Kada vaikai pradeda tai daryti?


2008 05 21 | Autorius: Administrator

Kada vaikai pradeda tai daryti?

Mes puikiai žinome, kada vaikai turėtų išmokti sėdėti, vaikščioti, kalbėti, eiti į mokyklą ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Bet esama ir kitų ypač svarbių, tik... ne iškart pastebimų pasiekimų, kurie taip pat išsivysto kiekvienas savu laiku.

Štai 7 faktai apie itin reikšmingus vaiko vystymosi etapus, kurių veikiausiai iki šiol nežinojote.


Kas: Pradeda matyti erdivinius vaizdus

Kada: Tarp 2-4 mėnesio

Iki šiol jūsų kūdikis matė pasaulį dviejų išmatavimų erdvėje, o dabar prieš jį atsiveria trijų išmatavimų pasaulis. Jo smegenų žievė jau pakankamai suaugo, kad jis pradėtų suvokti iš abiejų akių siunčiamus signalus. Pasaulis tampa įdomesnis, ir nereikia jokių kvailų 3D akinių, kokius savo pramogoms susigalvoja suaugusieji!


Kas: Pirmasisi tikras juokas

Kada: Tarp 4-5 mėnesio

Būdami maždaug 2-3 mėn. kūdikiai pradeda šypsotis. Tačiau tik apie 4-5-tą mėnesį šios šypsenos jau gali peraugti į tikrą juoką, kaip atsaką į kūdikiui malonius, netikėtus, smagius įvykius. Tokią galimybę suteikia itin sparčiai besivystanti smegenų žievė. Na va, pagaliau kažkas tikrai smagiai pakikens iš jūsų šalia tono traukiamų dainelių.


Kas: Pažįsta savo vardą

Kada: Tarp 5-8 mėnesio

Nors kol kas jūsų kūdikis dar negali jūsų pašaukti vardu, savo vardą jau pradeda suprasti ir greičiausiai atsisuks išgirdęs jį tariant. Taigi pasidžiaukite, kad jūsų mažylis reaguoja kviečiamas – paauglystės metais tikriausiai šį savo gebėjimą „pamirš“.


Kas: Čiupinėja savo intymias vieteles

Kada: 1-2 metų

Šio amžiaus vaikai paprastai atranda, jog liesti savo intymias vieteles yra malonu. Kol kas – jokios erotikos, vien tik malonaus pojūčio atradimas. Taigi kūdikis tikrai nenuraus, jei jam tai darant staiga įeisite į kambarį nepasibeldę.


Kas: Išmoksta sūpuotis

Kada: 4-5 metų

Taip taip, tik šio amžiaus vaikai jau pagaliau išmoks ant sūpynių įsisupti patys, be jūsų pagalbos. Taigi nuo šiol bent jau keletą minučių lauko kavinėje galėsite ramiai pagurkšnoti kavą.


Kas: Dvipusis kūno valdymas

Kada: 7-8 metų

Pagaliau abi smegenų pusės išsivystė pakankamai, kad galėtų kiekviena savarankiškai kontroliuoti kūno judesius. Taigi nuo šiol jūsų vaikas jau gali viena ranka prilaikyti popieriaus lapą, ant kurio rašo kita ranka. Ar nepastebėjote – tikriausiai dabar jis piešia ir rašo šiek tiek gražiau, nei iki šiol!


Kas: Kuklumas 

Kada: 8-9 metų

Paprastai šio amžiaus vaikai patiria padidėjusį privatumo poreikį. Ir jei iki šiol mergaitėms buvo nė motais karstytis vaikų žaidimo aikštelėje segint sijoną, o berniukams – persirengti kūno kultūros pamokai greta klasiokių, dabar vaikai jau pradeda dangstytis ir slapstytis. Veikiausiai į nudistų paplūdimį juos nusitempti dabar būtų sunkoka, net jei iki šiol noriai ten su jumis eidavo.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą


Agentūros „Gamma“ nuotr.