Forumas > Pakeliui į motinystę > Šeimos planavimas > Abortas - už ir prieš

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

4
Mama.lt

Mama.lt

2006-05-28 22:21

na vien tik pagalvojus, kad ta, atseit, "ląsteliena" ;( brr... baisu taip vadinti) yra jau gyvybė, ranka nekiltų ją nutraukti. Nesvarbu, ar tai 3savaičių gumulėlis, ar 5 mėnesiu kūdikis. Manau, kad tada mes jau NEBETURIME teisės spręsti apie kito žmogaus gyvybę.
Beje, turbūt visą gyvenimą sapnuočiau, kaip šis vaikelis prie manęs prieina ir klausia:"mamyte, kodėl mane nužudei?"

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 22:27

Replika...
O neteko girdeti apie tuos kelis procentus, kurie pastoja net saugodamiesi?100 proc patikimuma suteikia tik susilaikymas ir sterilizacija...nemanau, kad subrendusi moteris turi myletis tik noredama "pasigaminti" vaika...O branda motinystei ir fizine branda neturi nieko bendro...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 22:59

kaip ir pritarčiau kažkiek apelsinčikei, bet... užkliuvo "tabletės nevartojamos dėl įsitikinimų". kokie tada įsitikinimai, leidžiantys darytis abortą? dvigubi standartai?- negalima daugiau ar mažiau žalot savęs (kaip bebūtų, hormonai ne vien pliusus duoda), bet galima žudyt kūdikį?

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:13

O teko skaityti apie atliktus tyrimus su hormoninem tabletem?Jos TIKRAI pakenkia moters vaisingumui.Tyrimais irodyta.Hormonines tabletes vartojusi moteris niekada nebetaps 100 proc vaisinga, nes kiausidziu veikla nebeatsistato. Be to, sumazina moters libido.Hormonines tabletes paatsrina migrenos priepuolius.
"Šveicaro med. dr. Rudolfo Ehmano duomenimis, prieš pirmo vaiko gimimą kontracepciją vartojančios moterys net 70 proc. dažniau užsikrečia chlamidijomis ".
"Krūties vėžio riziką, kaip ir abortas, kontracepcinė tabletė didina jau po 2–3 metų vartojimo, o po 15 metų – net 5 kartus. Kepenų vėžio rizika padidėja po 5 metų ir išlieka net 10 metų nustojus vartoti."
Cia tik uogeles, nes pavyzdzi (nepatingejus) galima prisigooglinti. SIntetikos i savo organizma negrusiu(jei net aspirino negeriu).

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:17

su viskuo sutinku. pati dėl visų šitų dalykų nustojau gert tabletes. bet... abortas taip pat gali padaryt tave nevaisinga. gali gerai trenkt per psichiką. irgi nieko gero. o jei dar pagalvoji, kad žudai (sorry, bet man tai yra žudymas, kokio laiko vaisius bebūtų...). gerai afe rašė- slidus reikalas. bijau spjaut, nes nežinai, kas pačiai kada atsitiks

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:21

Abortas GALI, o kontraceptikai PADARO. Jauti skirtuma? As- taip. Hormonines taip pat kerta per psichika+sveikata.Nes jos nuolta veikia.O abortas gali ir nepaveikti. Be to, juk nedarai aborto kasdien? O piliule ryji po valgio... Mano (galbut daug kam iskreiptas)poziuris i tai butent toks... Ir pasikartosiu-aborto iki 6 savaiciu nelaikau ko nors zudymu. Ziuriu grynai mediciniskai- kaip svetimkunio, kuris man trukdo pasalinima.(sorry, bet sioj vietoj tai prilyginu augliui).Po 6 savaiciu-sutinku su viskuo.Nedaryciau...Ir akmenim nemetykit...Ne visi gali pasiaukoti...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:25

Kaip matai-as dar nepastojau.. O siaip- kalbu grynai teoriskai...Taip pat pareiksdama savo nuomone.O replikuoju del to, kad jei esi uz aborta-susilauki daugybe piktu repliku..tada analogiskai turetume ir mes, aborto salininkes, pulti putotis...Taip nera.As sakau, kad reikia palikti teise pasirinkti, ka dauguma nori atimti...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:28

na, tas "padaro" ir "gali"... neteigčiau būtent taip. nes visur yra tikimybės ir paklaidos. juk jei rūkau, lyg ir turėčiau vėžiu susirgt, bet ar taip bus, dar nežinau. ir tokių pvz, kaip lyg ir turi būt, bet nėra, galima daug rast.
ir kodėl tada toms, kuros ilgą laiką negali pastot, liepia pagert KT? todėl, kad jos suaktyvina kiaušidžių veiklą ir dažnai pagreitina pastojimą. taip kad...
bet čia nesiginčysiu- nėra vienos taisyklės, o ir nuomonės dažnai skirias.
tik vis tik norėtųs, kad moterys, prieš griūdamos į lovą, pagalvotų apie galimas pasekmes ir nesirinktų abortų kaip nėštumo planavimo priemonės...

beje, vaisingų dienų skaičiavimas- "patikimas" kaip ir nutrauktas lytinis aktas...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:37

legaliai abortas daromas iki 12 sav...

o kiek moterų mėnesinės reguliarios? o dar visos BT ir taip toliau. paskaitau planuojančių pokalbius, kiek visokių klaidų klaidelių būna, kai viskas lyg ir ėnštumą rodo, o... arba atvirkščiai. sorry, bet man čia vienas mažiausiai patikimų būdų.

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:39

QUOTE(pa_radize @ May 29 2006, 08:37 PM)
legaliai abortas daromas iki 12 sav...

Idomumo delei - Anglijoje iki 24 savaites

O sirdute pradeda plakti jau 6 savaite!!

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-29 23:53

O jezau, jei skaiciuociau pagal vaisingas dienas , turbut jau 10 vaiku tureciau...
ast alaus> jei viena verkia del to, kad pedkelnes suplyso, o kita nei asaros neislieja per tevo laidotuves..Ka kaltinsi?Mirti ar netinkamas pedkelnes..As nesureiksminu to.Juk po operacijos(bet kokios) nepuoli pjautis venu, o po reabilitacinio periodo gyveni toliau?As tai traktuoju kaip operacija, todel nematau priezasciu psichiniams padariniams atsirasti.
provizorius, dr. Tauras Antanas Mekas:
"Kontraceptinių tablečių aš nevadinu vaistais. Vaistai gydo, o apie kontraceptikus to nepasakysi. Vaisingumas yra svarbiausia moters savybė. Jei ji vaisinga, vadinasi – sveika. O kontraceptikai šią savybę slopina, tad kokie gi tai vaistai?"
"Paskaitykite hormoninių tablečių anotacijas – ilgiausias pašalinių poveikių sąrašas. Civilizuotų šalių moterys laimi vis daugiau teismo procesų dėl žalos, kontraceptikų padarytos jų sveikatai, atlyginimo. Vis daugiau moterų išsivysčiusiuose kraštuose supranta, kad negalima savęs žaloti tokiais nuodais. "

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 00:01

apelsincike, netgi paprasciausios zolytes (metos, ciobreliai ir visa kita) turi tam tikru pasaliniu pozymiu... Ir tikrai nemanau, kad aborto pasekmes yra 'lengvesnes' moters sveikatos atzvilgiu (tiek psichologines, tiek ir fizines...)...

pasekmes
2.
3.
4.
ir t.t. ir pns.

Na kazkaip net nesugalvoju aborto privalumu (tuo tarpu kontraceptines tabletes ju turi)

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 00:11

QUOTE(ast_alaus @ May 29 2006, 10:58 PM)
Manau tavo pasakyme yra tiesos.

Tik poziuri kiek 'pakoreaguoja' patirtis (net nebutinai asmenine) ir pvz. kad ir tokia situacija - tu guli ligonineje praradusi kudiki ir i gretima palatos lova paguldo pazistama, kuri...uz pinigus pasidare aborta...
[right][snapback]243993[/snapback][/right]

Tu kerpies plaukus, o kita ateina ju prisiaugint...Nugi nesamone.Tas pats butu, kad tu sedi ir sventi gimtadieni, o uz sienos vyksta gedulingi pietus.Visada gyvenime bus ir tokiu, ir tokiu...del to juk neimsi vengt savo gimtadieniu?
giedre>niekada negali zinoti, kada jis paskutinis, o kada ne...Gali ir nesidaryt aborto, o jis bus paskutinis..Ir ka?

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 09:48

na o dėl paties aborto tai esu giliai įsitikinusi kad čia labai individualus atskiro žmogaus arba šeimos pasirinkimas. Ir tikrai kaskart skaitydama laikraštyje straipsnį ar girdėdama per žinias pranešimą apie pamestą, pasmaugtą ar kitaip nužudytą vaikiuką pagalvoju, kad abortas būtu buvusi geresnė išeitis...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 12:37

aš rašydama irgi pagalvojau apie savo situaciją, bet kažkaip pamaniau ne į temą, na bet dabar jau bus labiau į temą, todėl pasakysiu, kai laukiausi, gavom siuntimą į Genetikos centrą, pamenu likus savaitei iki apsilankymo jame datos susėdom abu su vyru ir ėmėm svarstyt kas bus jeigu bus...
Ir nusprendėm negumdyti, ačiū dievui viskas buvo gerai ir nereikėjo tą sprendimą įgyvendint...

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 12:53

Yra moterų, kurios gimdo rizikuodamos gyvybe
Yra moterų, kurios gimdo išprievartautos. Nes tai JŲ vaikas. Ne kakieno, kas ėjo pro šalį, o jų pačių kūnas ir kraujas.

Mums iki tokių augt ir augt Neleidžia prisitvirtinti arba nugramdo nuo gimdos sienelės tą ląstelieną, kuri pretenduoja ateity tapti jūsų vaiku)

Mama.lt

Mama.lt

2006-07-31 11:42

Man juokingiausiai atrodo, kad merginos, kurios labai bijo pastoti, nelabai saugosi. Na, čia tarp mano pažįstamų daug tokių yra. Sreba kiekvieną beveik mėnesį ir sako, kad tikrai negimdytų, o viena ir pasidarė abortą. Aš daabr tikrai nenoriu antro vaiko, tai naudoju KP ir jaučiuosi užtikrinta(iki tol saugojomės "belekaip" ;) , nežaidžiu su savim.
Pati pastojau prieš pat abitūros egzaminus. Su draugu išsiskyriau dar nežinodama, kad esu nėščia(na, čia nėščios nervai padarė savo, vėliau susitaikėm), bet nė karto nepagalvojau apie abortą, nors, švelniai tariant, padėtis buvo tikrai nekokia. Visi aplink spaudė negimdyti. Bet buvau atkakli. Draugės nesuprato, mama verkė, tik mano močiutė pasakė, kad esu šaunuolė, kad nežudau nekalto kūdikio.
Dabar viskas susitvarkė. Kenčiančiam dangus. Su vyru esam labai laimingi. Studijuoju ir mokslai labai gerai sekasi. Turiu labai gražią dukrytę ir esu labai laiminga. Neįsivaizduoju kaip reikėtų pakelt sąžinės graužatį jei būčiau pasidariusi abortą. Vaikai - danguas dovana, o dovanos yra negrąžinamos

Mama.lt

Mama.lt

2006-08-19 17:20

Radau si eilerasti... autoriaus nezinau...

Lauk manęs, mama...

Aš noriu gyventi, Mama,
Aš noriu tave mylėti
Aš noriu statyti namą
Sodinti vyšnias prie klėties...

Tegu tai dar bus negreitai
Ir teks su manim pavargti
Aš noriu žemėn ateiti
Tau pirmąjį žodį tarti...

Ir pirmąjį žingsnį žengti
Apsaugomas Tavo rankų
Aš noriu, Mama, gyventi
Pažint Tavo veidą brangų...

Aš noriu krykštaut ir siausti
Mylėti žmogų ir gėlę
O kartais Tavęs paklausti
Ko širdį, Mama, sugėlė...

Aš būčiau stiprus ir doras
Senatvėj Tave paremčiau
Nejaugi, Mama, nenori
Kad gimčiau aš ir gyvenčiau...

Lemtingą rytą ankstyvą
Sutiki mane, kaip moki
Juk Tau aš, Mama, jau gyvas
Lauki manęs, nebijoki

Paskalsins Viešpats kąsnelį
Užteks tos pačios pastogės
Tad leiski, Mama, į kelią
Tarnauti Dievui ir žmogui.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-19 10:56

Aš prieš abortus. Nežinau kas turėtų atsitikti, kad būtų galima pateisinti gyvybės atėmimą dar negimusiam kūdikiui. Manau, kad yra labai daug apsisaugojimo priemonių, tik reikia sau tinkamą pasirinkti ir nereikės abortų daryti.

Mama.lt

Mama.lt

2006-09-22 08:39

Aš aborta pateisinu tik vienu atveju,kai vakelio apsigimimas yra toks didelis,kad gymes jis neišgyvent.
Gerai,kai mano gyvenime buvo tik viena pažystama,kuri yra aborta pasidariu.Smerkiu ir smerksiu visas kuriom lengviau nužudyti vaiką,nei apsisaugoti nuo neštumo

4

Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Emilija Klimanskyte