Forumas > Pakeliui į motinystę > Šeimos planavimas > Abortas - už ir prieš

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

3
Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 21:05

O šiuo atveju tai aš nesuvokiu, kam žudyti - ką, nejau negalima tiesiog ligoninėj palikti? Arba, jei gimė ne ligoninėj, tiesiai į kūdikių namus pristatyti? O jei šie toli ir nuvykti nėra kaip - bent jau ligoninėj kur palikti, vis tiek med. personalas ras ir pasirūpins naujagimiu, o paskui pristatys į kūdikių namus...

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 21:32

Ar nemanote, kad tai dar gali būti tos pačios pogimdyminės depresijos pasekmė ir afekto būsena?
Pamenu atvejį, kai jauna mama, neasociali ir tikrai tvarkinga, užkratė savo naujagimį, nes jis vis rėkė ir rėkė. Nepakeldama to, jai susisuko kažkas, užtemo protas, afekto būsenoje užkratė. O kiek tokių depresuotų muša savo kūdikėlius, tačiau į viešumą tai nepatenka?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 21:50

Va kas pribloškė labiausiai :shock: Perskaičiau Delfyje dabar ir pakraupau išvis:"Prokuroro teigimu, naujagimio nužudymas priskiriamas prie nesunkių nusikaltimų, moteriai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Jei motina vaiką būtų auginusi, o vėliau nužudžiusi - ji būtų teisiama už nužudymą. " Nesunkus nusikaltimas :shock: Nu jooooo, kažkas abortus laiko pačiu žiauriausiu dalyku, tai va jau gimusio vaikelio nužudymas yra "nesunkus nusikaltimas", trūksta žodžių :evil:

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-05 09:15

Visa laika buvau pries abortus,bet po pirmo gimdymo nezadu daugiau tureti vaiku.Mano nestumas buvo labai komplikuotas,visi daktarai buvo pries,kad gimdyciau.Sergu sunkia liga,todel nestumas galejo baigtis tragiskai man ir dukrytei,arba mums abiems.Nors tuo metu viskas baigesi laimingai,pradedu jausti to pasekmes.Mano mergaite paveldejo mano liga ir pasmerkta gyventi su ta baisia diagnoze.Todel daugiau tikrai nerizikuosiu ir antro vaikelio i pasauli kenteti nepaleisiu.Jei reiks,gelbedama savo gyvybe pasidarysiu ir aborta.Nors geriau pasisaugoti ir isvengti tos nemalonios proceduros.

Mama.lt

Mama.lt

2004-11-07 23:00

Atiduociau viska,kad tik vaikai nesikankintu,nesirgtu,nieko neskaudetu. Kaip gaila ziureti i leliu,kuriam kazkas skauda,verkia savo mazom asarelem,o pasakyti negali,tik ziuri tiesiai i akis ir praso pagalbos. Tada visad susimastau,kaip gali motina nuzudyti toki vaikeli!!! :cry: :cry: :cry:
Uzjauciu Ilona!!!! Mano mergytei tik itare liga,as vos is proto neisejau! :!: :!: :!: O cia zinai,kad ji serga! Kaip gaila,kad nuo musu nevisada priklauso!

Mama.lt

Mama.lt

2005-05-25 08:02

Vaizdeliai tikrai nekokie. Šiaip dabar, kai patyriau du persileidimus kažkaip nuomonė apie abortus truputį pasikeitė. Na, gal kokį vieną abortą dar pateisinčiau (pasitaiko gyvenime visko). Bet va, kai darosi ne po vieną, tai tokias moteris tikrai smerkčiau. Tiesą sakant ir po visų tų valymų savijauta nėra labai gera, būtent ir fiziškai tikrai nėra malonus dalykas.

Mama.lt

Mama.lt

2005-06-21 14:39

Sveikos mamytės. Aš prisijungiu prie tų mamyčių kurios yra prieš abortus... Pati pastojau labai netikėtai, buvo dar daug neužbaigtų planų moksla ir pan... Dar gal net ir nepasiruošusi buvau jau net nekalbu apie finansų ir gyvenamojo ploto nebuvimą... Bet apie abortą net kalbos nebuvo... Dabar po dviejų metų esu pati laimingiausia mama, baigiau mokslus tiesiog imu iš gyvenimo viską ką jis man duoda viena iš dovanų lėliukas
Turiu pažystamų kurios yra pasidariusios abortus tai viena nejaučia jokios graužaties dėl to o kita negali preiti be skaudulio pro manasaus amžiaus, kokio turėtų būti jos vaikelis, vaikus...

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 01:56

Kaip visos pasisakiusios kategoriskai pries, ziuri vienpusiskai...
1.Moteris gali tureti sveikatos sutrikimu,del kuriu gimdymas neimanomas del gresmes gyvybei.
2.Moteris gali buti isprievartauta ir lauktis ja nuskriaudusio zmogaus kudikio.
3.Moteris tiesiog negali siuo metu gimdyti,nes:
a)vaikinas,vyras ja paliko,
b)tevai neremia arba asocialus.
c)pati neturi stogo visr galvos,maisto ir tt
4.Daugybe kitu psichologiniu,socialiniu problemu.
As nei pateisinu,nei smerkiu.Kiekviena turi teise nuspresti.

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 12:41

QUOTE(kristulyte @ Jan 6 2006, 12:26 PM)
aš prieš. kategoriškai. na, gal išskyrus tą atvejį, kai vaikas yra privartautojo. nors... gerai pagalvojus, gal net ir tokiu atveju nedaryčiau aborto. tiesiog prieš darant tuos išvalymus reikėtų suvokti, kad tai jau VAIKAS, TAVO vaikas...

Ne kiekviena sugebėtų būti tokia Motina Teresė.

Bet vis dėlto pritariu Apelsinčikei: kiekviena turi teisę spręsti.
Tik žiauriai purkštauju prieš tai, kad kažkodėl kai kurie asmenys dedasi esą šventesni už kitus ir mano, jog turi teisę už likusią dalį žmonių kažką nuspręsti. Bei inicijuoja visokius absurdiškus svarstymus, atseit, uždrausti abortus, ir tiek žinių.
Aš - visom keturiom UŽ abortų skaičiaus mažinimą kitomis priemonėmis, pradedant socialine reklama, kontraceptinių priemonių propagavimu, bei baigiant privaloma psichologo konsultacija prieš žengiant šį žingsnį.

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 14:34

Na, sudėtinga aptarinėti konkretų atvejį, kai kalbama apie tavo, Deivida, giminaitę. Kažkaip nesinori narstyti po siūlelį, nes rizikuoju įžeisti Tave, ko tikrai tikrai nenoriu.

Tačiau... Kažkaip kai moteriškė šitaip nesusitvarko gyvenimo (suprantu, vyro žūtis - čia didežiulė nelaimė, bet juk, kaip supratau, tas toks egzistavimas, o ne gyvenimas, buvo ir jam gyvam esant), kai tiem vaikam išties nieko daugiau, išskyrus meilę, duoti neišgali - net normalios, ne prabangios, o tiesiog patogios ir tvarkingos buities, norisi suabejoti, ar ji apskritai labai mąsto apie tuos abortus kaip apie problemą, ar sąmoningai yra nusistačiusi prieš juos? Veikiau patikėčiau, kad ji aborto vengia dėl kokios proziškesnės priežasties - a la bijo švirkštų, nėra kam vyresnių vaikų palikti, kol ji ligoninėj bus, ir pan.

Be abejo, galiu klysti, tiesiog aš pati taip suvokiu situaciją.

Ir visai kas kita, kai pasiskaitai ar pasiklausai apie kitas daugiavaikes šeimas, kai turi ir normalų gyvenamą plotą, kad ir kaime, bet ne apgriuvusį, ne sukiužusį, ir viduje ne baisu pasižiūrėti, kaip gyvenama, turi žmonės tegu ir nediduką, bet pastovų pajamų šaltinį ir kokia 11 vaikučių - džiaugiasi jais ir sąmoningai nori turėti gausią šeimyną.

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 15:40

Taip, visada egzistuoja "galbūt". Bet kadangi mėgstu gyvenime remtis į save pačią, tai norom nenorom ir linkstu į tokią logiką, kad... net jei tas vienintelis vaikas nelabai ir paisys mamos, tai mama bent jau pati savo gyvenimą turės ir galės juo mėgautis. Šiaip ar taip, ateis laikas vaikus paleisti į gyvenimą, ir net ir pats geriausias vaikas juk tebus svečias mamos namuose.
O nusispjauti į tėvus gali ir visas šešetas vaikų. Tada rezultatas dar apmaudesnis - paaukoti gražiausi ir darbingiausi gyvenimo metai, ir... vis tiek lieki viena ir vieniša...

Štai iš čia ir logika - verčiau gyventi pačiai sau, nesitikint paramos ir neužkraunant savęs artiiesiems ant kaklo. Jei jie patys norės padėti - puiku. O jei ne... teks padėti pačiai sau

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 16:23

MAn pirma mintis,sovusi i galva po deividos posto buvo-o is kur tie vaikai?
Niekada nebusiu uz tai,kad leisti i pasauli vaikus viena po kito,kai negali jais pasirupinti. O ka kalbeti apie asocialius asmenis?Visi zinom tas problemas apie pasalpu pragerima,vertima elgetaut,insestus,pedofilija ir tt..Kuri mama noretu to savo vaikui?O jos jau nebe mamos-tik geriantys inkubatoriai.Todel as esu uz sterilizacija(tai taip pat tam tikra aborto rusis,sakykim).

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-06 16:44

Dalinai taip,bet ne is esmes...Jiems jau instinktas toks..Prisigeria kruvom,o po to jau vienas per kita...Juk jiems nusispjaut,kad reikia saugotis,reikia galvoti "o kas,jei" ir tt...Tiesiog toks gyvenimo budas:uzsimaniau,padariau cia ir dabar,po to pagimdziau ir numeciau kur patvory.Arba nuzudziau.Duok die,kad i vaiku namus laiku paeme...
o kruopas,lovele ar ka kita jie lengvai gali nunesti i kaima ir ismainyti i butelka.Arba lita.Mergaites,atitrukit nuo savo idealizmo.Ten viskas kitaip...Parduodama,ismainoma viskas,kas virsta alkoholiu.Jei net vaikus "parduoda" darbui uz buteli.

Mama.lt

Mama.lt

2006-02-26 13:57

Aš kategoriskai prieš abortus ar valimus,nebent juos pasidaro po išprievartavimu.
O jaunos mergos turėtu galva galvot,o ne pi..a. Beja šeis laikais yra tiek apsaugos priemoniu,kad net nesuprantu kaip galima netyče pastot.

o visus degradus kastruot ir viskas jiems juk po.... butu ,tik ant butelio duot ir gerai

Mama.lt

Mama.lt

2006-02-26 15:35

As irgi ziuriu .atsargiai i zmones kurie labai kategoriski siuo klausimu- palaiko viena ar kita puse. Manau kad nieko negali buti baisiau moteriai nei darytis aborta ir nezinau ar as galeciau su tuo gyventi jei tarkim buciau priversta ji darytis. Sakau "priversta", nes tikrai niekada nesakyk niekada.

Mama.lt

Mama.lt

2006-02-27 13:35

Ir as sakiau niekada,bet taip atsitika,kad po antro greitai pastojau. Labai nenorejau valytis.Bet masciau ,kad du turiu.O ligoninei sutikau 9 moteris kurios nenorejo nei antro vaiko.Viena pasakojo,kad susipyko su vyru tai jam nezinant,kerstauja.O man tikrai buvo sunku tam pasiryzti,norejau pabegti,bet jau buvo vaistu prileista.Po isvalymo prastai jauciausi , veliau pastojau,bet sito jau nevaliau.Dabar turiu isdykusia mergiote,daznai prisimenu ka padariau,bet manau,kad taip numatyta likimo.

Mama.lt

Mama.lt

2006-02-28 12:54

QUOTE(Vige @ Feb 28 2006, 12:40 PM)
O tu pati ka manai?

Man tas klausimas išties kilo kažkokį interviu perskaičius, kur moteris nenorėjo daryti echoskopo, nes buvo tvirtai apsisprendusi gimdyti tokį vaikeliį, kokį likimas siunčia. Taigi, pamąsčiau, ką pati tkiu atveju daryčiau. Teoriškai (kadangi praktiškai juk neteko susidurti) manau, kad rinkčiausi tą vaikelį kad ir koks jis būtų. Tiesiog mano gyvenimiška filosofija tokia: jei atsisakai siunčiamų sunkumų, jie vienokia ar kitokia forma vis tiek tave pasieks. Juk bet kada ir pats sveikiausias didelis vaikas gali imti susirgti sunkia liga, tapti neįgaliu... O be to... Jei toks vaikelis būtent mane pasirinktų savo mama, kaip galėčiau jį atstumti?..

Mama.lt

Mama.lt

2006-02-28 14:11

Ultragarsas parodo KAI KURIUOS apsigimimus. Bet anaiptol ne visus. Taigi jei gydytojas ultragarso metu mato sveika vaisių, dar nereiškia, kad jis iš tikrųjų yra visiškai sveikas - jis tik neturi tam tikrų apsigimimų.

O dėl tos moters požiūrio, kur specialiai nenorėjo echoskopo, tai, sakyčiau, išties gana kvailoka pozicija. Net jei ji ir apsisprendusi gimdyti tokį vaikiuką, koks jis yra, vis dėlto galėtų ir pasvarstyti apie tai, jog ultragarsas parodo ne tik apsigimimus, o ir įvairias nėštumo komplikacijas, kuras galima išgydyti. kad ir tą pačią apsivyniojusią virkštelę ar pan. (na, itesa, čia jau vėliasneme nėštume). Taigi demonstratyvus nusistatymas prieš gana naudingą išradimą - veikiau jos kvailas užsispyrimas, o ne išmintis. nes tikriausiai jei kiltų klausimas "ar viską padarytum, kad tavo vaikelis gimtų sveikas", ji norėtų atsakyti TAIP (bent jau aš taip spėju...).

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-28 15:19

Esu už. Ir jokie "iki 25 m ir po 25 " man nieko nesako.Kiekvienas žmogus pats sprendžia, kas jam geriau.Turbūt niekas nesidaro tik just for fun.Yra priežastys, kurios nulemia.Jau kažkur rašiau:apsigimimai, išprievartavimas, motinos sveikata,tragiškos socialinės sąlygos ir dar n veiksnių, kurių net neįsivaizduojam...Gera kalbėti, kada visos turit stogą virš galvos, darbą, antras puses ir tt.Kai pabūni kitoj barikadų pusėj-viskas šiek tiek kitaip atrodo...ir tikrai geriau, kad to ląstelių darinio(sorry, bet iki 6 sav aš būtent taip jį traktuoju)nebūtų, nei gimtų kur patvoryje ar išvietėj.
Ir netgi nebūtinai vien dėl socialinių priežasčių...AŠ( turbūt) taip pat dabar negimdyčiau(nors pasak kažkurios, tai būtų žiauru). Manau, kad gimdyti reikia tada, kai esi pasiruošęs.O aš nesijaučiu subrendus motinystei.Todėl taip-aš daryčiaus abortą, jei tokia būtinybė būtų.

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-28 17:15

Ištikrųjų tai priklauso nuo situacijos. Būna tokių variantų, jog tikrai reikia (ligos atveju), būna ir tokių mamyčių, kurioms geriau visai negimdyti (jeigu šio vaikelio nežada auginti). Būna ir tokių situacijų, su kuriomis neįmanoma susidoroti, būna....
Negalima teisti žmogaus nežinant tikrosios priežasties,kažkada vistiek jis bus kažkuom nubaustas.
Asmeniškai aš,taipogi prieš abortus, nesuprantu tokių moterų, kurios neleidžia išvysti pasaulio jau pradėjusiam bresti kamuoliukui, tačiau, yra kaip yra, visame pasaulyje tai yra daroma ir nemanau kad tai eitu sustabdyti

3

Šiandien gimtadienius švenčia (143)
Ugnius