Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Skiepų atsisakymas!

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-09-02 11:32

Pasidalinkit savo nuomone apie skiepu atsisakyma. Pastaruoju metu, kazkaip atsisakem skiepuku. Atsimenu, saviske paskutini karta paskiepijau apie 6 men kazkur. Ir nuo to laiko dar nesiskiepijom iki siolei. Idomu, ar tai yra blogai...ar gerai? Net nezinau, nuo ko dabar reiketu skiepyti, o skiepu paso neturim, mums nieks nedave Ir milijona kartu prasiau.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-02 18:28

Skiepų atsisakymas gal ir nėra labai gerai... O kokio amžiaus vaikutis dabar?
Įdomu, kodėl jums neduoda skiepų paso? :? Juk ant jo parašyta, kad reikia turėti skiepijantis, einant pas gydytojus ir keliaujant.
Pagal skiepų kalendorių, po 6 mėnesių skiepo eina tokie:
11 mėnesių - BCŽ1 (jei be vakcinacijos randelio)- t.y. tuberkuliozės vakcina.
15-16,5 mėnesio - Tymų-epid. parotito-raudonukės vakcina (MMR)1.
18 mėnesių - paskutinis skiepijimas (ankstesni buvo 3, 4,5 ir 6 mėnesiais) nuo kokliušo, difterijos-stabligės, haemophilus influenzae bei poliomielito.
Sekantys skiepai 6-7, 12 ir 15-16 metų.

Mūsų seselė iš poliklinikos visuomet paskambina ir primena, kad reikia ateiti pasiskiepyti. Nejaugi pas jus kitokia tvarka?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-02 23:16

Mums yra 10.
Aciu uz Info Jolitukutis. Mums ji labai pravers.
Na pagal tave, tai mes visus skiepus turim, o siaip vos ne kas menesi skiepytis reikedavo. O paso, tai nzn kodel neduoda, net man atsibodo prasyt. Emiau ir perrasiau dukryte i privacia klinika.
O Jus isivaizduokit, mes skiepu, pastoviai gal laukdavom kokia valanda prie duru. Kol sesutes teiksis ateit. Bo pastoviai kavutes susirinkusios geria, ir pliotkina. Ka padarysi, senymas dirba.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 11:24

QUOTE(jolitukutis)
Skiepų atsisakymas gal ir nėra labai gerai...

Nesutinku, bet.. nesivelsiu į diskusija.Jau daug jų kituose forumuose buvo,kad gal pakaks. Savo sūnaus neskiepyjau. Išskyrus skiepą nuo pasiutligės, kai įkando nežinomas šuo. Aš ne prieš skiepus, bet prieš juos, jei neatsižvelgiama į konkretų vaiką. Kai jau reikia,tada reikia.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 13:12

QUOTE(jolitukutis)
Skiepų atsisakymas gal ir nėra labai gerai...  
Mūsų seselė iš poliklinikos visuomet paskambina ir primena, kad reikia ateiti pasiskiepyti. Nejaugi pas jus kitokia tvarka?

Sutinku, kad skiepu atsisakymas nera labai gerai.
As savo dukryte skiepyju pagal plana. Dukrytes sveikatos korteleje pries darant skiepus visada parasau zodi "sutinku" ir pasirasau. Be to., pries tai dar pediatre paklauso plaucius ir sirdele, patikrina- ar nera alergijos.
Apie skiepyjima man pranesa sesele.
Aisku, esu girdejusi daug istoriju, kai po skiepu vaikutis atsidurdavo ligonineje ar atsitikdavo nelaime. Bet gal uzduosim sau klausima - ar skiepai yra priezastis sioms nelaimems ?! Gal cia yra kita priezastis - pediatre leido skiepyti seganti vaikuti, o gal tevai nepastebejo ligos, pvz., alergija ?!

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 13:49

visu pirma del skiepu paso.mum ji dave iskart po gimimo dar ligoninej.skiepytis einam pavyzdingai pacios laiku,skambina tik toms,kurios nesirupina vaikais ir neateina.
o atsisakyt skiepu...man atrodo,jei jau visus skiepija,tai reikalingas dalykas...bet cia,aisku,kiekvieno asmeninis reikalas ir pasirinkimas.duok dieve,kad vaikas nesusirgtu liga,nuo kurios nepaskiepytas ir nereiktu mamai kaltint saves

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-11 13:29

Mamos, o ką galvojate apie tai?

http://www.vaikas.lt/sveikata/vakcinos/sv_vakc_s04.htm

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-11 18:05

Aišku, paskaičius gali labai išsigąsti ir atsisakyti skiepų, bet ar nepasidarysi sau (t.y. vaikui) meškos paslaugos.
Visų šitų bjaurių pašalinių poveikių galima išvengti skiepijant naujos kartos vakcinomis, kurias sudaro ne nukenksmintas sukėlėjas, o tik iš jo išgryninti tam tikri baltymai. Aišku, šios vakcinos nekompensuojamos, gana brangios. Mes saviškį tokia skiepijom ir nebuvo jokių pašalinių poveikų.

Turint galvoje, kad pasaulyje atgimsta seniai pamirštos ligos, skiepų prieš jas atsisakyti nebūtų labai protinga.

O dėl reakcijos į skiepus, tai kiekvieno organizmas skirtingas. Imuninės sistemos skiriasi. skiriasi reakcija ne tik į skiepus, bet ir į maistą, aplinką ir pan. Įdomu, kodėl nuolat iškeliama maža nepavykusių atvejų statistika, o nekalbama, kiek gyvybių skiepai išgelbėjo? O 100 proc. garantijos niekas negali duoti niekam ir jos norėti būtų mažų mažiausiai naivu

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-11 21:00

[quote=Katia]Mamos, o ką galvojate apie tai?

http://www.vaikas.lt/sveikata/vakcinos/sv_vakc_s04.htm[/quote]

jau seniau tai buvau skaiciusi, dabar tik vel permeciau, bet neradau nei vieno rimto ir pagristo motyvo, kodel reiketu neskiepyti vaiko.

Siaip buvo labai izeides vienos mamos poziuris... kad nesusidarytu salygos neplisti ligoms ir nekiltu epidemijos, turetu butu paskiepyta 95% zmoniu/vaiku. Tai ta mama tipo labai "gudriai" sugalvojo. Va kodel mano butent mano sveikas vaikas negaletu buti nepaskiepytas ir pakliuti i 5%. Juk jei visi aplinkui skiepysis, tai jie savo pasiskiepijamo saskaita apsaugos ir mano vaika.

O taip tai, kaip daugelis zinot, mano mazoji nera skiepyta. Is pradziu laukeme metuku, o dabar niekaip nesugebame paskiepyti del nuolatines slogos. Visai nesvarbu, kad jinai alergine... vaiko imunitetui jau gali buti per sunku tai pakelti. Ir visai as nesidziaugiu tokia situacija. Tik paprasciausiai manau, kad tevams yra pateikiama per mazai situacijos apie skiepus, ju reikalinguma ar zalinguma ( turiu omeny objektyvios ir argumentuotos), salutinius poveikiu, rizikos faktorius....Truksta lankstesnes skiepijamo sistemos, kuri atsizvelgtu i kiekvieno vaiko bukle.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-12 11:49

Skiepų kalendorius yra sudaromas atsižvelgiant į imuninės sitemos brendimo etapus, o ne šiaip sau "iš lempos" surašomas. Todėl ir skiepyti reikia būtent tada ir tokiais intervalais, kaip nurodyta. Tada didžiausia tikimybė, kad skiepas bus efektyvus ir pasireikš mažiausiai pašalinių poveikių

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-12 12:04

Esu aš ir prieš atsisakymą skiepų, juk jie sukurti ne šiaip sau, o dėl apsaugos vaikų sveikatos bei mūsų. Man labai juokingai skamba, kai girdžiu motyvus atsisakymo: juk vaikui trauma kokia, o jei dar naujagimį skiepija, tai išvis sutraumuoja, juk jam taip sunku gimt buvo :shock: Briedas kažkoks :shock: Tai mes visi traumuoti vaikštom tada 8) Teisingai pastebėta buvo čia, kad atsiranda vėl seniai pamirštos ligos, tai va dabar įdomu ką darys tie, kurie kalba kad skiepyt vaiką, tai jį traumuot, to jam nereik, tai kai puls skiepyt nuo visų ligų, tai čia kas bus?

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-12 18:45

Taigi ligos sugrįžta ir vis sunkesnių formų.
Neatsisakėme nei vieno skiepo. Neįsivaizduoju ką tie tėveliai sakytų jei jų vaikutis susirktų viena tų ligų, nuo kurių skiepų jie atsisakė. juk tada kaltintų save. Bet duok dieve, kad tokių situacijų nebūtų.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 11:15

O aš nematau prasmės vaiką skiepyti nuo visko. Jei jo organizmas stiprus, net ir būdamas šalia sergančio nesusirgs.

Sūnui jau šešeri, o gavęs skiepus tik nuo pasiutligės (kai šuo nežinomas įkando). Nesu prieš skiepus iš esmės. Tik nenoriu, kad vaikui būtų kišama viskas iš eilės. Jau tarėmėes su gydytoja dėl tų išvalytų vaklinų. O ji, gal naudodamasi proga, kad mes mokamus skiepus renkamės, surašė visą krūvą papildomų. Motyvacija: nepakenks. Nesuprantu tokio požiūrio. Tuo metu skiepytis vėl atsisakėme, nes norėjome tikrai ne tiek daug iš karto gauti.

Su dukra panši situacija buvo. Nuėjome pasiskiepyti nuo raudoniukės (revakcinuoti), o gydytoja vėl puolė nebūtinų skiepų rašyti. Atsisakėme ir pasilikome tą vieną skiepą.

Keisčiausia, kad siųlo skiepus nuo gripo vaikams, kurie per 6 (kitas per 9 ) metus nėra juo nė karto sirgę!

Jau imu dairytis kitos gydytojos...

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 11:55

QUOTE(Svajukė)
Keisčiausia, kad siųlo skiepus nuo gripo vaikams, kurie per 6 (kitas per 9 ) metus nėra juo nė karto sirgę!  

Jau imu dairytis kitos gydytojos...

O kas čia keisto? Profilaktiniai skiepai ir siūlomi tam, kad nesusirgtum. Tavo vaikai neserga, labai liuks, betgi jie bendrauja su daugybe kitų vaikų ir suaugusių, nuo kurių gali užsikrėsti.
Mano dičkės suolo draugė jau mėnesį serga - komplikuotas gripas...Klasėj apie 5-6 vaikų pastoviai nėr. Galėčiau plaukus peštis - bet maniškė skiepyta.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 12:36

Nesuprantu, kam siųlyti skiepus, kai vaikai nelinkę sirgti virusinėmis ligomis. Gal silpnesniems ir tinka, bet kam sveikus farširuoti skiepais???

Dukros klasėje irgi yra keli vis sergantys vaikai. Jų tėvų vietoje ir aš į skiepus nespjaučiau. Bet kokia prasmė skiepyti tik todėl, kad gali kokį sergantį sutikti? Pagaliau jei ir užsikrės, pasveiks. Na, gal taip kalbu, nes nemačiau dar jokių sunkių peršalimo ligų atvejų.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 12:39

Svajuke, taigi sakau - profilaktikai. O jei nori sunkių atvejų irgi komplikacijų - papasakosiu kadu, tik ne viešai, bo išgąsdinsiu mamakas...
Ir dar pasikartosiu - daugybė sunkių užkrečiamų ligų ir išnyko būtent dėl privalomų skiepijimų.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 12:57

Nemanau, kad gripas sunki liga ir kad nuo skiepų išnyks kada.

Baisių istorijų neklausau, nežinau ir žinoti nenoriu. Ot kaip.

P.S. Kur logika: kam skiepyti nuo ligos, jei ji ir be skiepų nepuola?

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 13:05

Nu paskutinis mano pastebėjimas. Dėl logikos.
Logika čia paprasta - dėl to paties ir skiepijuosi, ir mašinoje prisisegu saugos diržus, ir apdraudžiu namus bei vaikus, ir laikaus kelių eismo taisyklių. Va.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 14:49

Nemanau, kad gripas sunki liga  

Gripas kasmet darosi vis sunkesnė ir sunkesnė liga. Ir komplikuojasi ne vien į plaučių uždegimą, bet pažeidžiamas širdies raumuo, inkstai.

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-14 17:12

Nu tada aš gyvenu nežinau kur, nes iš nieko aplinkui tokių dalykų negirdėjau , niekas iš draugų, giminaičių jokių gripų sunkių neturėjo... Tris kartus nusispjaunu dabar.

1

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Skiepų atsisakymas!

Šiandien gimtadienius švenčia (200)
Turtas