Forumas > Ikimokyklinukas:... > Darželiai > Darželių kainos
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
1
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-29 19:03

Rudenį ruošiamės į darželį. Susiradau vieną, kuris labai patiko, su direktore aptarėm įvairius klausimus, tik pamiršau kainos pasiteirauti :oops:
Taigi, mamytės, pasidalinkite žiniomis, kokios valstybiniuose darželiuose kainos? Skaičiau laikraštyje, kad 120 Lt + apie 50 Lt įvairiems reikmenims. Tikiuosi nebūna daugiau nei 200 Lt per mėn. :?:

Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 08:06

As taip pat girdejau, kad kainuoja kazkur po 120-130 Lt, na o tas 50 Lt, manau, kad ne kiekviena menesi?
Pagal mane, tai 200 Lt per menesi tai nebutu labai daug. Tuo labiau,kad vaikas ten valgo pusrycius, pietus ir vakariene. Ta suma uz darzeli priklauso ir nuo maitinimu skaiciaus.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 08:19

Na, mūsų darže po 50 litų kas mėnesį niekas nerenka. Be to, kaip už trečią pyplį, mokėsim tik pusę kainos. Bet darželis liuks, eis jau greit pypliuks :mrgreen:

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-30 13:50

Darželių kainos kiekvienoje savivaldybėje gali šiek tiek skirtis. Dar priklauso nuo lankytų dienų ir kaip kažkas jau rašė, kiek kartų per dieną maitinamas. Aš moku pusę kainos, susidaro per mėnesį apie 50 litų; visa kaina - apie 100 litų (jei nesirgo, nebuvo šventinių dienų ir pan.). Bent pas mus nereikia mokėti už nelankytas dienas, jei iš anksto apie tai informuoji.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-01 00:17

Kaina labai priklauso nuo darželio vidaus taisyklių. Standartinis mokestis už lankymą, maitinimą ir pan. beveik visur vienodas, apie 120 litų per mėnesį. Tačiau kiekviename darželyje mėgstamos rinkliavos. Vieni prašo tėvelių mokėti daugiau, kiti mažiau. Darželyje, į kurį planuojame nuo rudens lankyti, bent jau vedėjos teigimu, rinkliavos būna labai retai (kartą ar du per metus). Tuo tarpu draugė savo sūnelį planuoja vesti į kitą darželį, kur prieš susirinkimą naujokų tėveliams buvo pasakyta, kad nepamirštų atsinešti pakankamai(!) pinigų. Vaikas į darželį pradės eiti tik nuo rugsėjo, tačiau jau įvyko du susirinkimai, kurių metu kiekviena šeima sumokėjo po 600 litų (sakė, kad grindis keisti reikia, naujų lovelių ir t.t.). Tačiau interjeru tas darželis nesiskiria nuo kitų niekuo.
Mokėti nereikia už tas dienas, kada vaikas sirgo ir yra gydytojo pažyma, t.p. galima darželį lankyti "laisvu režimu" jeigu vienas tėvų dirba pamainomis ar slenkamu grafiku.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-02 10:12

Vadinasi, pas mūsų darželyje viskas paprasčiau ir pigiau. Buvo tik vienas susirinkimas, per kurį iš tėvelių surinko po 10 litų piešimo priemonėms, lapams ir pan. (tiek per metus). Dar nereikia mokėti per tėvų atostogas, tik tada jau reikia prašymą rašyti.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-02 10:21

[quote=Katia]Vaikas į darželį pradės eiti tik nuo rugsėjo, tačiau jau įvyko du susirinkimai, kurių metu kiekviena šeima sumokėjo po 600 litų (sakė, kad grindis keisti reikia, naujų lovelių ir t.t.). [/quote]

Siaubas -600 lt. rinkliava :shock: Tai mes papigiai prasisukom :wink: Eisim į darželį ir nuo rugsėjo, bet rinko lovytėms tik po 50lt :wink:

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-09-24 18:01

Šiandien nunešiau į darželį pažymą, jog esu studentė. Gali būti, kad studentams už darželį reikia tik pusę kainos mokėti 8) . Tikėsimės, kad ši tvarka nepasikeitė ir šeimos biudžete liks papildomi 50 Lt.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-09-25 10:10

Pas mus jeigu vaikutis išbūna darželyje visą dieną ir valgo pusryčius, pietus ir vakarienę reikia mokėti apie 120 lt. Rinkliavų galima sakyti, kad nėra. Anksčiau kiekvieną mėnesį grupėje rinkdavo po 3 litus, bet ir tas dabar liovėsi. O kai mokame už darželį mokame į dvi sąskaitas: į vieną už maitinimą, o į kitą 10 litų darželio reikmėms. Tą 10 lt. mokame kiekvieną mėnesį, netgi jei vaikas tą mėnesį ir nelankė darželio. Už praleistas dienas dėl ligos ir atostogų metu nereikia mokėti. Ir dar per mėnesį penkias dienas galima praleisti , tik reikia iš anksto perspėti, tada irgi nereikia mokėti.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-09-25 12:44

QUOTE(jolitukutis)
Šiandien nunešiau į darželį pažymą, jog esu studentė. Gali būti, kad studentams už darželį reikia tik pusę kainos mokėti 8) . Tikėsimės, kad ši tvarka nepasikeitė ir šeimos biudžete liks papildomi 50 Lt.Manu kad taip ir turetu buti, t.y liks tas paildomas 50 lt, na nebent kas nors pasikeite, bet musu grupej buvo viena studente, kuri uz vaikiuka mokejo puse kainos.

Jolka o is kur tos 5 dienos??? ta prasme be jokios pateisnamos preizasties, be jokio paaiskinamojo rasto, gali taip bac 5 dienas ir nelankyti??? Mes tai visad stengiames pristatyt pazymas is gydytojos net jei vaikis ir 2 dienas nebuvo. O uz darzeli mokesime uz dicki dabar daugiau, ir toms reikmems irgi reiks moket kas menesi. Kazkaip pas mus skaiciuoja 50 ct dienai. Bet is tiesu juokinga moket tai mokam, tik ar darzeliai juos mato??? Musu darzely pvz tualetinio popieriaus per menesi vaiku grupei isskiriamas vienas ruloniukas :shock: O uzpakaliuku tai bent 15 kasdien ir kartais ne po karta tenka valyt. Uztat ir nesam kas menesi ir tualetinio popieriausi, ir nosinaiciu ir muilo, ir zaisla koki stengiames nunest, nes ziauriai skurdzios grupes pas mus. O apie butinybe remontuot tai is vis tyliu :evil: Dickis perejo i kita grupe o ten, baisiau nei baisu, taigi rinkliavos prasidejo, remontuosim, tik va man labai idomu kur tie musu 2 proc tada keliaus??? As visus senelius, tetas suagitavau pervest musu darzeliui, o dabar vis tiek tenka verztis dirzus ir gelbeti darzeli Vaiku labui man negaila, bet kazkaip noretusi tiketis, kad gal kada nors baigsis toks skurdas darzeliuose :evil: Bet turbut tada mes jau busim mokyklinukai :?:

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-09-25 12:58

QUOTE

Jolka o is kur tos 5 dienos??? ta prasme be jokios pateisnamos preizasties, be jokio paaiskinamojo rasto, gali taip bac 5 dienas ir nelankyti???  

Nežinau kaip atsirado tos penkios dienos, bet tokia tvarka. Anksčiau kol mes dar nelankėm darželio tos penkios neteisinamos dienos egzistavo po ligos. Pvz. gydytojas jau leidžia eiti į darželį, užbaigia pažymėjimą o tėveliai dar nori kelias dienas palaikyti namuose, kad vaikutis sustiprėtų. O dabar galime patys pasirinkti kurias norime penkias.
Dėl remontų tai pas mus nėra problemų, na nebent darbo rankomis padėti reikia. Mūsų darželį globoja, taip vadinami draugai iš Vokietijos. Tai atveža įvairių statybinių medžiagų, virtuvės įrenginių, žaislų ir t.t.
Darželis leidžia savo laikraštuką. Kas mėnesį mes gauname naują numerį, kuriame būna parašyta ne tik apie vaikučius, vykstančias šventes, bet ir tai ką darželis naujo įsigijo, kokie remonto darbai buvo atlikti, kaip leidžiami tie mūsų sumokėti 10 litų per mėnesį
Pernai mano vaikas savo rūbų spintelės dureles apklijavo tokiais lipdukais, kuriuos nulupus nusilupo ir dažai. Siūliausi nupirkti dažų ir perdažyti spinteles( visas, nes vargu ar būtų pavykę atitaikyti vienai spintelei, kad visos būtų vienodos), bet nereikėjo, nudažė per vasaros atostogas iš darželio lėšų. Tąkart tikrai jaučiausi nepatogiai.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 10:54

Mūsų mieste iki šiol tėvai mokėjo tik už maitinimą, bet vakar buvo darželio tėvų komiteto susirinkimas, ir pranešė, kad planuojama įvesti 50 ct už dieną mokestį ugdymo priemonėms (ar panašiai). Kol kas neaišku, reiks mokėti tik už lankytas dienas (kaip dabar mokame už maitinimą), ar už lankytinas (t.y. ir už tas, kai į darželį vaikas neis.
Įdomu, kokia situacija yra pas jus? Ir ar įvedus šį tokią mokėjimo tvarką nebeliko rinkliavų grupės reikmėms?

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 10:58

Tai mes ir mokam už maista + 50 cnt už ugdymo priemones, ir jau senokai mokam taip. Keista, kad kai kuriuose darželiuose tai įvedama tik dabar. Maniau, kad tvarka yra visur ir visur turi būt vienodi mokesčiai, bet pasirodo ne

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 11:01

Kai planavos vesti vaiką į valstybinį darželį, vedėja minėjo, kad kiekvienam vaikui ugdymo priemonėms skiriama 50 ct dienai. Bet tuos pinigėlius moka ne tėvai, o jie skiriami valstybės.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 11:14

Katia, ne, anksčiau gal būt ir mokėjo valstybė, dabar tie 0,50 cnt pliusuojami prie sumos, kurią moki tu.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 11:24

[quote=Inga]Tai mes ir mokam už maista + 50 cnt už ugdymo priemones, ir jau senokai mokam taip. Keista, kad kai kuriuose darželiuose tai įvedama tik dabar. Maniau, kad tvarka yra visur ir visur turi būt vienodi mokesčiai, bet pasirodo ne [/quote]Manau, priklauso nuo savivaldybės. Aš ne Vilniuje gyvenu.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 11:25

Na Vilniuj jau porą metų tie 50 snt įvesti, tai kitur ir taip būtų, o nutarimus priiminėja ne savivaldybė juk, o švietimo skyrius.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 12:01

Na kadangi pati savivaldybės administracijoje dirbu, galiu patikslinti, ikimokyklinis ugdymas yra savivaldybėms perduota savarankiškoji funkcija, todėl jo organizavimas savivaldybėse gali šiek tiek skirtis (žinoma, visur reikia laikytis įstatatymų ir Vyriausybės nutarimų). Tiksliai nežinau, kas tvirtina mokesčio už darželį dydį, bet man atrodo, kad kas susiję su lengvatų taikymu, tvirtina savivaldybės taryba savo sprendimu, o Švietimo skyrius tik rengia projektą. Pas mus tikrai yra kažkokia Mokesčio už ikimokyklinį ugdymą tvarka, bet nepamenu, ar ten nustatytas užmokesčio dydis, ar tik aptariamas lengvatų taikymas.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 13:00

Žiūriu, kad mes galbūt išsisuksime "papigiai". Gal dėl to kad lopšiukan einam. Dar nemokėjom mokesčių, bet vedėja sakė, kad diena kainuoja 2,93Lt, ir dar plius 25cnt ugdymo reikmėms. Susumavus gaunasi apie 65-70 lt. O kaip bus pamatysim gale mėnesio. :wink:

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-05-13 13:03

Nieko sau kainos :shock: Mum diena kainuoja apie 5 lt, dvigubai vos ne, mokam po 100 lt kas menesi tai tikrai :shock: O jokio skirtumo ar tu lopšelinukas ar darželinukas, maistas juk toks pats visiems

 
 

1
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Akvile