Kaip jaunuoliai tampa materialistais?


2013 02 27 | Autorius: Giedre

Kaip jaunuoliai tampa materialistais?


Ne vieniems tėvams teko nuryti ir karčią piliulę, kai vaikai liko nepatenkinti Kalėdų Senio dovanomis – ne tos firmos, ne to lygio daikčiuką atnešė.

Ilinojaus universiteto mokslininkai kaip tik pasišovė išsiaiškinti, kaip gi mumyse, o ypač vaikuose, atsiranda ta nežaboto materializmo sėkla?

Tyrimui vadovavę profesoriai Lan Nguyen Chaplin bei Deborah Roedder John ištyrė vaikus ir paauglius, suskirstę juos į 3 amžiaus grupes: 8-9 m., 12-13 m. ir 16-18 m. Visi jie buvo paprašyti išdėlioti svarbos tvarka sąvokas, simbolizuojančias materialines vertybes (minkšti žaislai, pinigai, firminis sportinis kostiumas) ir nematerialius dalykus („laisvalaikis su draugais“, „puikūs sporto pasiekimai“, „pagalba kitiems“). Išsiaiškinta, jog sparčiausiai vaikų materializmas auga tarp 8-12 metų, o jau 13-18 metų amžiaus grupėje ima mažėti. Taip pat pastebėta, jog vaiko materializmo lygis labai priklauso nuo savo vertės suvokimo. Kuo menkiau vaikas vertina save, tuo labiau trokšta prabangių ir brangių daiktų.

Todėl geriausia, ką galima būtų pasiūlyti tėvams, jei nori iki kitų Kalėdų kiek įmanoma sumažinti savo vaiko prabangių daiktų troškimą – kuo skrupulingiau puoselėti atžalų pasitikėjimą savimi bei savo vertės suvokimą.