Vaikai > Kalendorius > Įrašas
 

Dauguma tokio amžiaus kūdikių išmiega 11-13 val. nakties miego, o dieną miega 2 kartus. Bet tai nebūtinai reiškia, kad jūsų kūdikis atitinka vidutinio statistinio kūdikio kriterijus. Tad jei jūsiškis miega gerokai mažiau – pasidžiaukite bent jau tuo, kad jis nėra vidutinybė.


Nedutis, 30 savaičių

O ką jis daro kai nemiega? Gali būti, kad visais įmanomais būdais saugo jus nuo dingimo. Mat tokio amžiaus kūdikiai paprastai išgyvena atsiskyrimo nuo mamos baimę. Jis verkia kai jūs išeinate iš kambario, pyksta, kai ant rankų ima žmonės, kuriuos mato ne itin dažnai. Gali netgi pradėti nepripažinti kitų šeimos narių ir visada ieškoti tik jūsų.

Mamos rūpestėliai: Pabėgti iš pareigų...

Tik jus „saugantis“ ir tik jus pripažįstantis kūdikis ėmė varginti? Nekaltinkite savęs. Nors jūs ir mama, mintis apie tai, kad su kūdikiu ir vėl tarsi tampate vienu kūnu, veikiausiai varo neviltin. Tad nesijauskite besielgianti netinkamai jei kartkartėmis išspruksite iš namų nepaisydama kūdikio ašarų. Jums tik į naudą atsikvėpti ir pailsėti, o jam bus labai naudingas pabendravimas su kitais žmonėmis.

Be to, kiekvienas toks mamos išėjimas kartu yra ir svarbi pamoka: juk mama po keleto valandų grįžta. O svarbiausia – ji grįžta pailsėjusi, žvalesnė ir linksmesnė. Ilgainiui kūdikiui taps aišku: norint kažką gauti, reikia kažką aukoti. Pakentėk be mamos dėmesio dabar – ir po valandėlės jo gausi su kaupu!

Gera idėja!

Vargu ar esama vaikų, kuriems nepatiktų balionai. Tiesa, pripūsto baliono imti jūsų kūdikiui dar nereikėtų – mažylis elgsis su juo neatsargiai, gali susprogdinti ir smarkiai išsigąsti. Tačiau jūs galite pasiūlyti dar smagesnį žaidimą su neužrištu balionu. Pripūskite balioną, bet neužriškite galiuko. Duokite tebelaikydama pirštais galiuką balioną vaikui. Iš jo rankyčių balionas iškart šnypšdamas iššoks ir nukris ant žemės išėjus orui. Žaidimą galima kartoti vėl ir vėl, kol nusibos patiems žaidžiantiesiems.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
 
2017-04-19 06:04:23
[url=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/]vardenafil prix en pharmacie a caen [/url] <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra prix en pharmacie </a>
2017-04-02 22:47:11
WYPyDu <a href="http://jtdfolddtsyt.com/">jtdfolddtsyt</a>, [url=http://esaqsqvcwvde.com/]esaqsqvcwvde[/url], [link=http://xbjlbicptqhg.com/]xbjlbicptqhg[/link], http://utsyrkrffuks.com/
2017-02-21 03:47:37
RIFFDT <a href="http://jzkgtznjgkoi.com/">jzkgtznjgkoi</a>, [url=http://babueduokylk.com/]babueduokylk[/url], [link=http://ruktnwakjbam.com/]ruktnwakjbam[/link], http://wxcweefkyywd.com/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Evute