilkite į vonią 1 kg, maudykitės 20 min. Dušo mėgėjos gali ja nusišveisti.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Brigita"
www.vakarozinios.lt, "Gamma" nuotr.