Forumas > Ikimokyklinukas:... > Vaikų mityba > Medus

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

Medus

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-08-17 11:20

Ar duodate medaus mažiesiems? Žinoma, jei tik nealergizuoja.

Pastaruoju metu mes patapome medaus vartotojais. Viskas prasidėjo nuo to, kad pastebėjau draugų šeimą nevartojant cukraus. Apskritai. Tik medų. :roll: Jų šeimoje auga 2 dukros, 3 ir 5 metų, kurios nei karto nėra sirgusios peršalimo ligomis. Vis dėl to paties kasdieninio medaus vartojimo. :roll: Tai štai, ir mes pradėjome kasdien, po truputį, valgyti medų. Vaikams įpilu šiek tiek į košę ar arbatą, tačiau stengiuosi neperdozuoti, kad nebūtų alerginės reakcijos ir pan. Meduje yra visi mikroelementai ir vitaminai, todėl nebereikia papildomai vartoti spec. sirupų ar vitaminų 8)

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-17 12:20

Melage, atostogų metu pirkome parduotuvėje natūralų lietuvišką medų, dailiame stiklainyje su galimybe įsipilti. 500 g kainavo apie 15 Lt. Namuose turime dovanoto pievų medaus trilitrinį

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-17 13:28

o kai tas medaus trilitrinis eis į pabaigą, kuo kabinsit?
mums patinka arbata su medumi, vyras net kavą su medumi geria, vietoje saldainiuko.Skanu vištos sparneliai išvolioti meduje ir apibarstyti sezamais :roll:
vaikai medų mėgsta, bet saikingai :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-17 13:43

Dukra buvo susirgusi, tai labai padėjo liaudiškas receptas: prieš miegą išgerti karšto pieno, sumaišyto su gabalėliu sviesto ir a.š. medaus. Pieną reikia užvirinti su sviestu, šiek tiek atšaldyti ir tik tada maišyti medų.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-17 23:06

Medus labai sveika, gaila, kad maniškis jo visai nevalgo.

Girdėjau, kad geriausias - grikių medus. Jame žymiai daugiau įvairių medžiagų, o ypač daug - geležies. Bet jis turi tokį specifinį skonį, ne visiems patinka.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 11:30

Nė dienos be medaus ir taiup jau n metų. Nepasakyčiau,kad visai neperšalame, bet.. tikrai mažiau ir lengviau sergame. Cukrų naudoju tik kavai,o pusryčiams visi geriame arbatą su medumi (tik medų ne į arbatą dedame, o šaukštuku kabindami užsikandame).
Turėjom,beje, dėl to darželyje problemą,nes ten arbatą saldina. Pati nunešiau medaus stiklainiuką,kad vaikai galėtų naudoti ir paprašiau nesaldinti. Pavyzdžiu dar keli tėvai pasekė netrukus.

Medų perkame tik iš tėvų draugų bitininkų: visada žinome,kad medus tikrai geras,tikrai toks,kaip jie sako. Kartais dar naudojame ir bičių duonelę, žiedadulkes (šitas tik aš,nes vyras elergiškas, o vaikams neskanu )

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-28 21:44

Šiandiena kaip tik rodė reportažus iš Maskvoje vykstančios bitininkų mugės. Pasirodo, kad skirtingas medus turi skirtingas savybes ir daro skirtingą poveikį. Pats populiariausias - liepų medus. Jis tinka peršalus, kasdieniniame vartojime ir pan. Tačiau jis neskaitomas pačiu vertingiausiu ir geriausiu. O kitų rūšių nešimo medus gal kelti arba mažinti spaudimą (todėl galima pasirinkti pagal poreikį).

Galima medų naudoti ir kitaip. Labai populiaru išsitepti visą kūną besikaitinant pirtyje. Netinka alergiškiems medui žmonėms.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-30 18:05

Nežinau ar teisybė bet kažkur skaičiau, kad medus jeigu jį dedame į karštą pieną ar arbatą praranda visas gydomąsias savybes. Reikia palaukti kol šiek tiek pravės ir tik tada dėti. Arba sučiulpti atskirai.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 00:59

jolka, tikrai negalima dėti medaus į karštą vandenį. Geriausia į šiltą. Vienas senyvo garbingo amžiaus vyras itin puikiai atrodė ir jautėsi, be to vis dar dirbo. Paklausus, kokia jo gyvybingumo paslaptis, atsakė: "kiekvieną rytą suvalgau 2 valgomus šaukštus medaus, užgeriu šiltu vandeniu (arba sumaišo) ir iki pietų visai nesinori valgyti, medus suteikia energijos. Kai tuo tarpo kolegos, jauni ir žvalūs, po rytinių pusryčių, jaučia alkį ir laukia nesulaukia pietų pertraukos." Štai taip

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 17:40

Mes irgi labai noriai medų valgom. Visi. Kadangi darbe daug rėkauju, tai grįžus taip gaivinu gerklę.
O šiaip man medus labai padėdavo, kai pieno latakai maitinant užsikimšdavo. Vienintelis išsigelbėjimas būdavo. Tarp kitko, ir kai speneliai trūkinėjo, jokie tepaliukai nesuveikdavo. Tada draugė paiūlė medum tepti. Vat tik tada pajutau, kad pačiai vaiką maitinti gali būti malonumas. :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-01 11:22

Kai maniskiui buvo suskaudusi gerklyte daviau palaizyti meducio. O jis- varliukas ne ziureti neziurejo. Spjove ir tiek. :evil: Mes su vyru megstam meduti tai gal ir savo biciuka pripratinsim :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2006-12-14 14:31

mano mergina ir megsta medu is pradziu labai bijojau jo kazdien duoti, kad nors nepradetu berti,bet pasiskaiciusi kad galima tai dar duodu, as ir dedu i arbata ar ir seip kaip uzsimano papraso tai duodu tai ir viena valgo.bet va vyresnysis tai tik su arbata vieno nelabai kazkaip megsta,bet manau kad ir taip gerai,nors ir arbatoi.
bet va as nezinojau kad i karsta arbata jo negalima deti,reiks pasitaisyti

Mama.lt

Mama.lt

2007-03-16 07:15

as savo maziukui visada i diena duodu po 1 sauksteli medaus

Mama.lt

Mama.lt

2007-06-15 15:05

mano maziukas medu ragavo jau nuo 2-3 men... po truputi idedavau i arbatele.. po to kai truputi sirguliavo daviau palaizyt. gydytoja nieko nesake, nes mate kad vaikutis nealergizuoja

Mama.lt

Mama.lt

2007-06-15 15:20

mama pasakojo, kad aš vaikystėje medui alergiška buvau. bet įdomi alergijos forma man būdavo - užvalgius medaus, paraudonuodavo ausys mano mažylė medaus ragavusi tik arbatėlėje, kai sirgo. alergijos nepastebėjau, kad būtų.

Mama.lt

Mama.lt

2007-06-15 15:21

na kiek teko girdet iš pažistamų daug kokie vaikučiai alergiški, maniške tai visai nevalgo, kažkaip jai nebepatinka jau

Mama.lt

Mama.lt

2007-06-15 15:34

Kiek žinau, medus gali alergizuoti. Ir vaikams iki metukų jis nerekomenduojamas. Tai savo mažiukui net negalvoju jo kol kas duot. Didysis tai aišku, vartoja. Bet daugiausia į arbatėlę ar kai sirguliuoja.

Mama.lt

Mama.lt

2007-06-26 11:52

Žinai, kad medaus kiekį vaikams riboti tai tikrai reikia, bet Armandui užkimus visad arbatą saldinu medum. Įtikėjimas ar gamtos galia, bet padeda

Mama.lt

Mama.lt

2007-07-25 15:46

Nojaus prosenelis bitininkas, tai medaus pas mus netrūksta... Nespėju jo vartoti. Džiaugiuosi, kad Nojus jį mėgsta. Labai patinka su medumi sumaišyta varškė. Ar bandėt? Aš tiesa pasakius, nebandžiau, nes nei vieno, nei kito nemėgstu. Supykintu

Mama.lt

Mama.lt

2008-01-05 18:57

Turim medaus pastoviai ,nes is kaimo atveza .Dukros valgo ji tik kai skauda gerkle , kosti ... Mano mociute sakydavo , kad geriausia kai medu pakabini sauksteliu ir tiesiai i burna , o dedant i arbatas nukencia medaus savybes ...
Maziui dar kol kas neduodu , bijau , kad nealergizuotu ...Vat idomu nuo kokio amziaus jau galima butu duot pabandymui medaus

1

Šiandien gimtadienius švenčia (188)
meinardas