Forumas > Šeima > Vestuvės > Vestuvių metinės
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
1
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 22:40

Iškilo toks klausimėlis... Kaip vadinasi vestuvių data vis po metų (popierinės, geležinės ir t.t.)? Kokios bus trečiosios metinės? Labai įdomu, o net neįsivaizduoju... :? Gal yra žinančių?

Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 22:45

Trečiosios metinės vadinasi ODINĖS. Jei pagal tradicijas, tai dovanojama kažkas iš odos.
Tai jau iš anksto užsiprašyk vyro kokio odinio palto :)

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 23:16

Autorės teisėmis nukopijuoju kadaise rašytą straipsnį iš labai neblogo portaliuko http://www.vestuves.lt

Vestuvių metinės

1 diena. Žaliosios vestuvės.
Tai sutuoktuvių diena. Jaunieji žengia į naują gyvenimą. Nuo šios dienos skaičiuojamos visos vestuvių metinės. Pirmaisiais metasi vestuvių diena paminima kiekvieną mėnesį. Dovanojamos gėlės. Šias vestuves simbolizuoja rūtų vainikas jaunosios plaukuose.

1 metai. Kartūninės (merlinės) vestuvės.
Pirmosios metinės. Jaunieji jau nugyveno metus drauge, pažino vienas kitą, susidūrė su pirmosiomis bendro gyvenimo problemomis. Šią dieną vyras su žmona dovanoja vienas kitam kartūnines nosinaites. Tai simbolizuoja į jų gyvenimą įsiskverbusią rutiną. Svečiai dovanoja gaminius iš medvilnės ir šilko.

2 metai. Popierinės vestuvės.
Antraisiais gyvenimo metais šeimoje dažnai atsiranda mažylis. Sutuoktiniai turi įveikti naujus iškilusius sunkumus. Popierius greitai plyšta, todėl labai svarbu apsišarvuoti kantrybe ir itin rūpintis vienas kitu. Svečiai dovanoja gražias knygas, paveikslus, nuotraukų albumus.

3 metai. Odinės vestuvės.
Šeima jau sutvirtėjo, tačiau santykiai dar vis tokie lankstūs, kaip oda. Dovanojami odos gaminiai - rankinės, segtuvai, diržai.


5 metai. Medinės vestuvės.
Medis simbolizuoja santykių tvirtumą, tai jau ne kartūnas ar popierius.Šią dieną dovanojami mediniai daiktai - šaukštai, skrynelės, smulkūs baldai.

6 metai. Špižinės vestuvės.
Špižius, nors iš pažiūros ir tvirtas, tačiau yra trapus smūgiams neatsparus metalas. Tokia yra ir santuoka - nepaisant metų, praleistų drauge, turite saugoti ją nuo smūgių ir šeimos židinyje deginti savo egoizmo malkas. Svečiai dovanoja mažus špižinius puodelius.

6,5 metų. Cinko vestuvės.
Jos primena porai, kad santuoką, kaip ir cinko indus laikas nuo laiko reikia emaliuoti. Svečiai dovanoja indų ir puodų rinkinius.

7 metai. Varinės vestuvės.
Nors varis ir nėra labai tvirtas, tačiau brangusis metalas. Sutuoktiniai apsikeičia variniais žiedais arba monetomis - ilgos laimės simboliu.

8 metai. Skardinės vestuvės.
Metai bėga, sutuoktinių santykiai tvirtėja. Svečiai dovanoja skardinius daiktus: padėklus, kepimo skardas ir buitinius prietaisus.

9 metai. Fajansinės vestuvės.
Fajanso puodeliai tokie pat gražūs, kaip ir kasmet labiau suauganti šeima. Geriausia dovana - fajansiniai indai, krištolas.

10 metų. Rožinės vestuvės.
Šią dieną dovanojamos raudonos rožės, primenančios sutuoktiniams jų vestuvių dieną ir kelią į šeimyninę laimę. Kelią, nubarstytą rožių žiedlapiais ir dygliais. Kviečiami draugai, visi šoka su raudonomis rožėmis rankose.

11 metų. Plieninės vestuvės.
Jos sako, kad šeimos santykiai užsigrūdino ir sutvirtėjo. Dovanojami plieniniai daiktai.

12,5 Nikelio vestuvės.
Jos įspėja: "nepamirškite spindėti". Švenčiamos siaurame šeimos rate.

13 metų. Nėriniuotos (pakalnučių) vestuvės.
Gyvenimas jau įgavęs tam tikrą raštą. Šią dieną dovanojamos nertinės staltiesėlės, ažūriniai mezginiai iš plonos vilnos. Kadangi šios metinės dar vadinamos pakalnučių vestuvėmis, sutuoktiniai gali vienas kitam dovanoti po pakalnučių puokštelę - tokią kvapnią ir trapią, kaip ir jų meilė.

14 metų. Agato vestuvės.
Kasmet santykiai įgauna vis naujų spalvų, šeimos židinys sužėri it brangakmenis. Sutuoktiniams dovanojami agatai ir dramblio kaulas.

15 metų. Stiklinės (krištolinės) vestuvės.
Šios metinės simbolizuoja sutuoktinių santykių skaidrumą ir tyrumą, dviejų mylinčių žmonių laimę. Dovanojami stikliniai ar krištoliniai indai.

18 metų. Turkio vestuvės.
Dovanojami papuošalai su turkiu.

20 metų. Porcelianinės vestuvės.
Vaišės patiekiamos naujuose porcelianiniuose induose, nes laikoma, kad senų servizų neliko nė šukelės… Dovanojamas taip pat porcelianas.

25 metai. Sidabrinės vestuvės.
Ketvirtis amžiaus nugyventas kartu... Taurusis sidabras simbolizuoja puikią ir tvirtą sąjungą. Šią dieną susirenka visa giminė. Rūtų vainikėlis pakeičiamas sidabriniu. Ant auksinio sutuoktuvių žiedo užmaunamas sidabrinis.

30 metų. Perlinės vestuvės.
Tikras perlas niekada netamsėja. Čia perlas simbolizuoja nepriekaištingus šeimos santykius. Vyras žmonai dovanoja vėrinį iš 30 perlų, reiškiantį, kad trisdešimt kartu praleisti metai buvo puikūs, kaip perlai.

34 metai. Gintarinės vestuvės.
Pušų sakai amžius guli jūros dugne, kol tampa gintaru. Dovanojami gintariniai papuošalai.

35 metai. Drobinės (lininės) vestuvės.
Šių metinių simbolis - lininė staltiesė - reiškia taiką, gerbūvį ir ramybę. Dovanojamos lininės staltiesės, rankšluosčiai, patalynė.

37,5 metų. Aliuminio vestuvės.
Simbolizuoja tvirtą šeimyninę laimę. Dovanojami daiktai ir suvenyrai iš aliuminio.

40 metų. Rubininės vestuvės.
Rubinas - ugningos meilės simbolis. Sutuoktinių artumas jau įaugo į jš kraują - tą rodo raudona rubino spalva. Auksinis žiedas papuošiamas rubinu.

45 metai. Safyrinės vestuvės.
Jas simbolizuoja ištikimybės akmuo - safyras. Niekas niekada neišardys šios santuokos. Manoma, kad šis akmuo ne tik išvaduoja nuo sunkių minčių, bet ir suteikia jėgų kovoti su ligomis ir negandomis. Dovanojami juvelyriniai dirbiniai su safyru.

46 metai. Levandų vestuvės.
Padovanokite vienas kitam levandų - jos nuostabiai trapių kalnų gėlių.

47 metai. Kašmyro vestuvės.
Kašmyro vilna tokia pat švelni ir šilta, kaip sutuoktinių jausmai.

48 metai. Ametiso vestuvės.
Vyras dovanoja žmonai papuošalą su ametisu - savo ištikimybės simbolį.

49 metai. Kedrų vestuvės.
Šis medis toks pat galingas ir tvirtas, kaip sutuoktinių ryšys.

50 metų. Auksinės vestuvės.
Tik nedaugelis porų sulaukia šio garbingo iškilmingai švenčiamo jubiliejaus. Susirenka visa giminė ir draugai. Sutuoktiniai apsikeičia naujais auksiniais žiedais. Senieji žiedai tampa šeimos relikvija ir perduodami anūkams ar proanūkiams.

55 metai. Smaragdinės vestuvės.
Dovanojami papuošalai su smaragdu.


60 metų. Deimantinės vestuvės.
Deimantas - pats tvirčiausias brangakmenis, simbolizuoja santuokos amžinumą.

65 metai. Geležinės vestuvės.
Šios šeimos ryšiai jau tvirti kaip geležis.

67,5 metų Akmeninės vestuvės.
Lašas po lašo ir akmenį pratašo, bet ši santuoka amžina.

70 metų. Palaimingos vestuvės.
Atsisukus į nugyventą kartu gyvenimą, žiūrint į anūkus ir jau paaugusius proanūkius supranti, kad Dangaus siųsta meilė - didžiausia palaima ir tikriausia laimė.

75 metai. Karūnuotosios vestuvės. Antrosios deimantinės vestuvės.

80 metų. Ąžuolinės vestuvės.
Jūsų meilė ir santuoka tokia pat ilgaamžė, kaip šis medis.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-07 14:28

Ziviliux, scenarijus gali būti toks: išsiuntinėjat svečiams pakvietimus, kad ateitų, bet p.s. didelėm raidėm prirašot, kad nepamirštų gražių dalykėlių iš medvilnės ir ypač iš šilko. Nežinantiems paaiškinat-gi tradicijos tokios, negi nusižengsi dabar?
Patys dailiai pasipuošę laukiat svečių. Apranga gali būti tokia: Ji-su marline ilga suknele(vienu šūviu-keli zuikiai: ir nebrangu, ir vestuvinę suknelę kažkuom primena, ir galvos sukt nereikia-kuo apsirengt), Jis-su kartūniniu kostiumu, kartūniniu šlipsiuku. Beje, dar pasidovanojat viens kitam kartūnines nosinaites. Jetau, kaip liuksiškai-taip pigiai išeina, o svečiai visokiausių dovanų iš šilko prineša... Nu jau kaip man patinka tos vestuvių metinės! Tai ne odinės kokios...

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-07 14:43

pasidalinkime patirtimi,kaip švenčiat ir apskritai ar švenčiat savo šeimoje sutuoktuvių metines? o gal tai jokia šventė?
na mes švenčiam,didelių balių nedarom,susirenka tik savi:tėvai,artimiausi giminės ir tiek.
jau greit švęsim ketvirtąsias metines,norėtusi atšvęsti šiek tiek kitaip nei įprasta.. laiko pagalvoti dar turiu,tad kaip bus,dar bus matyt...
kaip jūs švenčiat?

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-07 22:16

Paskutines metines šventėme paprastai - papietavome restoranėlyje, išgėrėme po kelias taures vyno ir padovanojome vienas kitam po dovanėlę
Kitiems metams norėčiau suplanuoti kokią nors mini kelionę. Kad ir į pajūrį. Vasaros metu gal ir nieko nenustebinsi, tačiau mūsų metinės gilią, paprastai tuo metu šaltą žiemą

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-08 00:19

Siais metais buvo 5 metai,kai mes su vyru susipazinome,tai jis padare man staigmena-romantine kelione laivu i Norvegija.Buvo saunu atitrukti nuo viso kasdieninio pasaulio bent 3 dienom.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-13 17:41

[quote=Ina]Trečiosios metinės vadinasi ODINĖS. Jei pagal tradicijas, tai dovanojama kažkas iš odos.

Tai jau iš anksto užsiprašyk vyro kokio odinio palto :) [/quote]

Ot ir ne. Trečiosios metinės todėl odinėm vadinamos, kad jau būna nukritę visi rožiniai akiniai ir vyras žmoną pradeda "gyvate" vadint - o pastaroji jam "gyvam odą lupa", nors jis dėl šeimos "iš odos neriasi"

Ir knyga apie tai yra parašyta. Garsi knyga. "Žmogus keičia odą".


 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 14:42

Skaitinėjau internete ir radau trumpą vestuvių metinių sąrašiuką:
1 metai – popierinės vestuvės
2 metai – medvilnės vestuvės
3 metai – odinės vestuvės
4 metai – vaisinės vestuvės
5 metai – medinės vestuvės
6 metai – geležinės vestuvės
7 metai – varinės vestuvės
8 metai – bronzinės vestuvės
9 metai – molinės vestuvės
10 metų – alavinės vestuvės
11 metų – plieninės vestuvės
12 metų – šilkinės vestuvės
13 metų – nėrinių (nertos) vestuvės
14 metų – dramblio kaulo vestuvės
15 metų – krištolinės vestuvės
20 metų – porcelianinės vestuvės
25 metai – sidabrinės vestuvės
30 metų – perlinės vestuvės
35 metai – koralinės vestuvės
40 metų – rubininės vestuvės
45 metai – safyrinės vestuvės
50 metų – auksinės vestuvės
55 metai – smaragdinės vestuvės
60 metų – deimantinės vestuvės

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 15:15

As irgi nustebau, kad nevisi metai reiksmingi !!! Pavyzdziui 18 metu-Turkio vestuves, 20 metu-porcelianines o kur gi 19 metu. Ka 19 metu pragyventi su vyru tai vieni juokai? Nezinau kaip kitiems, bet man labai sunkus metai buvo. Jei negimtu mazoji dukryte,tai gal butume issiskyre. Tik negalvokite,kad del vaiko gyvename. Labai pasikeite santykiai,daugiau rupesciu,nera kada i smulkmenas kreipti demesi. Pirmoji dukra jau didele-18 metu,galima sakyti jau isejo is namu, tai is neturejimo ka veikti-pykomes del visokiu nieku.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-18 17:06

O mes savo vestuviu metines svenciame ne kas metus,bet kas menesi

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-18 17:17

Mes ta diena einam i pasimatyma. IS anksto viska susiplanuojam. Dazniausia-tai vyro iniciatyva. Jis man ta diena daro siurpriza ir visas vakaras priklauso mums. Romantiskas ir jaukus. Labai faina kartais nueiti i pasimatyma su nuosavu vyru. KAda susuitari valanda,vieta.... Tada atskirai atvaziuoti i sutarta vietra.... kai tave pasitinka s milzininska geliu puokste.... Pasaka

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-18 20:25

Mes vasarą atšventėm 6 -ąsias metines, vienur špižinėmis kitur geležinėmis vadinamas. Vyras padovanojo auksinius auskarus, gal ir ne pagal scenarijų, bet man miela.
Šiaip metines dažniausiai atšvenčiame vieni du, su vyno taurėmis rankose.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-19 18:14

man irgi atrodo,kad vestuviu metines yra tik dvieju zmoniu svente. na,nebetnt jubiliejus,apvalus kartu pragyventu metu skaicius. Tada galima kelti ir pobuvi su artimiausiais draugais,giminemis.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-19 20:50

Mes vestuvių metines švečiam kasmet su šeiminykščiais ir draugais, kurie vestuvėse sudalyvavo. O šiemet (drablio kaulo metines) nutarėm pasidaryt šventę tik sau ir savaitgalį praleidom Druskinikuose vienu du, vaikus palikę mano mamai. Labai šaunu buvo .

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-20 10:54

O mano vyras net pamiršta kada mes vedę... Nes jau 7,5 kartu o vedę dar tik 3. Gerai, kad visi kiti nepamiršta, tai bant šventę padaro ta proga. Va, šiemet tai vyras nepamiršo, bet prieš tai savaitę jam primindavau, kokia proga bus... Tai šiaip ne taip su gėle rankoj grįžo.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-20 16:33

Mes ir susipažinom rugpjūčio mėnesį ir apsivedėm rugpjūtį. Viską sudėjus mes jau dešimt metų kartu.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-10-25 16:20

O mano vyras visada praejus bent vienai minutej po vidurnakcio pasvaikina mane su musu svente saaaaaaaaaaaaaaaldziu buciniu

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-11-02 15:37

Mes su vyru, po vestuviu kas menesi sventem,vis i kokia kavinuke nyvykdavom.Dabar jau pamirsom...tik kas metai savo pazinties diena svenciam ir vestuviu diena...Svenciam ivairiai...siais metai vyras padare vakariene...nes musu mazajam buvo vos keli menesiai, tai nesinorejo niekur eiti...visada parasom po laiska...ta proga....

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-11-02 15:42

Kaip visi romantiškai švenčiat, net baltas pavydas ima :roll: . O mūsų vestuvių (ir pažinties) metinės būna mano sesijos metu, tai dažniausiai ne iki šventimų tada. Aišku, blogai labai, reikia taisytis... :oops: :roll:

 
 

1
 


Viršun ^ | Forumas > Šeima > Vestuvės > Vestuvių metinės

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
Linukas