Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-07-07 10:40

Ruošiamės dvynių krikštynoms ir iškilo tokia dilema, gal kas galėtų pagelbėti?
Kiek dvyniams reikia krikšto tėvų? Užtenka vienos poros ar reiktų kiekvienam atskirai. Vienų klausiau - užtenka vienos poros, kiti dvejoja :?

Dar vienas klausimas: kiek mokėti bažnyčiai už apeigas? Buvo pasakyta, kad aukoja krikštatėviai, kiek kas gali :? "Kiek kas gali" tokia neapibrėžta sąvoka..

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-07 10:55

Lina,mūsų abiejų vaikų tie patys krikšto tėvai. Tiesiog nelabai buvo iš ko juos rinkti. Be to,manau, svarbu,kad krikšto tėvai kaip žmonės patiktų, jų asmeninės savybės trauktų. Jei tokių žmonių turite daugiau,nei vieną porą,kodėl ir ne?

Dėl pinigų... Sunku pasakyti. Mes prieš 5 metus Kaune davėm 50lt. Irgi už du vaikus. Dabar, manau, daugiau. Be to, jūs Vilniuje...

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-07 12:04

Per Austės krikštynas krikštatėvis paliko 50Lt. Tai tikrai nėra per mažai. Kiek kas gali, tiek ir duoda. Juk tie pinigai ne į kunigo kišenę, o auka bažnyčiai (bent jau taip turėtų būti...) :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-09 23:05

Lina, kadangi krikštysi porelę, krikštatėviai laikys ant rankų po vieną vaiką, problemų nebus. Be to, pagal kitą tradiciją (tik tradicija), jei neduokdie kas nutinka tėvams, vaikus užaugina krikštatėviai.

Mano Kamilė pati nori, kad ją krikštytų Kristupo krikštatėviai. Man tai patinka. O ir derybų "kieno krikšto tėveliai geresni" išvengsiu

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-10 08:49

Mano vaikai turi skirtingus krikstatevius, bet del to as labai dziaugiuos, mat pasirinkimas pas mus lyg ir nemazas, o abu (vyras ir as) turim po seseri tai kaip gi butu buve jei vienai tektu kriksto vaikas o kitai ne??? :shock: Uztat dabar abi turi po suneli, o suneliai po dar viena mama ir teti. :roll:

Del gerumo, na ka as zinau, tikiuos tokios diskusijos vaikai neves ,nes tikrai abidvi poros labai puikus krikstateviai. :roll:
Mano manymu dvynius turetu krikstyti irgi 2 teveliai ir 2 mamytes, bet kiek tame tradiciju as nezinau. As savo pametinukus krikstijau ne kartu, dickiui tuomet buvo 7 men, o mazasis kriksta gavo metuku. :roll:

Del baznycios - taip aukoja kriksto tevai, isskyrus tuos atvejus kai yra is anksto susitariama ir aukoja patys tevai. Pagal tradicijas tai kriksto tevu "duokle". Kiek zinau musu krikstateviai aukojo po 50 lt, ir Vilniuje tai irgi nera mazai. Kiek gali tiek, bet metytis pinigais ir ner prasmes.

Lina apie kokia baznycia galvojate??? (smalsu labai :roll: )

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-10 10:47

pradėsiu nuo pinigų :mrgreen:
čia tikrai- kas kiek gali, pvz., Šiauliuose 20 Lt -normal, bet mes davėm 50 Lt, nes buvo Velykos, be to susitarėm tik iš vakaro, žodžiu, ant smūgio krikštyjom :roll:
Geri krikšto tėvai nesimėto, tai ,kaip dvyniams, pakaks ir vienų. Kai aš domėjausi, tai dabar pakanka ir vieno krikšto tėvo arba motinos, bet gražiau du. Vardai irgi gali likti tie patys, nebūtina tų šventų dėti, tik maniškė dabar baisiai kankinasi be to antro vardo, teko sumeluoti jog dėjom :oops:
kas dar?
dar pasidomėkit dėl pačio apeigų proceso.Mums buvo gėda, nes nežinojom ką atsakyti kunigui, kai paklausė mūsų ko mes, kaip tėvai, tikimės iš krikšto :oops:
Vilniuje , girdėjau, Bernardinų bažnyčioje labai šiuolaikiškai krikštyja brolis Astijus.O gal tėvas Astijus :? ar brolis? :oops: nu žinau tiksliai, kad ne sesuo...

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-10 11:20

Mes norėjome Bernardinų krikštyti, bet po to, pasirinkome Šv. Onos, ji mažutė, bet tikrai jauki. Bernardinuose šiuo metu kaip tik vyksta rekonstrukcijos darbai

Trivaike, virtualus pyragas - nekoks pyragas. Prie progos ką nors valgomą ir geriamą pastatysiu

Dabar dėl tų pačių apeigų.. Tėvams, t.y. man ir vyrui ten ką nors reikia ypatingo daryti? Nieko nežinau

Tai kaip ten dėl vaišių stalo? Kas ką žino?

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-10 12:15

dėl pačių apeigų tvarkos. Ypatingo nieko nereikia-prisiminkit ir pasikartokit "Tėve, mūsų" , šiaip viską pasako kas ką turi laikyti, kaip stovėti.
Aš ir pati nepamenu ką atsakinėjom kunigui :oops: gerai, kad buvo anyta, karšta katalikė, tai žiūrėjau jai į lūpas ir nesąmoningai atkartojau paskui. O jūs vieni krikštysitės , ar dar bus vaikų? Kai didelė kruva, tai drąsiau bet kai vieni -iškilmingiau.

mes po krikšto, važiavom į foto atelje, po to kuklūs pietūs namie.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-10 12:52

Kai užrašinėjome, tai buvome vieni O kaip bus tą dieną - pamatysime.
Mes taip pat jau sutarėme, kad kviesime fotografą ir važiuosime į ateljė. Reikia tokia proga turėti prisiminimui kokybiškas nuotraukas. Be to daug tolimuose kraštuose gyvenančių suvažiuos pasveikinti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 00:50

tai pas jus bus didelės krikštynos :!: labai gražu -dvynukai :wink: aš vieną krikštynų nuotrauką pasididinau ir pasikabinau :roll:
Krikštynos , jeigu netrumpinamos ,vyksta apie valandą. Po to dar pasipaveiksluoji bažnyčioje ir t.t
o kur jūs žadate pietauti? kavinėje ar namie?

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 11:10

Lina, manau iškart važiuokit pietaut po visko, nes jau bus beveik ir pietų metas jum. Užsisakykit kokią kavinukę ir pirmyn O pas jus juk bus svečių ir iš kitų miestų, tai ką jie darys tuo metu iki pietų ar vakarienes, juk jiems manau bus nepatogu lekiot pirmyn atgal?

Ir išvis, turit tokį fainą soduką, tai varykit į jį švęst, ten jau pietų grafiko nebus, laikas pralėks greit

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 11:12

[quote=Lina]Mes norėjome Bernardinų krikštyti, bet po to, pasirinkome Šv. Onos, ji mažutė, bet tikrai jauki. Bernardinuose šiuo metu kaip tik vyksta rekonstrukcijos darbai

[/quote]

mes Emi krikstijom Onos baznycioj, bet su panele greiciausiai griausim sita tradicija ( ten tuokesi mano tevai, brolis, ten krikstyta dukterecia, tenai tuokemes mes ir tenai sunu krikstijome), nes nepatiko kunigas ( labai senas) ir tai, kad iskart krikstijamas didelis burys vaiku. Per sunau krikstynas dar trys vaikai priedo buvo, tai visa ceremonija apie 40 min uzsitese ir labai tokia jau mechanine atrode - prie vieno prieina suma, prie kito, tada kazkuria dali visiems bendrai skiria, tik keturis vardus viena po kito isvardina....

Ir kaip ir apie bernardinu baznycia galvoju, nes tenai po viena galima krikstyti - tik kriksto tevu nerandam. Jau galvojau vyro sese i krikstamotes kviesti, bet vel... buvo atvaziavusi i vilniu, tai vaiku net neuzsuko aplankyti - nesinori tos pacios klaidos kaip su sunum kartoti

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 11:43

Inga, sodas jau numatytas vakariniam pasisėdėjimui - pratęsimui po visko.
Bėda ta, kad vaikai pietiniame pasisėdėjime dalyvauti galės tik po pietų miego Jų režimas parpti nuo 12 - 14.30 . Todėl teks švęsti be jų.
Norime susirinkti kokiame jaukiame restoranėlyje, vis dar renkamės ir neišsirenkame. Svečių bus tikrai labai daug. Bijau net skaičių pasakyti, nes dar kam nepavyks atlėkti.

Krikšto tėvais bus artimiausi šeimos nariai: mano sesuo ir vyro brolis. Kas gali būti geriau

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 12:13

na taaip geri kriksto tevai siais laikais nesimeto. :roll:
Del vienu kriksto tevu tai ko gero taip, tai patogu, bet taip pat reik atsizvelgt i kriksto tevu galimybes. Pvz musu gimineje tokios tradicijos, kad kriksto tevai kokie biedni bebutu bet paskutinius marskinius atiduos per progas na tiesiog taip yra jei kriksto vaiko gimtadienis, ar kaledos ar velykos ar dar kokiu svenciu atsiranda tuomet dovanos jau buna ne visai simboliskos :roll: Todel jei reiktu pirkt is kart dviem, na butu gal ir sunkiau, bet kita vertus imanoma. Staiga toptelejo mintis kad tuomet vaikai niekada, kaip ir seimoje, nesijaus nuskriausti, nes kai gauna skirtingas dovanas jie tiesiog norom nenorom jas lygina. va kad ir pas mus vyresnelis visa brolio gimtadieni linksniavo viena ir ta pati sakini " va kai bus mano gimtadienis ir man nupirksi tokia knygute / padovanos .... " ir t.t. Tiesa Lina pas jus mergaite ir berniukas tai jau lengviau, va butu dvi mergaites arba du berniukai, butu gal ir sudetingiau. :roll:
Del pietu tai zinoma, kad is kart po ceremonijos. Mes abu kartus darem namuose, na tai zinoma man darbelio buvo sociai, bet krikstijom tokio amziaus kad ir pamiegot jiem reikejo, todel apie kitoki varianta net negalvojom. Abu kartus krikstijo po viena vaika (uups :oops: prisiminiau, kai krikstijom vyresneli buvo 2 vaikiukai, bet tik todel, kad velavo kunigas, ir tas vaikiukas kuris turejo buti pakrisktytas anksciau prisijunge prie musu. Tiesa musu paklause ar nepriestaraujam, bet kur gi ten priestarausi tiek islaukes :evil: ) Mazyli krikstijom sv. Jonu baznycioj. Super, man patiko labai, nera taip grieztai pagal gonga elgiamasi, tiesiog kunigas prisitaiko prie vaiko o kartais kaip musu atveju ir prie krikstuko brolio bei kitu vaikiuku :roll:

O kriksto tevai Lina tai tikrai puikus variantas, visuomet pasisakiau tik uz kriksto tevus - gimines, ne sdraugai tai siandien jie draugai, po 10 metu gali taip ir nebebuti, tai kodel gi vaika skriaust ir palikt be kriksto tevu :roll:
Musu atveju mes abu turim tik po seseri tai suporuot nelabai galejom , uztat rinkomes pirmaji krikstijo mano sesuo ir mano pusbrolis (Inga :wink: ) o mazyli - vyro sesuo ir vyro pusbrolis. Labai dziaugiuos kad nepasidavaiu spaudimui i kriksto tevus kviesti seses su vyru, nes dabar mano dickis kriksto tecio kaip ir neturetu, nes vargu ar jis beprisimintu :evil:

Ir vel visa rasineli parasiau, gal ir perskaitysite :shock:

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 12:40

Mes irgi saviškę ketiname krikštyti šį mėnesį Kaune, Vytauto bažnyčioje. Va nusižengsim tradicijom ir krikštysim ne kaip žmonės šeštadienį, o sekmadienį. Ką padarysi, tenka derintis prie kunigo ir krikšto tėvo - pastarasis tik trumpam grįžta iš JAV, o kunigas po 2 dienų nuo krikštetėvio grįžimo į užsienį išvykti ketina. taigi taip gaunasi, kad vienintelis sekmadienis ir bus tinkamiausia diena susitikimui.
Bet va iškilo problema - fotoateljė. Juk jos sekmadieniais nedirba. Tai, jaučiu, paimprovizuosim - apsirengsim šventiškai šeštadienį, nueisim į ateljė, nusifotkinsim, o paskui dar kartą puošimės sekmadienį...

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 13:03

Corida, gal būtų galima su fotografu individualiai susitarti būtent sekmadieniui? Pabandykite pasikalbėti, gal pavyks Arba iškviesti prof. fotografą į bažnyčią pačią ceremoniją įamžinti. Po jos galima lygiai taip pat gražiai papozuoti šalia bažnyčios ar pan.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 13:14

Manau, kad tavo, Corida, netradiciskas , sekmadieninis krikstyjimas bus labai puikus. Isvengsit miniu :wink: . Man keistai atrodo, kai sustato buri vaiku, buri kriskstateviu, tevu ir visus vaikucius vienu ypu pakrikstyja (maciau toki masini krikstyjima vilniuje Petro Povilo baznycioje.)

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 13:36

Lina, bandėme tartis, tai žmogus atsiprašė - sako dėl vienų klientų aukoti visą vasaros išeiginę (o ją jis turi vieną per savaitę) tikrai nelabai norisi. Suprantu jį.
Na bet nieko baisaus. Vienas vyro draugas - profesionalus operatorius. Taigi filmuotą medžiagą turėsime. O kadangi patys turime skaitmeninį fotiką ir būrį su juo puikaii besilegiančių žmonių - nuotraukų bus.
Tiesaiog aš noriu ir tų tokių senamadiškų ateljė nuotraukų, su jų fonu, kėdėmis. Kuo puikiausiai, manau, tą atliksime ir šeštadienį. Na tai kas, kad be krikšto tėvų - su jais bus skaitmeniniu fotiku darytos nuotraukos.
Juolab kad dar visko gali būtų, jog tą vienintelę tinkamą dieną krikšto mama negalės dalyvauti ceremonijoje. Tektų apsieiti be jos, tik su krikšto tėvu, bet įrašytume ją nedalyvaujant, o atšvęstume ir visai kitą dieną.
Et, tikiras galvos skausmas tos krikštynos, kai ir mes, ir krikšto tėvai - nuolat užimti ir įsukti darbų maratone

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 14:06

upei, tas tiesa, norisi šventės būtent tam vieninteliui žmogeliui, kaip vestuvių ceremonijoje, juk vienu metu 10 jaunųjų netuokia Kodėl krikštynos tampa masinėmis? Negi negalima susitarti atskirai. Matyt taip priimta.
Teko dalyvauti pravoslavų krikštynose. Ten buvo tik vienas vaikutis, o pati ceremonija truko beveik valandą laiko. Viskas buvo itin iškilmingai, įdomios apeigos. Ten kūdikėlį nurengė nuogai (buvo gana šaltas metų laikas) ir prausė dideliame dubenyje.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-11 14:21

[quote=Neringa] visuomet pasisakiau tik uz kriksto tevus - gimines, ne sdraugai tai siandien jie draugai, po 10 metu gali taip ir nebebuti, tai kodel gi vaika skriaust ir palikt be kriksto tevu :roll:

[/quote]

sunaus krikstateviai yra vyro sesuo ir senas mano draugas. Ir krikstatevis krikstasuni aplanko dazniau, nei kad tikra teta pasidomi kaip sunenas auga. Pries savaite ir antra vyro sesuo buvo atvaziavusi i Vilniu, bet pas vaikus neuzsuko, nors nemaciusi ju nuo geguzes pradzios - sitas jos poelgis ir pakeite mano nuomone, kad gal ja pasirinkti i krikstamotes.

Dabar linkstu prie vienos savo drauges ir jos vyro - jie pagaliau susituoke ( ir su sliubu) todel jau kaip ir nera kliuciu jiems tapti krikstateviais.

1

Viršun ^ | Forumas > Šeima > Krikštynos > Krikštynų subtilybės

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
Slavunecka.