Forumas > Pakeliui į motinystę > Šeimos planavimas > Abortas - už ir prieš

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

5
Mama.lt

Mama.lt

2006-09-25 17:27

QUOTE(pa_radize @ Sep 22 2006, 09:46 PM)
mažutis patikslinimas- dažniausiai tokiu atveju įvyksta persileidimas, tad ne taip jau ir dažni atvejai, kad reikėtų daryt abortą. na, nebent nustatytų smegenų vandenę dar nėštumo metu...
gerai būtų, kad taip būtų. labai jau nemažai tokių, kurios abortą naudoja kaip kontraceptinę priemonę 
[right][snapback]332561[/snapback][/right]

Smegenu vandene yra isgydoma. As nepateisinu abortu niekaip. Na, nebent del sveikatos. Nors pati, kaip bent jau dabar manau, rizikuociau. O del sunkiu salygu... Zinau ne viena, kuri su kudikiu ant ranku universitetus bvaige ir dabar laimingai gyvena. Deja, zinau ir tokiu, kurios turemos geras ar bent jau pakenciamas salygas nenorejo savo vaikelio nesioti, o dabar jom nesiseka, yra nelaimingos. Gal ci DIevo rykste?

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-25 17:54

Iš esmės aš prieš abortus, bet tikrai suprantu tas, kurios buvo išprievartautos ir pastojo - aš tokio vaiko ir nenorėčiau gimdyti ir paskui auginti, net nežinau kas būtų sunkiau - gyventi su mintimi, kad nužudei savo vaiką ar tą vaiką matyti kasdien ir kasdien prisiminti jo pradėjimo aplinkybes.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-26 11:17

QUOTE(izabele @ Sep 25 2006, 05:48 PM)
na as manau kad vaikelis tai tikrai del nieko nekaltas,jei taip jau ivyksta vadinasi taip ir turejo buti,ir juk kai gimsta vaikelis visi nemalonumai dazniausiai uzsimirsta, nezinau ar galeciau i savo vaika ziureti kaip i prievartautoja 

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-26 14:54

QUOTE(TAMSI @ Sep 22 2006, 09:36 PM)
Aš va kalbėjau,tai pakant apie vienos pažystamos atveji.Negaliu plačiau nieko komentuot,bet tikrai ten buvo netodėl,kad negalėjo,o todėl,kad nenorėjo saugotis .
[right][snapback]332551[/snapback][/right]

Na, tokie atvejai, kai nenorejo saugotis, tai labai nebrandu.
Bet buna atveju, kai netekejusios merginos ir saugodamosi pastoja, sutikit, tai yra visai kas kita, nei pastoti, jau sukurus seima. Nors abortas neturetu buti iseitis, bet as kategoriskai vis tiek nesmerkciau. Toks gyvenimas. O mums, zmonems, neduota smerkti kita zmogu, cia Dievo darbas. Beje, ir Dievas atleidzia paklydusi.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-26 14:58

QUOTE(Karinka78 @ Sep 26 2006, 09:17 AM)
Na taip, sutinku, kad vaikelis nekaltas, bet aš asmeniškai pažįstu moterį, kuri augina sūnų (jam dabar jau 17 m.), pradėtą per prievartą - ją žiauriai išprievartavo keliese. Aborto jai nepadarė tik todėl, kad jau buvo per vėlu, o į tai, kad vaikas pradėtas tokiu būdu niekas neatsižvelgė, buvo pasakyta "visos jus k..., nekaltų nėra, prisidirbai, tai dabar gimdyk". Sūnus kaip du vandens lašai panašus į vieną iš prievartautojų ir ta moteris kasdien mato jo veidą prieš akis ir jai labai sunku žiūrėti į tą vaiką, kaip į savo mylimą sūnų. Ji nuolat depresijoje. Ji vieniša - šeimos taip ir nesukūrė. Tad nežinau kas geriau (ar blogiau)
[right][snapback]335771[/snapback][/right]

Beje, tiketina, kad sunus paveldejo ne tik isorine isvaizda, bet ir polinkius ir pan. Tikrai nemalonu.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-26 23:09

Mano tėvu kaimynystėje gyvena moteris turinti 3 pametinukus(6,5 ir 4 metuku).Vyresnioji neseniai pasigyre.kad turės dar viena broliuka.Gaila man tu vaiku-murzini,nepriziurėti,nevalge... .Praso leisti pauostyti kaip mėsytė kvepia...Gaila man ju,bet savo dukrytei neleidziu su jais zaisti,nes vos tik pabuna su jais,iskart pasigauna sloga (jie visuomet sloguojantys).Gaila to vaikiuko,kuris dar tik ruosiasi ateiti i si pasauli.Kas jo laukia?Vaikai buna net po 4 dienas paliekami be maisto vieni,ziema,saltyje.Labai gaila tu vaikuciu,bet kaip jiems padėti,jei Kazlu Rūdos vaiku teisiu apsauga nieko nedaro net zinodama kas vyksta sioj seimoj.Dabar tiems vaikams rojus,nes yra obuoliu....jie juos valgo be saiko,lyg jausdami kas laukia ziema...O ziema valgo aronijas...
As tokiu atveju uz sterilizacija.Bet jeigu jau nestumas yra,tai uz tai,kad ji issauoti,o gimusi vaikiuka atiduoti ivaikinti.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-28 10:44

Žiūriu, kad čia daugiausiai kalbame apie kraštinumus, t.y. išprievartavimus, žiaurius apsigimimus. Bet juk labai labai labai daug abortų pasidaro ne asocialios moterys, ne išprievartautos, ne nešiojančius apsigimusius kūdikius, o normalios moterys(jeigu taip galima jas pavadinti) vien dėl to, kad nebaigtas aukštasis, kad dar su vyru nepasistatė namo, kad dar nepasirengusios. Man tokie atvejai kelia šiurpą.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-28 16:08

Išprievartavimo atveju nereikia pamiršti ekstrinės kontracepcijos. Žinoma, pati moteriškė turbūt tokio dalyko neprisimins, bet jeigu jai patartų sesuo, draugė, mama, gydytoja...

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-29 12:08

Na dėl pasisakymo tai aš nežinau ar iškart po išprievartavimo pulčiau guostis mamai, draugei ar gydytojai. Man būdu paprasčiausiai gėda dėl to kas nutiko. O kam negėda? Ar labai paprasta apie tokį pažeminimą skambinti visais varpais ir būti palydėtai užjaučiančiais žvilgsniais? Nemanau kad taip paprasta visa tai.
O apie tas, kurios dėl karjeros ar pinigų trūkumo atima iš vaiko teisę gyventi aš neturiu ką daug pasakyti, ateis galbūt laikas, kai jos tikrai labai norės turėt vaikų, o bus per vėlu, nes karjeros ir pinigų troškimas padarė savo. Aš bent jau už tai, kad pirmą vaiką ar norint ar nenorint pastot, jei jau gavosi pasigimdyt, kad paskum nebūtų dar graudesnių ašarų.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-29 19:52

Taigi, nelabai į temą, bet negaliu neatsakyti Gimus dukrelei, mano močiutės pirmieji žodžiai buvo "uont varguo gimie...".
O dėl gydytojų - jei jau gimdančias karvėmis išvadina.... O ką jau kalbėti apie išprievartautą, abortą norinčią pasidaryti moterį...

Beje, gerai jei tą išprievartautą užjaučiančiais, o ne smerkenčiais žvilgsniais palydi...

Mama.lt

Mama.lt

2008-06-10 08:59

Išsamus straipsnis. Kilo mintis apie kolegę, kuriai apie 38 ir ji lankėsi genetikos centre dėl patikrinimo. Klausiu, ar verta žinoti, juk tada kyla baisi dilema, kurios nebūtų be tyrimo. Ji atsakė, kad dilemos nebūtų, tačiau labai praverstų laikas susitaikymui su tuo. Apie ką ir straipsnio pabaiga...

Vistiek lieku pro choice, nes negimusios gyvybės išsaugojimas negarantuoja gimusios gyvybės gyvenimo pilnavertiškumo. Taip sakant, pagarba negimusiam neužtikrina oraus jo gyvenimo po to. Netgi anaiptol.

Na aš čia paveluotai, bumbuls ant diskusijos

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 152

2008-10-10 18:12

as pateisinu aborta tik tada,jei moteris buvo isprievartauta. manau sudetinga kai tu nesioji vaika to, kuris tave isniekino  o visais kitais atvejais manau reikia galvoti iki santykiu, o ne tada kai pastoji

Mama.lt

Mama.lt

2008-10-10 22:05

mazyle 2008 10 10    

as pateisinu aborta tik tada,jei moteris buvo isprievartauta. manau sudetinga kai tu nesioji vaika to, kuris tave isniekino  o visais kitais atvejais manau reikia galvoti iki santykiu, o ne tada kai pastoji

Visom keturiom pritariu! Reikia prisiimt atsakomybe uz savo veiksmus, vaikelis del to nekaltas.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1

2008-10-16 20:13

Sveikos mergaites. Man paciai sunku pasakyti as uz ar pries aborta. Gali buti tokia situacija, kad geriau darytis aborta nei gimdyti. Aisku jei imonoma , geriau, kad ju nebutu.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 32

2008-10-22 13:50

Na realiai as ne moteris, tai man sunku ka nors pasakyti neuzgaunant moteru :)

Bet sakyciau 50/50, uzdraust - nesamone, praktikuoti - irgi :) Cia labai individualus dalykas, pvz nemanau kad turetu 14mete gimdyti, nemanau kad isprievartauta moteris turetu gimdyti bet cia tik as, vyras :)

Kai bebutu skaudu, bet 2-4 savaiciu gemalo negaleciau vadinti vaiku niekaip :)

If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut. - Albert Einstein

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-10-22 14:05

Na dėl 2-4 savaičių tai nežinau, kaip ten yra. Bet vat 10 savaičių pati mačiau, kaip spardosi ir rankomis mosikuoja, nes kambarį dar dideli turi :)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2008-10-22 15:17

Aš tai negaleciau darytis aborto...

kai laukdamasi savo sunelio, patyriau gresme netekti jo, tai dar labiau esu pries aborta.... juk kai pastoji, pas tave plaka jau dvi sirdys, nu tai kazkas tokio neapsakomo.... niekad negaleciau pakelt ranka pries savo kudiki, nors dar tik besivystanti....

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 32

2008-10-22 15:28

Tai gal neplakam i viena kai zmones nori vaiko ir kai jo nenori...

Kai nori tai ir saugai ir pergyveni del persileidimo gresmes ir t.t., kai nenori cia kitas klausimas... kai vaiko nenori, tai tas vaikas netures nei meiles nei pilnatves nei viso kito... tai klausimas ka geriau daryt, ar gimdyt ir pasmerkt sudauzytam gyvenimui ar isvis negimdyt.. manau cia esminis klausimas.

Anyway, moteris i situos dalykus vistiek per kita prizme ziuri, ir pats nestumas apsuka smegenus :)

If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut. - Albert Einstein

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-10-22 15:31

ShiVAs 2008 10 22    

Anyway, moteris i situos dalykus vistiek per kita prizme ziuri, ir pats nestumas apsuka smegenus :)

Pastebėjimas 100 balų

Bet vis tiek pritarčiau, kad nereikia vienareikšmiškai sakyti, kad pati kalta - prisidirbai.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 59

2008-10-28 18:41

Nei uz nei pries . Kartais nori nenori tenka isvalyma daryti , jeigu neissivysto mazylis ir jei naturaliai nesusitvarko viskas  arba tiesiog esi per jauna ir neturi geru salygu vaikeli islaikyti.

5

Šiandien gimtadienius švenčia (160)