Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

2
Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 15:30

Mes ir krikštatėviais rinkom draugus, nes giminės vienu metu buna labai geri draugai,o vėliau gali tapti ir didžiuliais priešais. Aišku, nesi užtikrinta ir dėl draugų santykių, bet jei draugystė yra ištvėrusi kaip sakant šaltį ir karštį, bei trunka jau n metų, tai gali manau tada ramiai rinktis savo draugus
Silvute, žinok ir aš manau kad tokiu tavo atveju geriau jau draugė su vyru bus krikstatėviais nei teta, kuriai yra visiškai dzindzilin jos sūnenas bei dukterėčia

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 15:41

[quote=Inga]

Silvute, žinok ir aš manau kad tokiu tavo atveju geriau jau draugė su vyru bus krikstatėviais nei teta, kuriai yra visiškai dzindzilin jos sūnenas bei dukterėčia [/quote]

tokiu atveju zinoma ir as pritarciau tokiam pasirinkimui. Tiesiog musu seimoje tikrai yra puikiu giminaiciu, va ir seserys netgi laaaabai geros krikstamotes. Ir paziuri ir pazaidzia su vaikais ir aplanko daznokai. Na neturiu nusiskundimu jokiu. Tiesa su krikstateviais tas ptas variantas, esu labai patenkinta musu pasirinkimu. Bet mus pacius vieni draugai kviete krikstyt ju vaikiuka ir mes sutikom (turim trecia suneli :wink: )ir tikiuos, kad jei nesigaili tokio pasirinkimo. As i savo kaip krikstamotes pareigas ziuriu labai atsakingai ir man tai nera tik pareigos atlikimas ta kriksto diena. :roll:

zinoma jei nebutume tureje artimu normaliu giminaiciu tokioms pareigosm tikrai butume dairesi i draugus, su kuriais, kaip inejo Inga ir silto ir salto praeita, ir draugyste patikrinta.

Neuzeit aplankyt mazo vaiko, o dar brolio leliuko, tai man is vis atrodo kaip kazkokia mistika :shock: Na tikrai nevykus krikstamote butu, brr.... :evil:

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-13 22:25

Mano sesuo netekėjusi mergina.. Ji negali būti krikšto mama?

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-13 22:58

Lina,gali būti tavo sesuo, nesvarbu ten yra

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-17 23:19

Smagumėlis :wink: O tai, kad dauguma svečiu bus vyriškos lyties visai intriguoja :roll: 8)
Musu mažės krikštynos vyko kaimo turizmo sodyboje, tai irgi užsitęsė 2 dienas: pirtelė ir pan...Bet laabi smagu buvo ir, svarbiausia, visi diedukai, tetules ir pan. patenkiti buvo , net anyta, ir ta pagyre, kad balius buvo geras..
O kodel darote trečiadienį? Tai toji didžioji vyriškoji dalis negalės užtęsti 2 dienas, nes darbo savaitė.. :roll: , o gal visi atostogas ta proga psiėmė.. :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-18 11:34

Ne, tiesiog nemažai svečių atvyksta iš užsienio. Taip pat nusimato masinės atostogos nuo savaitgalio, todėl pasirinkome būtent trečiadienį, kaip optimaliausią dieną. Be to ne visi dabar itin pririšti prie darbo vietos ir dauguma kviestųjų dalyvaus, kas dirba - kelioms valandėlėms atlėks, po to po darbo pratęs

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-02 14:33

Na va, pakrikštijome ir savo mažylę pagaliau.
Sekmadienis pasirodė tikrai labai tinkama diena. O dar ir fotoateljė dirbančią suradom 8)

Bet pirmą kartą mačiau, kad krikštijant piltų tokį kiekį vandens - net mano trejų su trupučiu metų paną turėjo laikyti krikšto tėvas virš tokios didžiulės taurės-kubilo, o vandens pilti tai kunigas nepagailėjo - visas pakaušis šlapias buvo. Galvojau kai paleis mano panelė dūdas, tai laikykis. Bet nieko, buvo rami ir stoiškai iškentė visą ceremoniją. Ir tik išėjus nenorėjo jokių sveikinimų, jokių dovanų, tik klausinėjo - o kur mano tortas?

Na o aš namuose dabar turiu naujai iškeptą krikščionę, apdovanotą jau ir antru vardu - Beatričė.

Beje, labai įdomu - gal kas žinote ką nors apie šventąją Beatričę? Kas ji tokia buvo ir ką ten gero nuveikė? Labai smalsu, bet nieko aie ją nežinau - dukra pati tą vardą išsirinko, kai aš jau vardijau daug šventų vardų...

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-18 15:47

mes vasara krikstysim puses metuku berniuka :baby Gal galit pateikt info, kaip reikia elgtis baznycioj? Girdejau , kad berniuka turi krikstotevas laikyt. O ant zvakes reikia rozinio kaspino?

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-18 17:32

Berniuką laiko krikšto tėvas, krikšto mama tada laiko jo krikšto skraistę, o žvakė, jei krikštyjamas berniukas, turi būt su mėlynu kaspinuku

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-18 19:48

Jei neklystu,kai kuriose bažnyčiose berniukai krikštyjami su rožiniais kaspinais,tik nežinau kodėl taip yra :?

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-18 23:58

Ir mes ir greit krikštysim tai mums paaiškino kad pagal tradicijas mergaitei reikia žvakutės ir skraistės su žydru kaspinėliu, o berniukui su ružavu turi būti, pati nežinojau tai pirkau su žydru.

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 00:13

O kai mes krikštijome Eriką tai kaspinėlis buvo geltonas. Bet tai niekam neužkliuvo,o ir krikšto mama yra labai tikintis žmogus ir išmanantis tuos dalykus,bet nieko nesakė,mes dar ir kartu tą skraistę pirkom.

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 09:41

Mergaitei - mėlynas, kadangi pagal Mariją, ji visur yra su mėlynu apsiaustu, o berniukui - ružavas, kodėl :? , man močiutė aiškino, bet tiksliai neatsimenu, jei įdomu, galiu sužinoti
Vaikutį laiko krikštotėvas, o žvakę krikštamotė. Tėvai tik šalia stovi ir viskas .
O kaspinėlis mūsų buvo baltas, kadangi krikštamotė susipainiojo bepirkdama

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 10:24

Taip, turėtų būti mergaitei mėlynas (Marijos spalva), o berniukui rausvas (Jėzaus spalva), bet dažniausiai daroma atvirkščiai, nes kažkaip keista mergaitė mėlyna, o berniukas rožinis pas mus. Geriausia tada būtų baltas, tai nei keista, nei netinka.
Aš tai va visus puslapius šioj temoj perskaičiau, nes antroj vasaros pusėj planuojam dvynių krikštynas, tai aktualu.
Kai pas mus gimė dvyniai, tai visi iškart sakydavo, kad reik daug krikštatėvių, tai net nepagalvojom, kad galėtų būti abiems tie patys. Bet gal ir visai gerai būtų.... Šiaip krikštatėvius jau išsirinkom. Vieną krikštyti sutiko vyro pusbrolis su žmona (su jais labai gražiai bendraujam, o ir gyvenam netoli, kai turės vaikų, galės drauge žaisti). O kitą žada krikštyti vyro sesuo ir brolis, bet su jais šiek tiek problematiška, nes jie ne Lietuvoj gyvena, tai gal kuris negalės atvažiuot, tada vėl reiktų ieškot. O man tai ir sunkiausia, nes niekaip nesugalvoju, su kuo vyro seserį galima būtų suporuot. Jei reiktų moters, tai kokią geresnę draugę pasikviesčiau.
Bet jei tiek daug krikštatėvių, tai jau ir balių nemažą reiktų daryt, o to nesinori. Tai dabar ir svarstau įvairius variantus.

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 11:46

Mes sūnų krikštyjom su melsvu kaspinėliu,nes niekas nieko nesakė,tik buvau girdėjus,jog kai kur prašo,kad berniukai būtų su rausvais kaspinėliais,o čia matai kaip gaunasi :?

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 14:11

šiaip su tais kaspinėliais tai čia senas dalykas ir visai nebūtinas. tik nuo jūsų priklauso, kokį jūs tą kaspinėlį užrišit, o gal ir visai jo nerišit. nuo to jūsų vaikas nei didesniu nei mažesniu krikščioniu nebus. ir dar dėl krikšto tėvų vienas pastebėjimas, aišku viskas priklauso nio kunigo, bet mes krikštyjom Jorį Bernardinuose ir kunigas mūsų paprašė, kad krikštatėviai būtų šeima arba pora, kuri ketina gyvenime tuoktis. iš patirties dar žinau, kad kai kurie kunigai neleidžia, kad krikštatėviais būtų išsiskyrusios moterys arba vyrai, arba gyvenantys susidėję. bet vėlgi tai priklauso nuo kunigo.

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-19 14:44

Apie išsiskyrusius, gal ir nenori, nes bažnyčia skyrybų nepripažista, bet kad porą, kuri ketina tuoktis, tikrai nekvieščiau, kadangi ne vieną žinau atvejį, kas krikštijo ir jau jų keliai išsiskyrė, tai dar būtų vienas prietaras dėl krikštynų, o pas mus buvo mano sesuo ir pusbrolis, ir nematau, kad būtų blogai.

Mama.lt

Mama.lt

2005-10-07 15:48

Mielos mamos, gal žinote kokių gražių žodžių kuriuos krikšto tėvai sako prie stalo. Esu girdėjusi, kad krikšto tėvai duoda nurodymus vaiko tėvams kaip krikšto vaikelį prižiūrėti ir auklėti. Žodžiu, būčiau dėkinga, jei kas ka papasakotumėt apie šias tradicijas ir pagelbėtumėte su sveikinimo tekstais.

Mama.lt

Mama.lt

2005-10-11 16:14

Noriu paklausti, gal kas turite ir galite cia paskelbti kazka panasaus i "priesaika krikstateviams" ar pan. Ja paprastai ireminta vaiko tevai iteikia kriksto tevams.

Mama.lt

Mama.lt

2005-10-13 02:00

Dešimt vaiko įsakymų tėvams
1. Mano rankos dar mažos: būkit geri, nelaukite, kad aš gerai pasikločiau lovą, nupieščiau piešinį arba numesčiau kamuolį. Mano kojos dar trumpos: eikit lėčiau, kad aš suspėčiau.
2. Mano akys dar nematė tiek pasaulio, kiek jūsų: būkit geri, leiskite man pamažu jį ištirti; neverskite manęs, kai tai nebūtina.
3. Namų ruoša niekur nedings; būkit geri, skirkit man laiko paaiškinti apie šį nuostabų pasaulį ir darykit tai su noru.
4. Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.
5. Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.
6. Man reikia paramos, kad galėčiau augti. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.
7. Duokite man laisvę pačiam spręsti. Leiskite man suklysti, kad galėčiau pasimokyti iš savo klaidų. Taip aš išmoksiu apsispręsti, kai iš manęs pareikalaus gyvenimas.
8. Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs us mano broliu, seserimi.
9. Nebijokite išvykti savaitgaliui abu kartu. Vaikams taip reikia “atostogų” be tėvų. Be to, tai yra puikiausias būdas įrodyti, kad jūsų santuoka yra nuostabi.
10. Būkite man dvasinis vadovas. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.

galima pritaikyt ir krikštatėviams

2

Viršun ^ | Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Šiandien gimtadienius švenčia (143)
Gabriele