Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio žindymas > Tikrai geriausia! Bet...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 14:00

Dukrytei 2m 9men. Jau atrodo viską bandžiau ir sočiau primaitinti, ir kalbėti... Vistiek prieš miegą ir nakty 3 kartus dar prašo krūties...
LABAI PRAŠAU PADĖKIT! KĄ DARYTI. Jau galvoju net apie pieno gamybą blokuojančius vaistus...

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 15:15

OOOO, tu tikra rekordininkė
Mano dukrelei 2,5 metų, irgi dar maitinu, irgi galvoju jau nebeduot, bet nežinau, kaip geriau padarius :roll: Tiesa, aš kiek rečiau maitinu - ryte ir vakare, na savaitgaliais dar prieš pietų miegelį. Taip pati nusistačiau ir griežtai laikausi. Bet naktį jau išmiega neprabudus, jei prabunda - tai tik kokį kartą.
Girdėjau, kad mėtų arbata stabdo laktaciją, dabar geriu, maximoj pirkau, lietuviška "Pipirmėčių" ekologiška, skani. Gal ir prisigalvoju, bet rodosi, kad dukra vis trumpiau čiulpia krūtį - dar neseniai pradėjau tą arbatą gerti. Galvoju, jei tikrai ji veiksminga, tai bus geriau, nei vaistai - vyks viskas palaipsniui...

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 15:35

As maitinau iki 2 metu. Labai bijojau, kaip ten bus su tuo nujunkymu, nes sunui papukas buvo vos ne sventas dalykas. Kai buvo 1.5 metu, nusprendziau nebemaitinti nakti. Aisku, pradzioje vaikas protestavo, bet netrukus viskas susitvarke. O diena irgi po truputi pradejau mazinti maitinimu skaiciu. Kai buvo like tik du kartai per diena-ryte ir vakare, o vaikui tuo metu buvo 2 metukai, nuvykom prie juros. Nuo dideles ispudziu gausos maziu kas vakare "luzo" ir pamirso pienuka. Nuspredziau pasinaudoti esama situacija, tad ryte su vaiku daugiau uzsiiminejo ir zaide tetis, kad neprisimintu "brangiausio daikto". Taip ir pamirsome papuka.
tokia mano nujunkymo patirtis.
o drauges pasakojo, kad tekdavo imtis drastiskesniu budu-tepdavo krutis garstyciomj, pipirais ir pan.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 15:59

Man ne kartą taip buvo, kad dukra nulūždavo, dar nespėjus pareiti namo - ypač po išvykų į prie jūros ar pasisvečiavimų pas dragus. Tačiau ryte pienelį puikiausia prisimena - pirmi žodžiai ryte, dar nepraplėšus akių - 'pėnelio'
Na, artėja atostogos, tikiuosi būsim daugiau lauke ir tokių 'nulūžimų' dažnės - gal pavyks šią vasarą nujunkyti. :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 18:32

:shock: :shock: kokios jūs mamos maitintojos :!: Aš tik 9 mėn, maitinau, o ir tai visas krūtis vaikinas "suvalgė", o jei dar ilgiau, tai visai kaip berniokas likčiau :roll:
Galiu pasakyti, kad mano viena draugė irgi ilgai (nežinau tiksliai iki kokio amžiaus) maitino sūnų ir niekaip negalėjo nujukyt, tai išvažiavo savaitei su vyru į Kroatiją ir taip atpratino. Grįžus dar bandė Paulius reikalaut krūties, bet jau ne taip aršiai, tai darugė sugebėjo nušnekint ir stengėsi niekada nepersirenginėt prie jo.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-19 12:38

Krisce, o vyras padėti negalėtų? Man nuo naktinio maitinimo 1,10 metų dukrą būtent vyras atpratino. Būdavo, atsibunda lelytė ir prašo pienuko. Randa šalia ne mamytę,o tėtį,kuris vis:"miega pienukas". Pasiūlydavo jai banano, jogurtėlio, vandenuko.. Taip po savaitės mergytė pradėjo net nepabusti. Aišku, vyras tuo metu truputį nedamiegodavo, bet rezultatas atpirko viską. O prieš miegą ar vos pabudus maitinti jau nebuvo kažkas sunkaus... 8)

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 15:22

As savo angelėlį maitinau iki 1 m. ir beveik 2mėn. 8) Maniškiam papsius buvo taip pat šventas dalykas prieš kiekvieną miegiuką. Aš nuo 9 mėn. pradėjau dirbti, tai iki metukų per pietus važinėjau namo, kad pamaitinčiau mažiuką. :roll: Nuo pietų maitinimo jis greitai atprato, bet užtai naktį keldavosi po kokius 3-4 kartus. Bet čia kėlimasis būdavo ne iš alkio ar troškulio, o sakyčiau daugiau pasitikrinti ar yra šalia mamytė su "draugeliu". Taigi dar du mėnesius pamaitinusi naktimis, nusprendžiau, kad užteks. Iš tikrųjų tai daug padėjo tėtis. Kadangi mažiukas užkariavęs mūsų lovą, :twisted: tai šalia jo kokias 3 naktis miegojo tėvelis. Nubudusį mažiuką jis panešiodavo, pasupdavo ir šiaip ne taip užliuliuodavo. Aš nėjau artyn, kad sūneliui nepakviptu pienukas. Taip per kokią savaitę ir nupratom. Nors būdavo visokio teroro: ir drabužių tempimas, ir butukų davimas, visko buvo... Ir dabar dar kartais patempia palaidinę, pasižiūri ir juokiasi. Kažin apie ką jis galvoja :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-26 21:13

Na va maniškei 1,2 metų, aš jau kaip ir norėčiau atpratint, bet niekaip. Manau, kad žindymas yra teigiamas, kol priimtinas abiem pusėm. Mano dukra gal ir noretų dar ilgai ilgai žist, tačiau man tai tampa problema. Aš jau noriu viską baigt, bet niekaip. Ir tėtį naudojom, kad nejaustų manęs, ir miegojau kitam kambary. Prasidėdavo isterinis klykimas, kurio klausyt gali 5 min, na bet vėliau nebe. Tad teko susitaikyt, kad iki 16 tikrai nežis ir suspaudus dantis lauk kol pienukas baigsis arba ji pati atsisakys.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-26 21:18

Jei norit vaika nujunkyti,
Tai reik į Turkiją varyti.
Be vaiko, aišku, ir patartina be vyro :roll:
Problemos ir neliks, net neprireiks pipirų

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-26 21:43

QUOTE(panke)
Jei norit vaika nujunkyti,  
Tai reik į Turkiją varyti.

Be vaiko, aišku, ir patartina be vyro :roll:  
Problemos ir neliks, net neprireiks pipirų

[font=Comic Sans MS:a1497859d6]O kai varysi tu į Turikiją be vyro

tai parsiveši dar kokių "pipirų"

problemos naujos prasidės

taip, kad geriau namie sedėt

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-27 11:52

Jutta, manau,kad tavo mergaitė jau pakankamai didelė ir gali daug ką suprasti. Tiesiog jau dieną turit susitarti,kad pienelis naktį turi ilsėtis, mamytė miegoti. Kad kiti vaikučiai naktimis irgi miega,nevalgo. Nebent vandenuko atsigeria (ar ko kito :wink: ). Beje, vaikas jaučia tėvų neryžtingumą. Jei kartą pasidavėte, ji ateityje dar atkakliau bandys kantrybę.
Beje, patartina vaiką nuo maitinimo atpratinėti,kai mėnulis delčioje: lengviau ir vaikui , ir jums bus. :wink:
Dar. Jei veikas prastai jaučiasi, yra po ligos, kažkas naujo jo gyvenime vyksta (pradeda lopšelį pankyti,mama į darbą išeina ar pan), geriau atidėti savaitei atpratinimą.
Ir... kantrybės mamytės.

Diasy, vaikas iki 16 metų tikrai nevalgys, bet... gali pienuko norėti pakankamai ilgai. Jei ne sūnaus gimimas, manoji dičkė būtų dar mielai valgiusi pienelį. :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 21:27

[quote="Loreta"]Jutta, manau,kad tavo mergaitė jau pakankamai didelė ir gali daug ką suprasti. Tiesiog jau dieną turit susitarti,kad pienelis naktį turi ilsėtis, mamytė miegoti<...>

[size=12]Bandžiau: aš ją kaip didelę pasisodinus aiškinu visą litaniją, o ji žiūri tipo tokiomis protingomis kaytėmis, atrodo įdėmiai išklauso. Kai aš pabaigiu kalbėt, ji patyli gal 30 sek žiūrėdama man į akis ir tada vėl kad pradės man rūbus draskyt ir zyzt..... Žodžiu, problematiška dar "rimtai kalbėtis" su ja. O naktį tai iš viso negirdi nieko ką jai sakai - tik isteriškai rėkia ir rauda. Ji nori tą pačią sekundę gauti ko nori :twisted:

Nutarėm po 2 savaičių mėgint ją rėkdyti kad ir tris paras iš eilės.... Mes su vyru stengiamės nusiteikti jau. Įdomu tik ką pagalvos visi kaimynai..... ar neiškvies mums kokios tarnybos :?: baisu. Nes kai vaikas mūsų verkia (mes viršutiniam namo aukšte), tai puikiausiai viskas girdisi 1am aukšte :?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 21:46

O man teko pieno gamybą stabdančius vaistus gert, nes kitaip nebeišėjo. Sienom nuo jų lipau.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 22:42

QUOTE(JJ)
O man teko pieno gamybą stabdančius vaistus gert, nes kitaip nebeišėjo. Sienom nuo jų lipau.

Kaip tik vakar konsultavausi su savo drauge medike apie tokius vaistus. Sakau gal man išgert vaistų ir viskas. Pieno nebebus, tai kiek gi ilgai vaikas tuščią krūtį žįs? - Bet ji man patarė geriau apsieiti be tablečių. Sako bandyk pamažu mažint pieną, nes nuo tų tablečių būna kad sutrinka mėnesinių ciklas. Na, ir šiaip, chemija... Dar ji pasakė tokį dalyką, kad per 3 paras (vaiko rėkdymo ir t.t.) turi išnykti tas čiulpimo refleksas.... Nežinau. Atrodo keista, ane - vaikas beveik 2 metus žinda, o o čia per tris nemigo ir verkimo naktis ims ir pamirš žįst...

O dėl mėnulio fazių - girdėjau ne iš vienos mamos tuos dalykus, bet man jie kelia šypseną, kaip ir kiti mokslo faktais nepagrįsti neįprasti reiškiniai... bet kai kurios mamos taip atkakliai tikina, kad štai taip paprastai ėmė ir per kokią tai fazę atjunkė (be ašarų ir prabudimų naktį... :!: :?: ) kad sakiau imsiu ir patikrinsiu turbūt tą "bobučių" metodą :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-11-05 14:47

Na va, nujunkėme jau savo mažylėlę bendrom jėgom su seneliais. Per Lapkričio šventes išvažiavom pas juos į svečius, tvirtai nusiteikę nujunkyti ir pasisekė. Mažąją paguldėm pas močiutę kambaryje, o aš "užsibarikadavau" kitam kambary ir pasakiau - nesirodysiu kas bebūtų, kad ir kaip ilgai verktų. Lengva pasakyti, sunku padaryti :wink: Kai nubudo naktį šaukdama mane ir pienuką - rėkė gal 15 min. Vos susilaikiau nenubėgus pas ją :cry: bet džiaugiuos, kad susilaikiau. Nes ji nurimo ir užmigo. Geriausia tai, kad jai pakaitalų nereikėjo - nei arbatėlės, nei nešiojimo ant rankų nenorėjo ir nesidavė. Tiesiog lovoj pasiraitė, paverkė ir nustojo. Ir nebeprabudo daugiau. Ir taip mes pratinomės 3 paras. Dabar sugrįžom į namus ir stengiamės kaskart nukreipt dėmesį, kai tik prisimena pienuką. Vis dar prisimena ir prašo, nors paprašius iškart pati rodo rankyte "atia atia pienukas" Manau greit jau ateis tas laikas kai nebeprašys.
Bet stebina mane tai, kad iki "nujunkymo savaitgalio" pas senelius, kai mes naktį miegodavom greta, ji mane "grauždavo" kokius 5-6 kart per naktį, vis po truputuką pagerdama pieno, o pas močiutę vieną kartą prabusdavo - mato mamos ir pieno nėr - ir nebebudinėja daugiau. Tas pats ir sugrįžus namo. Ji mums dabar nubunda 1 kart naktį, pravirksta, aš apsikabinu ją stipriai, priglaudžiam veidą prie veido ir ji nurimsta, užmiega.

Mama.lt

Mama.lt

2005-01-06 15:26

Maniškiui tuoj metukai,pavasarį planuojam kitą vaikiuką pradėt, taigi pienuko teks atsisakyt O kai apie tai pagalvoju, tai net negera daros :,( pienukas bevei pagrindinis maisto šaltinis iki šiol, užmiega mažasis tik apžiojęs krūtį, o tokios drąstiškos nujunkymo priemonės ne mano nervams :shock:

Mama.lt

Mama.lt

2005-01-07 00:33

Su jauduliu skaitau jūsų žinutes, nes ir mūsų laukia atjunkymas. Dabar maniškei metai ir mėnuo.Iš vienos pusės tai norėtusi kuo ilgiau žindyti, bet iš kitos tai taip PAVARGAU Kai visai nusistekenu, tada prisiekiu, kad jau kitą savaitę atjunkysiu, bet ... persigalvoju. Žodžiu gyvenam šia diena ir su siaubu galvoju apie atjunkymo procedūrą. Ir su pavydu žiūriu į tą laikotarpį, kai jau nebežindysiu :valio

Mama.lt

Mama.lt

2005-01-08 20:57

[quote=mamux] Zodziu gyvenam sia diena ir su siaubu galvoju apie atjunkymo procedura, ir su pavydu apie ta laikotarpi, kai jau nebezindysiu :valio[/quote]

Galvoju, kad kai žindymas tampa prievole, apsunkinančia gyvenimą, ir yra pats laikas atjunkyti

Man tai jokio sunkumo ar nepatogumo nesukelia, greičiau atvirkščiai. Todėl bijau, kad laukia sunkus psichologinis atjunkymas Bet kol tai dar tolimas laikas, stengiuosi apie tai negalvoti.

Mama.lt

Mama.lt

2005-01-11 09:24

[quote=Dziuska]Maniškiui tuoj metukai,pavasarį planuojam kitą vaikiuką pradėt, taigi pienuko teks atsisakyt O kai apie tai pagalvoju, tai net negera daros :,( pienukas bevei pagrindinis maisto šaltinis iki šiol, užmiega mažasis tik apžiojęs krūtį, o tokios drąstiškos nujunkymo priemonės ne mano nervams :shock:[/quote]

Tyliai ausin tau pašnibždėsiu,kad aš savo antrą ir pradėjau ir vos ne iki 8 mėnesių išnešiojau vyresnę maitindama. Ir nieko: užteko ir jėgų,ir pienuko, ir ramybės. O prieš gimstant broliukui labai paprasta susitart buvo, kad pienuką mažam lėliukui atiduosim. :baby Beje, ir gydytoja nebuvo pieš tokį mano elgesį,nes gerai jaučiausi visą nėštuma...

Mama.lt

Mama.lt

2005-01-12 14:34

Jėgų ir noro toliau maitint tikrai dar yra :valio bet, kad jau didelis mano vyrukas :@--- Kai valgo pienuką, liepia nusisukt, t.y.rankyte nustumia mano veidą, kad nežiūrėčiau kaip jis valgo :oops: Sakau, gal čia ženklas, kad jau laikas nujunkyt?

1

Viršun ^ | Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio žindymas > Tikrai geriausia! Bet kaip...

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Kevin