Vaikų miego sutrikimai gali rodyti depresiją


2014 03 02 | Autorius: Giedre

Vaikų miego sutrikimai gali rodyti depresiją


Leidinyje „Sleep“ išspausdinta mokslinė išvada, kad vaikai, kuriems pasireiškia miego sutrikimai, yra daug labiau linkę į depresiją ir baimes, nei ramiai miegantys jų bendraamžiai.

Pitsburgo universiteto mokslininkai ištyrė 553 vaikus, kenčiančius nuo depresijos. Beveik ¾ iš jų pasireiškė ir miego sutrikimai – 53 proc. dažnai kankino nemiga, 9 proc. – vadinamoji hipersomnija, t.y. jie miegodavo per daug, o 10 proc. depresija sergančiųjų protarpiais pasireikšdavo vienas, protarpiais – kitas miego sutrikimo tipas. Mergaitės į miego sutrikimus linkusios labiau, nei berniukai. Pastarosios grupės vaikai, kuriems pasireiškė abu simptomai, paprastai turėdavo ilgesnę depresijos istoriją ir sirgo sunkesnėmis jos formomis.

Tyrimo autorius Xianchen Liu pasidalino tokiomis išvadomis: „Sergant depresija nemiga yra viena iš dažniausių problemų, tačiau jei nemiga pasireiškia kartu su pernelyg dideliu mieguistumu, problema išauga bene dvigubai. Vaikai ir jaunuoliai, kuriems pasireiškia ir viena, ir kita, kenčia nuo sunkesnės depresijos, nei tie, kuriuos kamuoja tik vienas iš šių sutrikimų“.

Pasak mokslininkų, priešmokyklinukams reikia maždaug 11-13 val. nakties miego, o pradinukams – 10-11 val.