Forumas > Ikimokyklinukas:... > Auklėjimas > Kaip išvyti ožį?

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-09-20 08:18

Sveikos mamytes. Mano mazajam 1 m ir 2 men, bet jau ilindes oziukas. Gal kas mokate ji isvyti? Kai kazko negauna, mazasis krenta ant zemes ir garsiai bliauna spardydamas kojomis. Kai buname namuose as ji palieku guleti ir iseinu i kita kambari. Po 5 min ozio nebebuna Bet ka daryti kai esame parduoduveje. Jokie ikalbinejimai nepadeda. Vidury parduotuves gulincio vaikino gi nepaliksi?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-20 09:54

vidury parduotuves gal ir ne, bet vidury saligatvio palikdavau gulinti - labai greitai susigesdavo nuo aplinkiniu reakcijos.
O jei ozys uzeina parduotuveje, tai arba stengiuosi kuo greiciau istempti vaika is parduotuves, arba suimu tvirtai uz rankos ir veduosi salia ( tempiuosi), bet neleidziu kristi ant zemes. Uztrun ka gal ilgiau, bet po kurio laiko vaikas pats supranta, kad nepasieks norimo rezultato. Sunkiausia buna atlaikyti aplinkiniu replikas.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-20 22:52

Na mums viešoj vietoj taip nebuvo nutikę. Bet jei namuos ar lauke bando ožiukus rodyt, aš pasakau, kad jis elgias blogai ir aš einu. Jei jis nori kartu, tai tegu nusiramina ir eina kartu. Jei patinka ožiuotis, tai tegul lieka vienas. Visada pykčio priežastis būna greit pamirštama ir mes draugiškai einam kartu (į kitą kambarį ar parką).

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-26 15:19

Linka, aš namuose elgiuosi visai taip, kaip ir tu. O parduotuvėj kažkaip pavyksta kuo nors sudomint ar nušnekint, o kai matysiu, kad jau nesusišnekam, tai gal nesivesiu jo į parduotuvę.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-27 15:12

As ,kai buvau maza,pas mane labai daznai ilisdavo oziukas,tai mano mama buvo labai gera metoda ivaldzius su tais oziais. Sakydavo negi tau taip gerai su tuo oziu vienam kailyje gyventi? Einam prie lauko duru,ismesi ta ozi. Ir as tikrai ji "nuimdavau" nuo saves su abiem rankomis (nors ir labai pikta budavau) ir ismesdavau lauk pro duris,kartais net kojomis patrypdavau,kad nubegtu tas ozys kuo toliau.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-02 16:51

as tai pprilupu su rykste ir tada jis geras buna ...

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-02 18:23

Westl........ Nezinau ar taip vaikui jau tos rykstes naudingos. su ranka galima kepsteleti,bet tik jau ne su rykstem. Nuo tokiu "pamokymu" vaikas nuosavos mamos gali pradeti bijoti

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-03 18:18

as tai pprilupu su rykste ir tada jis geras buna ...

Nepritariu rykštėm, pagalvokit ar nebuvot mažos, ar nesiožiuodavot be reikalo.
O tie ožiai ateina ir praeina, svarbiausiai nepritrūkti kantrybės. Kuo mama kantresnė, tuo ožys greičiau išeina.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 14:57

na ne. rykstei tai jau man kazkaip ranka net nekyla. Tikrai manau kad svarbiausia kantrybe.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 17:10

Apskritai,jei vaika normaliai aukleji nuo pat mazumes ir su juo pakankamai daug bendrauji,neturetu kilti tokiu preblemu kaip kantrybe ar net rykstes paemimas.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 17:15

QUOTE(saulyte)
Apskritai,jei vaika normaliai aukleji nuo pat mazumes ir su juo pakankamai daug bendrauji,neturetu kilti tokiu preblemu kaip kantrybe ar net rykstes paemimas.

Netiesa. Atleisk, bet netiesa.

Kas yra normalus auklėjimas? Kiek yra pakankamai?

Žinau tik tiek, kad problemų buvimas ar nebuvimas ne visad nuo mūsų priklauso. Kartais galime viską dėl vaiko padaryti, ir dar daugiau, o jis elgiasi visai ne taip, kaip laukiame ar tikėjomės...

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 17:22

tai,aisku,vaiko uzprogramuoti juk negaklime,bet as kalbu apie tai,kad jeigu vaika zmoniskai auklesi,tai rykstes tikrai neprireiks. Turiu omenyje humaniska auklejima,kada daug ir visais atvejais su vaiku yra kalbamasi. O numatyti kadaq koks velnias isibraus i vaio samone tai aisku,negalime. Bet negi talzysime vaika su rykste,jei jis kazka ne taip padare,negi ne geriau palaukt kol jo oziai apsiramins ir pakalbeti su juo?

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 17:38

QUOTE(saulyte)
tai,aisku,vaiko uzprogramuoti juk negaklime,bet as kalbu apie tai,kad jeigu vaika zmoniskai auklesi,tai rykstes tikrai neprireiks. Turiu omenyje humaniska auklejima,kada daug ir visais atvejais su vaiku yra kalbamasi.  O numatyti kadaq koks velnias isibraus i vaio samone tai aisku,negalime. Bet negi talzysime vaika su rykste,jei jis kazka ne taip padare,negi ne geriau palaukt kol jo oziai apsiramins ir pakalbeti su juo?

Čia jau pasirinkimo reikalas. Rykštės galima ir auklėjimo priemone nelaikyti.
Suprantu, tu turi omenyje rykštę kaip kraštutinę bausmę, bet geriau renkiesi kantrius pokalbius su vaiku.

Tiesiog noriu pasakyti, kad ne viską - kaip ir gyvenime - galime numatyti vaiko auklėjime bei sudėlioti tvarkingai į stalčiukus...

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 18:42

Kartais būna tokių situacijų kai į vaiką įlenda kipšiukas. Atrodo vaikas ir geras ir neblogai išauklėtas, bet ima ir... Ypač tada kai kas nors ateina į svečius arba kai kur nors nusivedi vaiką. Iš šalies atrodo, kad tas vaikas iš vis ne namuose augęs, ir tikrai neauklėtas. Manau, kad su tokiomis situacijomis susiduria dauguma mamyčių.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-08 21:10

dar ir kaip reikia vaikus baust..reikia jeim kelnes numaut , suslapint rykste su vandeniu ir teik duot kad pradetu klykt

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-09 18:24

Man atrodo,kad West isvis vaiku neturi arba jei ir turi,tai visai ju nemyli,jei apie tokius "auklejimo"metodus kalba :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-10 15:29

aha,dar galima kaip per filmus pagrobimu scenas pasodint ant kedes ir suristi rankas uz nugaros. :roll:

nesuprantu ka Westl tokiais savo pasisakymais nori pasiekti. O jei ir istikruju aukleja taip savo vaikus,tai ju taip tikrai neisaukles

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-10 18:18

is tikruju tai netiesa , tiesiog norejau suzinot kaip mamytes i tai reguos ...turiu tris vaikucius , vienas ju 12metu ir jau yra gaves pora kat dirzu , bet perlnytai , nes buvo reikalas...o jus mamytes , negi nei veina nesat vaikuciui kelniu numovus ir piaukstelejus per plika sikna?

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-12 14:23

Dalinai su tavimi pritariu Audra. Tik manau,kad tai,kaip neva "juokauja" westl tai nera humoras.

Westl,as dar tik laukiuosi pirmojo savo vaikelio,bet galiu tave ptikinti,kad nei vienas is mano vaiku negaus per plika sikna,kaip kad tu sakai. Nei su ranka,nei ,ne duok dieve,su rykste.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-17 21:18

Žinote, kuo daugiau į pedagogiką ir psichologiją gilinuosi tuo labiau kyla jausmas, kad... kažkur pas mus perlenkiama lazda. Kiekvienas vaiko kaprizas, kiekvienas užsispyrimas, atrodo, turi kažkokią potekstę - tai dėmesio reikalauja, tai ribas bando, tai dar kažką. Ir, žinoma, na kaip gi galima pykti ant savo atžalėlės? Juk klykdamas parduotuvėj, kad nori saldainio, jis tik tikrina tavo galimybes, o nesitvarkydamas išmėtytų žaislų reikalauja dėmesio - kad mama prieitų, atsisėstų šalia ir pasiūlytų; gal aš išvirsiu tau arbatos ir mudu apie tai pasikalbėsime?
Kaip sau norit, man tai labai jau kvepia mistika. Ar ieškodami kiekvieno kaprizo prasmės neatimame iš vaikų galimybės elgtis tiesiog šiaip sau? Ar apskritai verta analizuoti visus kaprizus? Ar būtinai blogai elgdamasis vaikas nori pasakyti kažką daugiau, nei tiesiog tai, kad jis yra išdykęs vaikas, kuriam reikia nubrėžti aiškesnes ribas ir kurį išties verta nubausti?
Ką apie tai manote? Ar išties visada mėginate analizuoti blogą vaiko elgesį ir tik viską apsvarsčiusi skiriate bausmę? Ar apskritai mėginate ne bausti, o viską išsiaiškinti?

1

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Ieva