Forumas > Ikimokyklinukas:... > Vaikų mityba > Nesveikas maistas

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 11:37

Netikėtai teko išgirsti, kuo maitinamas beveik 3 metų vaikas, augantis užsieniečių šeimoje.. :roll: Pusryčiams: riekelė batono užtepta šokoladiniu sviestu + arbata. Viskas. Pietūs: virti makaronai su ketčiupu + atsigerti. Viskas. Vakarienė: gabaliukas keptos mėsos ssu ketčiupu ir bulvės fri. Viskas. Jei ką valgo, tai viską su tuo pačiu aštriu ketčiupu. Sriuba - kartą per kelias savaites.
Kiekviena šeima turi savo supratimą apie vaikų mitybą ir geriausią jiems racioną. Tačiau šis vaiko racionas mane "šiek tiek" šokiravo. Juolab, kad manųjų panašus amžius, tačiau dar kolkas nežino, kas tai yra ketčiupas, čipsai, limonadas, fri bulvės ar saldainiai.. Gal čia aš per griežtai? :oops: Gal reikia paprasčiau žiūrėti į viską. Tiesa, labai retai duodu naminę mišrainę su šiek tiek majonezo.. :oops:
Nors žiūrint iš kitos pusės, turiu realius pavyzdžius, kur vaikai maitinami tik sveiku maistu (nieko kepto, tik virta, troškinta, šviežia, maistinga, jokių sintetinių priedų) ir niekada nėra sirgę, neturėję problemų su dantukais ar pan. Tiesa, jų mama labai dažnai duoda šokolado. Gryno. Ir viskas. :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 11:48

Aš pati stengiuosi valgyt kuo mažiau kepto, praktiškai be druskos. Ir vaiką pusantrų metų bandžiau taip maitinti. Tiktai spėkit, ar jis valgė. :evil:
Vis reikalaudavo, kad tėtis dalintųsi su juo marinuotais ir raugintais agurkais, duotų pakabint grietinės ar majonezo.
Gerai ,kad bent sriubą labai mėgsta. Ir čipsų negauna.
Taip kad mano planai šeimą ,,sveikai maitinti" neišdegė.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:05

[quote=Lina]Katia, ne, jie europiečiai :?

Teko skaityti mamų, gyvenančių Amerikoje, atsiliepimus, apie mažųjų amerikiečių mitybą. Hamburgerių sezonas pradedamas dar metukų neturinčių piliečių... :?[/quote]

Ne tik hamburgerių. Viena pažįstama šeima, gyvenanti JAV guodėsi, kad jų 2 metų vaikas, pagal mūsų standartus, atitinka ir ūgį ir svorį. Tuo tarpu Amerikoje jis gerokai per "kūdas". Tai šeimos gydytoja labai sunerimusi, kaip čia tą vaiką pastorinti :shock: Tėveliams patarė niekada neatsakyti, kai vaikas prašosi nuvedamas į greito maisto restoraną, pirkti limonadų, ledų ir šokolado, o jau čiupa čiupsų, tai nuolat kišenėse turi būti :? Čai ne juokai, o tikro mediko patarimas...

JJ, dėl tų marinuotų agurkėlių, tai gal ir nereikia taip jaudintis - ne pats blogiausias dalykas. Maniškis būdamas maždaug metų, net drebėdavo, pamatęs marinuotą agurką. Iki šiol valgo žalią svogūną, o pamatęs, kad lupu česnaką, pasigirebia nuo stalo keletą skiltelių, deda į burną ir ramiausiai kramto :shock: Net nesiraukydamas. Matyt, kažkokių medžiagų organizmui reikia.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:15

Na, svogūno su česnaku neprašo. Bet kvapnus vaikas būtų...
Užtat negali gyvent be alyvuogių. :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:21

Ar duodate saviems žuvies pirštelių ir krabų lazdelių?
Retkarčiais duodu žuvies pirštelius, tik perku ne maltus į masę, o gabaliukais padarytus. Dar labai mėgsta virtas šviežias faršo dešreles. Kadangi patys mėgstame, tai ir vaikams verdame :? Nesveika?

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:24

O aš saviškiui negaliu įsiūlyti alyvuogių, nors pati be galo mėgstu.
Beje, braškių maniškis taip pat nė už ką į burną neima. Nors mielai šias uogas nešioja rankytėse, uosto, džiaugiasi, visiems rodo. O atsikasti - ne. Ir nė karto nėra ragavęs...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:26

Žuvies tai mes išvis neduodam (ir krabų lazdelių). Nes suvalgę truputėlį žuvies pirmojo gimtadienio išvakarėse patekom į reanimaciją. Tai buvo šventė...
Gyd. sakė- alergiškas žuviai.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:32

[quote=Katia]O aš saviškiui negaliu įsiūlyti alyvuogių, nors pati be galo mėgstu.

Beje, braškių maniškis taip pat nė už ką į burną neima. Nors mielai šias uogas nešioja rankytėse, uosto, džiaugiasi, visiems rodo. O atsikasti - ne. Ir nė karto nėra ragavęs...[/quote]

Gal ir gerai, kad neima. Vaikai dažnai patys jaučia, kas jiems netinka, ir to nevalgo.

O mūsiškis labai alergiškas braškėms. Paragavom kartą- ir siaubingai išbėrė. Nuo vyšnių irgi beria...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:32

Faro dešrelėse gali būti nemažai riebalų, nors tai ir nėra pats blogiausias maistas.
Žuvies piršteliai prisigėrę riebalų (be abejo, žymiai geresni yra nemaltos masės).

O krabų lazdeles ir maniškis labai mėgsta, bet neseniai teko bendrauti su p. A.Čekuoliu ir jis man tokių pikantiškų dalykėlių papasakojo, tai dabar privengiu duoti. Sakė, kad tuos dalykus ir savo laidose yra pasakojęs - apie kvapų ir koncentratų gamybą. Neteko girdėti?

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:37

Katia, kai verdi faršo dešreles, tai visi riebalai išteka į vandenį, beveik nieko nebelieka. Perkame ne kiaulienos, o jautienos, veršienos, avienos.
Krabų lazdelių neduodu, tačiau pati kartais valgau. Žinau, kad nieko gero jose nėra..

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:38

Neteko. Papasakok truputį ir mums :shock:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 12:50

[quote=JJ]Neteko. Papasakok truputį ir mums :shock:[/quote]

Jeigu trumpai, esmė tokia. Krabų lazdelėms, sultiniams kubeliuose ir panašiems koncentratams yra kuriami specialūs kvapai - skoniai. Vieta kur tai daroma - JAV, kažkurioje valstijoje (pamiršau pav.) stovinčiame dangoraižyje. Ten sukurti kvapą gali iš bet ko. Net jeigu užsimanytum turėti, tarkim, savo kūdikio kvapą, reikėtų jo plaukų sruogelės, kurią išanalizuoja kompiuteris ir atspausdina cheminę formulę. Tuomet reikalingi ingredientai (be abejo, tai gryni sintetiniai priedai) sudedami ir labai greitai gauni koncentratą su savo kūdikio kvapu :shock:

tokiu būdu iš cheminių medžiagų pagaminami visi pasaulyje reikalingi maisto kvapai. Be abejo, kainuoja tokia gamyba labai brangiai, bet maisto gamintojai moka didelius pinigus, nes pagamintas koncentratas būna labai stiprus ir jo reikia nedidelio kiekio. O kad įsivaizduotume tą koncentrato lygį, siūlomas toks pvz. Jeigu, tarkime, krevečių kvapo koncentrato DU lašus įlašinsime į olimpinį baseiną - turėsime pilną baseiną krevečių sultinio :shock:

Taigi, tie patys koncentratai naudojami ir gaminant krabų lazdeles, ir sultinius kubeliuose, ir McDonaldo hamburgeriuose mėsai gardinti ir t.t. Žodžiu, dabar šio "gero" bijau iš tolo.

Ir dar desertui: Vištienai, naudojamai McDonaldo mėsainiuose, naudojamos visos vištos dalys, išskyrus snapą ir nagus :shock:

Skanaus.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 13:21

Katia, siaubo filmas prieš miegą.. Patartina neskaityti tiems, kas savaitgalį su vaikais užsuko į McDonaldą ir suvalgė vištienos patiekalų :?

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 14:29

kadangi nesu mcdonaldo fane tai man tik juokinga. nesu valgius lietuvoj ne vienam mc donalde, tik ledu ten vaziuojam kartais bet labai retai, itariu ir jie turbut pusiau sintetiniai bet man skanus.
bulvytes keptas duodu vaikam, bet jie neypatingai jas valgo, bet jei nori nedraudziu. kas cia dar? zuvies pirstelius irgi duodu, bet tai nera kasdieninis musu maistas krabu lazdeliu nei pati ypatingai megstu nei juo labiau vaikai (nepamenu ar yra ragave)

misraines duodu tik tas kurias ruosiu pati, zinau kad produktai sviezi, na o ir patinka dickiui visai.

Vat griekas tai jau tirkrai bet kecupas ir majonezas ant musu stalo daznas

bet kaip jie mato mus valgant taip ir patys praso. tiesa mazasis visada butinai papraso kecupo, kad jam i lekstele inpiltum, bet spekit ar nors paragauja, beje kaip ir majonezo, cia tiesiog kaip ritualas - turi buti bet dickis kerta su malonumu.

tiesa pieniskas desreles vaikams duodu nuo metu, bet taip pa stengiuos ne per dazniausiai.

labai dziaugiuos kad vaikai nepraso coca colos, jiems tai gerimas skirtas kokteiliams per balius negaliu pasakyt kad nera ragave, bet kad ir eitu is proto tai ir neina.

Pastaruoju metu abu pamise del actimelio, na ka ir perku, nors itariu kad naudos ten is jo kaip is ozio pieno. Katia gal ka zinai? butu be galo idomu :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 14:36

Mūsiškis nelabai Actimel mėgsta. Tai aš paprasčiausiai vaistinėj jogurto bakterijų perku. Užtat visad pats prieš valgį paprašo ,,tų miltukų".

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-22 23:21

Neringa, sakyčiau pavyzdinis meniu tavo vaikų.

Mano mažiui tai seneliai duoda paragauti ir saldumynų, ir šokolado, ir čipsų, ir kokakolų... Kariaujam ir kariaujam dėl to.

O dėl Actimelio, tai galiu pasakyti tiek, kad tikrai nenusinuodysit, bet kad jau taip gyvybiškai būtinas, kaip rekalmoje sakoma, tai tikrai nėra :)

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 11:16

Maniškiai bent iki trejų metų ypatingai sveikai matinami buvo. Majonezo net dabar nėra ragavę (dukrai 9 metai), nes... noro nėra tam. Pomidorų padažą naudojam, bet tik švelnų. Kas ten dar? Bulvytės? Šitų kartais irgi gauna kavinėse (arba jas,arba blynelius vaikai ten ir tesirenka).
Krabų lazdeles sūnus šią vasarą seneliui viešint "atrado". Bet kol kas max 5-7 iš viso tėra suvalgęs. Kadangi pati jų nei enudoju,nei perku, namuose maža šansų dar kada gauti. Tegu valgo žuvį vietoj to.
Na, su saldumynasi dabar,kai jei jau paaugę gerokai, sunkiua Nes aš pati mėgstu,net labai mėgstu.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 12:51

Mano mažajam tik metai. Tai racionas dar nelabai didelis. Labai megsta mesyte.Kiekviena diena jam jos duodu. O ledai, kol kas turbut geriausia ka yra ragaves. Nezinau ar tokiam mazam galima duoti. Yra ragaves ir ciupa ciupsa. Skanu, bet ledai zymiai geriau :)

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 16:13

Mano vaikas nėra niekam alergiškas, tai jau senokai valgo tą patį maistą, kaip ir mes. Gaminu namie pati, žinau ką sudėjau į maistą, tai ir nebijau duoti. O žuvies pirštelius, krabų lazdeles ir koldūnus (tai kas greit pagaminama) laaabaaai jau mėgsta nes gauna labai retai. Saldumynai irgi privalomas atributas prie kiekvieno valgymo. Tiek mums, tiek vaikui. Be to, jei vaikas nenori, aš ir neduodu, nei už mamytę, nei už tėvelį. Kai išalksta ateina ir pats paprašo.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 16:39

Mano mazyliui 1m ir 3 men ir mes valgom viska. Labai megstam mesyte, agurkus ivairias uogytes ir pienuka, o isgirdes zodi kebebas ima ploti rankytemis ir kartoti babas, babas Ragaujam ir saldumynu. O kaip gi be ju...juk mes su teveliu juos dieviname...

1

Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Oskaras