Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

8

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2009-08-24 13:41

va va apie ka as ir kalbu gali kaup nekaupes bet reik ziuret ar apsimoka realiai :)

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-08-24 14:19

mamytes, as apie tas saskaitas uzsiminiau  tik siaip galvojau kodel toks ne tikoks variantas gali buti dovanojamas vaikeliui... ta prasme kodel vienu tradiciju laikomasi o naujoviu nelabai norisi... gal kuri dar ka nors sumastys originalaus ir prasmingo... nes saldainiai tortai, sampanas vaikui aisku faina - bet... o sakykit kokiqa prasme dovanoti sidabriny sauksta? cia viena mano drauge tiek jau gyresi tuo saukstu, kad ir svarstau: tai ka pati tokio sauksto negali nusipirkti? pasakykite jeigu kuri zinote...

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2009-08-24 14:22

jeigu jau pagal tradicijas tai sidabrinį šaukštą turi dovanoti močiutės, na lyg ir pirmam dančiui, kad tvirtas būtų. bet kad dabar tuos vaikus retais kas krikštija pirmom dienom po gimimo.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-08-24 14:22

sidabrinis saukstelis simbolizuoja sotų ir sveiką gyvenimą  

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-08-24 15:02

cia galima kibti prie bet ko-kodel tas o ne anas.koks skirtumas kas ka dovanoja.svarbu,kad is vis nepamirsta,ka yra toks kriksto vaikas.

2009-08-24 15:35

man patiko rugpjucio menesio Tavo vaikas isspauzdintas didelis straipsnis apie kriksta krikstynas ir ka reiskia krikstas, ir kokios kriksto tevu pareigos (pagrindines) ten buvo interviu su kunigu R. Doveika, jis lb aiskiai pakomentavo, kad krikstateviai privalo prisiimti atsakomybe uz vaiko doroviny, moraliny ir krikscioniskajy auklejima... ir jie ysipareigoja vaika aukleti ir mokinti krikscionisko gyvenimo, kad sulaukes pilnametystes jau pats samoningai priimtu sita tikejima ir butu jam pasiruoses... tai nezinau kiek jie gali ytakoti vaiko mokyma jeigu mato karta per gimtadieny ar per velykas?

2009-08-24 15:39

matai,ten viska raso is krikscionisko poziurio,o as i tai ziuriu is gyvenimiskos puses.nes pradejus gilintis i visa ta reikala,gli is viso nieko nesuprasti.manoji savo krikstatevius po 2 metu,ne taip senai pamate tik.tai koks cia begali buti auklejimas?

2009-08-24 15:46

tai as jau tada visai nebesuprantu kam tas krikstas kam tie krikstateviai??? nu tai manau tavo mergyte amzinai nebus 2 metuku :) kazkada bus ir 5 gal dar ir 7, o gal dar ir kokios 15 metu... tai va tada ir turi buti tas auklejimas... man tai zinok patiko to kunigo kalba, nes jeigu jau nusprendete lysti y visa sita reikala (kriksta) nu tai gal atsakingai ir reikia ziureti ir ziureti is tos krikscioniskosios puses, nes jeigu ziureti kaip tu sakai is gyvenimiskos tai galejot ir judu su vyru pabuti ir tevais ir tuo paciu kriksto tevais, koks cia skirtumas...

2009-08-24 15:47

ne, nu cia kaip kas supranta, ir kaip rimtai ziuri y aki kuriuos dalykus... as tai is situ visu tikejimo dalyku cirko nedarau ir ziuriu y tai lb rimtai, taip kaip moko sitas tikejimas, o ne taip kaip man parankiau...

2009-08-24 15:51

skirtumas tas,kad tevai kriksto tevais negali buti.bet man nereikia,kad kriksto tevai vaika aukletu,kad jo islaikytu,ar i mokslus isleistu.cia jau tevu pareiga.kol tevai gyvi,tai rupinkimes savo vaikais.taip mano dukra bus ir 10 ir 20 metu.bet jai tada ju jau nereikes.jai reikia dabar,kad vaika aplankytu,pazaistu...

2009-08-24 15:55

zinoma kad galimas ir toks variantas - kriksto tevu preiga pazaisti su vaiku... kaip ir sakau, kam ko reikia...

2009-08-24 16:05

tai pareigune,o tu pakrikstijai savo vaika?

2009-08-24 16:07

kazin ar tu leistum aukleti savo vaika kitam.jei dabar,kaip esi sakiusi,nepatinka kai kiti kisasi,ir aiskina kai ka daryti

2009-08-24 17:30

nu sioje temoje zody aukleti reiketu suprasti platesne prasme... zinoma kad nieko pries jeigu mano mergytes krikstateviai ja mokins dorai ir saziningai gyventi, gal eis su ja y baznycia, mokins tikejimo tiesu (zinoma kai bus didesne) o kas cia bloga... zinoma ir mes kaip tevai ta paty turime daryti, bet uztai ir siame reikale tevai ir tarsi antri tevai _ krikstateviai, kurie savo pavyzdziu taip pat rodytu kaip teisingai gyventi, kaip elgtis ir galu gale kalbetu, jog kristo tevai reiskia daug daugiau negu per gimtadieny padovanotos dovanos...

2009-08-24 17:35

ydomu man pasidare ar kuomet susiruosi krikstyti vaikely nuvykus pas kuniga suderinti visu formalumu jis nepaklausia tevu apie situos tikejimo dalykus? nepaklausia ka patiems tevams reiskia kriksto sakramentas, ar tevai gyvena tikedami y dieva, ar galu gale lankote baznycia? ar apskritai buna tokie pokalbiai? o gal kokie trumpuciai kursai buna kaip pries vestuves? as nezinau, bet ydomu butu pakalbeti, nes jeigu krikstateviai tik pazaidimui tai kam baznycioje kriksyti vaikely? kaip ir sakiau mamytes, sioje temoje man daugiau klausimu negu atsakymu, bet as ieskau tu atsakymu. :) aciu vaivorykstei, kad ji kaip sakant mane pristojo ir leidosi su manimi y diskusija... :)

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 167

2009-08-24 18:12

na as tai nesutinku su ta mimtim, kad krikstateviai suaugus nebereikalingi, gi vistiek lia rysys, as pati dabar labai noriai bdrauju su savo krikstateviais, net daugiau nei maza budama, smagu kai jie kartu ypatingomis progomis

2009-08-24 19:05

kriksto tevai yra antri tevai po tevu.bet vaiko auklejimas turi buti patiketas pirmiausia tevams.o tai ,kad krikstateviai nusives i baznycia,tai cia yra ne auklejimas.tai pavadinciau laiko praleidima kartu su jais.nu cia galima ilga diskusija.taip,kriksto tevai reikalingi vaikui.bet jei su vaiku jie nebendrauja,tai nemanau,kad suaugusiam vaikui reikia to bendravimo su kuminais.jie netnepazinos ju.o apie ka kalbeti su jais?jie bus kaip svetimi zmones.kalbu is savo gyvenimo.nera uz ka pareigune,man taip pat patiko padiskutuoti su tavimi.o kursu tai nera .tiesiog ateini,pasakai tevu,kriksto tevu vardus pavardes,vaikucio varda.pasirenki kriksto data. ir tiek .tiesa dar paklause ar turi tevai baznytine santuoka.ir mazdaug kokia kriksto kaina mums pasake.

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2009-08-24 19:26

kaikur yra tos pamokeles ir pries krikstynas kaip ir pries vestuves..... pas mus rajone gal kas zino Pakutuvenus, yra toks ten vienuolynas ir "rebilitacijos" kampelis, tai ten vyksta labai grazios apeigos ir paparastos misios grazios,(vienuoliai praveda)  tai va ten jie krikstija ir tuokia tik su pamokelem, mes irgi ten norejom krikstyt vaikeli, bet deja mums nesigavo :( nes jie spec nekrikstija vieno vaiko, krikstija per bendras misias su visa bendruomene, ir mums sunku buvo ten viska suderint :( tai apsistojom su savo miesto baznycia

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

2009-08-24 19:56

krikstijome katedroje be jokiu kursu ir pamokeliu.gal kitur,kaip minejai,vienuolyne ir yra tie mokymai

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-08-24 20:44

Mums taip pat jokiu pamokeliu nebuvo,kunigas tik paklause ar norim krikstyti,ar auginsim krikscioniskai ir dorai savo vaikuti

8

Viršun ^ | Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Aronas