Forumas > Pakeliui į motinystę > Šeimos planavimas > Abortas - už ir prieš

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-06-15 20:16

Nerūpestinga paauglystė, "uždrausto vaisiaus" skonis, draugai, linksmybės... Neretai visa tai baigiasi pastojimu. O tai, kaip žinia, paauglystės metais ar šiek tiek vėliau, būna "problema" - nebaigti mokslai, netvirtas finansinis pamatas ir pan. Taip jau yra, kad daugelis jaunų merginų yra pasidariusios valymus ar abortus... Praeina keli metai, suaugi, subrendi kaip žmogus, kaip asmenybė ir...prisimeni "tai"... Skaudu, graužia sąžinė, nežinai dėl ko save kaltinti - dėl neatsargumo ar dėl neišsaugotos gyvybės...
Išreikškite savo nuomonę apie abortą. Vis gi, tai labai opi problema...

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-15 21:09

Na pati to nesu patyrusi, tai ir daug kalbėti negaliu. Kol nebuvo tokio rūpesčio, visada mandri pasisakyti prieš abortus, bet jeigu būtų pačiai iškilus ta dilema, dar nesu 100% garantuota dėl savo veiksmų. Ir pažystu tokių žmonių (du), kurie labai greitai pakeitė savo nuomonę šiuo klausimu, kai tik ramų, nerūpestingą gyvenimą sudrumstė nėštumas.
Taigi mano nuomone: niekada nesakyk niekada

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-16 09:28

Ar teko matyti echoskopija 5-6 nėštumo savaitę? Ne nuo pastojimo, bet nuo paskutinių mėnesinių skaičiuojant? Ten "...0,5mm gemalinė puslelė..." :roll: Dabar visoje literatūroje rašo, kad darant mikroabortus komplikacijos itin retos. Be to vienoje amerikonų rašytoje knygoje radau tokią frazę - tikimybė mirti nuo mikroaborto yra kelis kartus mažesnė nei nuo nėštumo ir gimdymo... :? Taigi išvada tokia - tik reikia sekti, jei moteris gyvena lytinį gyvenimą ir nesulaukia mėnesinių, reikia spręsti greit... :?
Tačiau... Aš pati to nedaryčiau, nes per daug myliu vaikus. Aš manau, kad jei davė Dievas dantis, duos ir duonos, o be to dar žmonės sako - nesigailėsi anksti kėlęs ir anksti vedęs... Bet man sunku įvertinti, nes aš turiu tėvus, laimingą šeimą ir esu materialiai tvirta (tpfu tpfu tpfu per kairį petį - tokie dalykai gyvenime gali bet kada pasibaigti) :wink: .

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 15:05

Iš esmės - aš prieš. Tačiau ne kategoriškai. Nes gali būti situacijų, kai visi "prieš" greit išgaruoja. Pvz, išprievartavimas. Na, manau, suprantama, kad reta norės nešioti savyje ir paskui auginti prievartos vaisių, nors tas vaikutis niekuo ir nekaltas. Tik pritariu - tai turi būti atliekama nedelsiant.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-18 15:13

Na, aš tai tikrai nepalaikau abortų. Bet niekada negalima sakyti kategoriškai, ypač, kol tai nepaliečia tavęs. Aš anskčiau pagalvodavau, ką daryčiau, ir tiesą sakant tikrai nežinojau. Manyčiau, kad gyvenime tikrai yra situacijų, kai tenka taip pasielgti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-21 19:31

As labai pries abortus. Kad ir is kurios puses galvociau ir bandyciau rasti pateisinimu jiems - nerandu.
Neseniai skaiciau apie amerikieciu atliktus tyrimus, kuriu rezultatai tokie: Daugiausia vaiku autistu gimsta vyresnems nei 40 metu moterims (ypac gimdancioms pirma karta), kurios anksciau buvo pasidariusios aborta. Jei neklystu, tai tikimybe - 65%. Didoka...

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-21 19:47

Esu pries.Na dar galiu pateisinti tas , kurios neranda kitokios iseities,taciau kai zmogus daro tai 10-11... karta tai tai katastrofa.Juk siais laikais tiek apsisaugojimo priemoniu,tai jai jau nenori tu vaiku,buk malonus bent jau pasirupinti apsaugos priemonemis.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-21 20:07

As taip pat visada sakydavau, ne jai pastociau gyvenime nedaryciau aborto, nes perdaug myliu vaikus. sakydavau pirmiausiai baigciau mokslus o tada. Bet...prisisnekejau. Pastojau per siuos naujus metus pati...Man buvo sokas, bet gerai kad turiu mylima zmogu kuris neisigando, ir amne palaike. Buvo visokiu minciu, ka daryti? Bijojau labiausiai tevu, nes pati jauna dar. Bet ryzomes su draugu, pasiisakyti, bet viskas baigesi kaip pasakoj :) Ivyko vestuves...apie kurias visada svajodavau, ir dabar laukiu savo maziuko, kuris turi greit atsirasti :) ir esu begalo laiminga, nes turiu mylima vyra, ir dar turesiu mylima vaikuti.
Be kaip visada sakydavau, kad aborto niekada nedaryciau, apsirikau. Nes i galva atejo tokios mintys....Bet gerai kad tos mintys buvo tik kelias dienas...Patarciau niekam to nedaryti, nes taip miela istikro laukti to vaikucio, ir jausti ji savyje....!!!

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-26 15:51

Man buvo panaši situacija kaip Laurusenkai, nes irgi buvau nebaigiusi mokslų, tad tikrai išsigandau. Bet mes draugavom 3,5 metų, tikrai buvom nusprendę po 0,5 metų sujungti savo gyvenimus, na ir kas kad viskas įvyko trupučiuka pergreitai? Dabar tik džiaugiamės tuo.
Bet įsitikinau, kad niekada nereikia sakyti niekada... Anksčiau buvau griežtai nusitekusi prieš abortus, o jug pačiai atsidurus tokioj situacijoj teko, nors ir trumpam, suabejoti. Dabar nieko nesmerkčiau, būna įvairių situacijų... :cry:

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-26 16:35

slidi tema :? aš aborto nesidaryčiau ir labai norėčiau , kad dukra nesidarytų, net jeigu ir jos mokslai būtų nebaigti, netgi jei būtų nepilnametė ir t.t.
aš -prieš vienareikšmiškai, nes turėjau persileidimą, man siaubinga trauma buvo, nenoriu daugiau to patirti ir kad mano vaikai patirtų

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-28 14:23

As ir pries abortus ir uz.Viskas priklauso nuo situacijos.Man irgi teko daryti mini aborta,nors gydytojas ir rode man per echoskopija embriona tikedamas kad as persigalvosiu ir aborta paskire po 10 dienu.
Bet tai buvo netyciukas.Ir be to nuo vaikino su kurio as ir ne galvojai sujungti savo gyvenima.
Uz tai kitas pastojimas buvo labai laukiamas.Ir as labai laiminga,nes daktarai pranasavo kad 7 men. nestumas gali ivykti persileidymas.Bet as pagimdziau sveika meragaite.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-28 14:33

Siaip jau tai as pries abortus,taciau cia kaip paziuresi. Negaliu ramiai ziureti,kai matau penkiolikos metu "mama" su cigarete rankose aplinkui dar kokia tai chebryte.... nu ir dar jei gurksnoja kanors itartino,o tuo tarpu vaikelis sedi sau vezimelyje ir klykia,nes "tevas" isleido paskutinius pinigus alui,taip kad vaikelis liko alkanas.Asmeniskai pati savo akimis maciau tokia situacija. Kraupu. Jeigu pastojai neturedama pilnametystes ar dar blogiau -net sesiolikos,o ir matereali gerove vaikui nenusisviecia - tada jau geriau iskart,kai pamatai kad jau menesiniu nebera,pasidaryt aborta. Beabejo,tas netaikoma,jeigu mergina isties yra tvarkinga,savimi rupinasi ir nera is tu,kurios trainiojasi be tikslo. Amzius amziui nelygus.Kita mokyklinuke gali taip pasirupinti savo vaikeliu,kad net ir vyresneles mamos(o ypac tos,kurios gimdo siekiant naudos) taip nesugeba. Taip kad,manaujog abortai yra labai gera priemone apsaugoti vaisiu nuo absurdisko pasaulio,jeigu tikrai nescioji yra nepavyzdine asmenybe. Bet jei nors kaip nors gali ismaitinti ir tinkamai pasirupinti kudikiu - tada geriau gimdyti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-28 15:11

ko gero esu nusiteikusi prieš abortus, bet ne radikaliai...gal čia man tai sekėsi, kad neteko daryti nei vieno, bet užtat teko patirti vieną persileidimą, kurio nenoriu net prisiminti, nes tai buvo situacija, kai patekau į ligoninę stipriai kraujuojanti ir medikai net nenuskausminę išgramdė, mat neturėjo laiko,- jie motyvavo, kad būčiau mirtinai nukraujavusi. :twisted: Kitą dieną stebėjau eilutę moteriškių, kurios darėsi valymus ir man buvo jų be galo gaila....

Mama.lt

Mama.lt

2004-07-28 16:02

ech mamytes, ne visu musu, moteriskos padermes sutverimu, likimai taip graziai nusiseka kaip daugelis pasakojate.. :? blioviau pasidarius testa, blioviau pries isvalyma, bliaunu ir dabar, bet zinau, kad kitaip ir but negalejo... visa gyvenima ir as buvau pries abortus..
praejau tikra pragara, niekam nelinkeciau tokios situacijos, to pojucio ir dabar kiekviena reklama gatvej, jusu pokalbiai visos smulkmenos susijusios su vaikais skaudina...
bet kitaip nebuvo galima...nors turiu ir metu, ir pinigu...aga, sakysit saugotis reikejo ale ko pacios tada neprisisaugojot? :twisted:
visko buna, nereikia smerkti. susitvarkykim pirma savus gyvenimus a ir net paskui net nedriskim smerkti kitu..

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-11 17:15

Esu UŽ abortą kai prieš moterį yra panaudojama prievarta ir ji pastoja, kai abortas yra neišvengiamas ligos atveju, kai kelia pavojų moters gyvybei ir t.t. Esu PRIEŠ kai moteris pastoja besismagindama ir žino kad tuo neštumu ji atsikratys labai lengvai ir jis nebebus jokia kliutis jai Žinau atvejį kai panelė persileido, ją bandai guost, kad tikrai gaila, na tiesiog tikrai palaikai kai taip liūdnai viskas baigės, o ta :" Baik juokus, pati jį sukėliau, kam man tas vaikas, tačiau esu ne žudikė aplinkiniams, o užuojautos verta moteris" va taip :evil:

Šiaip nenorėčiau kad mūsų Lietuvėlėje būtų priimtas įstatymas draudžiantis abortus, mum dar toli iki jo uždraudimo. Juk kiek moterų jau dabar negali susimokėti už juos ir gimdo tada paslapčia, žudo savo vaikus, išmeta į šiukšlynes ar dar ką pridaro, o kiek atvejų kai pati moteris save žalojo norėdama atsikratyt vaisiumi, na baisu tikrai Reik priiminėt kitokius įstatymus,kaip pvz. kokių prezervatyvų dalinimas poliklinikose nemokamai ar kontraceptinių tablečių išrašymas, na tiesiog pasirupint žmonėmis, kad abortų skaičius mažėtų dėl jų apsisaugojimo priemonių. O tokias prevencijas būtinai reiktų atlikinėt kokiose asocialiose šeimose, kurios tikrai nesirupina saugumu, gimdo vaikus, kuriuos arba nužudo, arba atiduoda į kūdikių namus, arba augina dar vieną neturintį ką valgyt šeimos narį.[u][/u]

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-18 15:48

As esu grieztai pries abortus, bet tikrai neturiu teises smerkti tas, kurios ji pasidare, kiekvienas juk gyvenam savo gyvenima. Ir nemanau, kad nebaigti mokslai suteikia teise atimti gyvybe, netgi prievartos vaisius manau turi teise gyventi, neiseitis abortai ir asocialiems asmenims... Mano tokia nuomone, nes mes niekada nezinosim, kokiu tikslu tas vaikelis ateina i pasauli... Ir didziausiam varge ir neapykantoj isauga nuostabiu zmoniu, tad suteikim jiems sansa... mano manymu geriau vaiku namai, nei abortas...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-20 23:37

Taip,mes nežinome kokiu tikslu vaikeliai ateina į šį pasaulį, bet sakykit man nuoširdžiai: ar jus tikrai tikrai norėtumet žiaurios prievartos vaisiaus? Juk tam vaikui pastoviai bus prikaišiojama kad jis gimė ne iš meilės, kad jis toks ir anoks, negi jo tikslas tada ateit į šį pasaulį ir būt paniekos objektu? O įdomu kaip jis reaguos sužinojęs kaip jis atsirado, kas jo tėvas/ai ?

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-21 00:06

Labai bijau, kad kada gyvenime netektų darytis aborto. Dar labiau tikiuosi, kad to neatsitiks.

Mano draugė kokių 18 metų darėsi abortą, nes pastojo per atsitiktinius santykius nuo beveik nepažįstamo vyruko. Dabar ji laimingai ištekėjusi laiminga mama, bet iki šiol sako, kad niekada gyvenime daugiau neišdrįstų dar kartą jo darytis ir visaip atkalbinėtų draugę, jeigu žinotų, kad ši ketina darytis abortą.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 12:49

QUOTE(Inga)
ar jus tikrai tikrai norėtumet žiaurios prievartos vaisiaus? Juk tam vaikui pastoviai bus prikaišiojama kad jis gimė ne iš meilės, kad jis toks ir anoks,

O ar jus pastoviai prikaisiojate vaikams, kad tarkim jie gime neplanuoti? Tai kodel jam reikia prikaisioti, kad jis gime per prievarta? Ar jis del to kaltas?

Maciau tarpkitko vienoj laidoj, kaip jauna mergina pasigimde prievartos vaisiu... Is pradziu ji taip pat jo nenorejo, nes ne is meiles, bijojo prikaisioti, bet kai ta mergyte gime, mama be galo dziaugiasi tuo sprendimu ir tas vaikelis, jai joks ne priekaistas, o tikra paguoda ir labai ja myli...

O kaip po to tas vaikelis reaguos suzinojes visa istorija nieks juk nezino... Manau ne blogiau nei suzinojes, kad tevas ji paliko ir neaugino... Cia jau priklauso, kaip mama visa ta situacija pateiks ir pades priimti...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-24 13:08

As galvoju, kad nei vienas neturime teises kelti rankos pries gyvybe. Jei ji atsiranda, jei reikia padeti uzgimti, nesvarbu kokia finansine padetis ar aibe kitu problemu. Mane palaikys tos, kurioms kazkada teko susidurti su persileidimu, arba kurioms nepavyko ilgai susilaukti vaikelio.
As vaikelio laukiau 5 metus, perejau kryziaus kelius ir prisiekiau gyvenime niekada nedaryti aborto, kad ir kiek dar nestumu tektu nesioti.

1

Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Enrika