Karjeros siekimas gali tapti moters nevaisingumo priežastimi


2008 02 29 | Autorius: Administrator

Karjeros siekimas gali tapti moters nevaisingumo priežastimi

Karjeros siekimas gali tapti moters nevaisingumo priežastimiTyrimais įrodyta, kad moterys darbe dažniau patiria stresą nei vyrai. Be kito neigiamo poveikio organizmui, stresas ypač kenkia reprodukcinei sistemai.

Apimtos streso moterys dažnai griebiasi cigarečių, bando pašalinti stresą stipria kava ar skaniu, ir žinoma, kaloringu, maistu. Ilgos darbo valandos, poilsio stoka, nesveika mityba - visa tai alina organizmą. Jei nepaisydama įtempto darbo grafiko bei patiriamo streso, moteris tęsia karjerą, ji rizikuoja neišvengti sveikatos problemų. Daugumai darboholikių moterų sutrinka endokrininė sistema, menstruacijų ciklas, nuolatinis ilgai trunkantis stresas gali sukelti nevaisingumą.

Kad taip neatsitiktų, pirmiausia, būtina atsisakyti kenksmingų, organizmą stimuliuojančių medžiagų. Stiprios kavos puodelį pakeiskite žalia arbata, o vietoj to, kad stresą malšintumėte cigarečių pagalba, pabandykite atsipalaiduoti kitais būdais, pavyzdžiui, skaitykite anekdotus ar peržiūrėkite internetinių puslapių naujienas.
Darbo dienos metu užkandžiaukite riešutais ar džiovintais vaisiais, o ne kad ir skaniais, bet sveikatai kenksmingais produktais (ledais, pyragėliais ar šokoladu). Riešutai ir džiovinti vaisiai stimuliuoja smegenų veiklą, suteikia energijos, ramina nervinę sistemą ir netgi subalansuoja hormonus.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti savo mitybos racioną. Produktyviam darbui būtina organizmą aprūpinti pakankamu kiekiu reikiamų vitaminų bei mineralų. Bent jau minimaliam jų aprūpinimui, įtraukite į dienos valgiaraštį šviežių vaisių salotas.

Nespėjusios atlikti visų darbinių užduočių dienos metu, susierzinate, puolate į neviltį. Kad to išvengtumėte, susidarykite darbų planą ir griežtai jo laikykitės.

Atminkite, kad gyvenimas dėl darbo neturi prasmės!

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą