Forumas > Pakeliui į motinystę > Šeimos planavimas > Abortas - už ir prieš

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

2
Mama.lt

Mama.lt

2004-08-25 16:33

Smerkti abortą išprievartavimo atveju? Na, sorry, bet man atrodo, kad tokios smerkiančiosios išties nė nesuvokia, kas tai yra išprievartavimas ir, dar daugiau, greičiausiai prievartos aukas laiko kaltomis dėl to, aks įvyko. Kitaip niekaip nesuprantu, kaip galima linkėti moteriai taip susidirbti gyvenimą, kad užuot kuo greičiau pasistengus ištrinti iš atminties visą košmąrą ji privalėtų visą gyvenimą rūpintis to košmaro įsikūnijimu :shock:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-25 17:25

QUOTE(Inga)
Matyt, Zmogiux, nepažįsti vadinas tu moterų, kurios buvo patyrusios tokį skaudų ir žiaurų gyvenimo išgyvenimą kad taip kalbi

Ne, nepazistu tokiu moteru ir tikrai negalvoju, kad joms lengva tuo momentu ar lengviau pasidaro po desimties metu prisiminus ta skaudu ir ziauru ivyki ir gink Dieve nemanau, kad jos pacios del isprievartavimo kaltos... Niekam nelinkeciau to patirti is suzinoti ka tai reiskia realiai ir kaip jau rasiau anksciau, nesmerkiu ne vienos pasidariusios aborta, net ir be jokio reikalo (telieka tai jos sazinei) Taciau kuom kaltas tas vargsas kudikelis? Ar turi motina teise, del to, kad kazkas ziauriai pasielge su ja, nuzudyti SAVO vaikeli? Ar tai, kad ji atsikratys juom praeitis pasikeis, leis greiciau uzsimirsti? Tokiu atveju isnaikinkim visus vyrus, nes taip pat nemanau, kad ji artimiausiu metu nores bent viena akyse matyti, jau nekalbant apie ju prisilietimus ar lytinius santykius... O juk tokiu ji ateity, praejus, kad ir labai ilgam laikui greiciausiai tures.

Aisku, kiekviena renkasi pagal save, pagal savo apmastymus ir kiekviena ta sprendima isgyvena savaip... As kalbu tik apie savo pozicija ir niekam jos nepersu...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-26 15:18

Ar turi motina teise, del to, kad kazkas ziauriai pasielge su ja, nuzudyti SAVO vaikeli?

Na, Zmogiux, čia per žiauriai sakyčiau... Tas - nužudyti... :roll: Kaip manai, kaip dabar jaučiasi tos, kurios dėl vienų ar kitų priežasčių pasidariusios abortą? Aš manau, kad visgi moteris turi teisę pasirinkti. Nesvarbu, ar tai tik pasilinksminimo rezultatas, ar prievartos. Nes, patikėk, tos, kurios apgalvotai darosi abortą dėl neapgalvoto poelgio, lygiai taip pergyvena... :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-26 16:03

QUOTE(ziviliux)

Na, Zmogiux, čia per žiauriai sakyčiau... Tas - nužudyti... :roll:

O kaip kitaip vadinti abortą? Jei vaikelis dar negimęs, nė karto neįkvėpė žemės oro, jis niekas? Juo galima atsikratyti, bet tik ne žudyti? :evil:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-26 23:35

QUOTE(Zmogiux)
Ar turi motina teise, del to, kad kazkas ziauriai pasielge su ja, nuzudyti SAVO vaikeli? Ar tai, kad ji atsikratys juom praeitis pasikeis, leis greiciau uzsimirsti? ...

Na vaikelis yra ne tik jos ,bet ir prievartautojo O įdomu kada praeitis ilgiau užsilaikys: kai neliks jokių žiaurumo pėdsakų ar kai turės pvz gyvą įrodymą pačio žiauriausio prievartautojo? Pagal jūs belieka tai merginai lekiot po kokį miestelį/kaimelį ir klausinėt "Ar ne jūs mane prievartavot kažkada taip ir anaip? Jūs? Tai va aš esu neščia nuo "kto paslednij tot i papa", o šiuo atveju jūs paskutinis, o "gyvulių" vaiko šito nenoriu, žudike jaustis aš ir nenoriu, tai dabar susitariam: as pagimdau,o jus pasiimat augint šį išprievartautos motinos vaikelį "
Ai briedas jau daros, aš kalbu apie išprievartavimą, o jūs čia jau merginas tas žudikėm vadinat

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-27 00:01

Galima teigti, akd mama - taio tarsi indas išnešioti vaikui. tačiau tas "indas" turi savo valią, jausmus bei galimybę tvarkyti savo gyvenimą kaip nori. Ir, laimei, yra galimybė atsisakyti būti indu, jei to nenori. Humaniškiausias būdas atsisakyti būti indu - tai nedaryti to, kad tame inde kas nors atsirastų, kitaip tariant, susilaikyti. Tačiau jei koks nors gyvulys to noro nepaisė, jis yra morališkai atsakingas už visas su tuo susijusias pasekmes. Taigi labai lengvai moters "kaltę" pasidarius abortą pripaišyčiau tam atmatai, ir vsio. Nesijausčiau žudike nė už ką! Ir nėr ko čia svaičiot apie išgyvenimus patyrus persileidimą, kai netenki laukto ir išsvajoto vaikučio nuo mylimo vyro ir abortą, kai pasidarai jį tam, kad neprimintų didžiausio gyvenime košmaro! Šiaip ar taip, nevalia smerkti moterų, neleidžiančių sau sugadinti gyvenimo!

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-27 01:05

Nezinau,tiek daug cia prirasyta apie abortus! As irgi dariausi valyma ir nesijauciu labai kalta,nes nebuvau dar pasiruosusi auginti antro vaikucio. Pirmai mergytei buvo dar tik 6 menesiai,antro vaiko as napatraukciau. Per 18 metu ne karto nepasigailejau,kad tai padariau,o paskaicius jusu filosofinius atsiliepimus-truputi suabejojau. Turejau dar gyvenime padaryti viena labai svarbu zingsni,nuo kurio priklause mano dukros likimas. Dukrai buvo 17 metu,kai ji pastojo. Vaikinas buvo tikrai neatsitiktinis.Ji draugavo su juo jau 1.5 metu.As siuliau dukrai gimdyti,jei ji ir sugalvotu negyventi su tuo vaikinu.Labai issigandau isgirdusi atsakyma,kad jei as nepadesiu issivalyti(nes ji dar nepilnamete),tai ji pasidarys tai su virbalu.Labai issigandau dabar ne del busimo vaiko,o del jos pacios. Dabar jau negalvojau ka pasakys kiti,o galvojau kaip gelbeti dukra. Bandziau sakyti,kad mokslams tikrai nepakenks(ji pasirizusi mokytis aukstojoje).Norejau apsiimti auginti kaip savo vaika-nieko nepadejo.NEIKALBEJAU! Ir ji nenorejo to vaiko,ir jos vaikinas. Ka beliko daryti!!!! Butu sugadintas visas jos gyvenimas.Tuo labiau,kad valytis jau buvo pavojinga. As ir tuo bandziau santazuoti.Sakiau,kad velu,reikia gimdyti. Isgirdau atsakyma,kad pabegs i uzsieni ir parduos vaika. Taip,kad lengva sakyti"PRIES",jei su tuo neteko susidurti.Kiek man reikejo isgyventi,kai reikejo spresti savo vaiko ir savo vaiko vaiko likima,dar tai reikejo padaryti,kad vyras neitartu. As vaiksciojau "juoda",gyvenau tik su raminanciais. O dar reikejo is seimos biudzeto nusukti nemaza sumele pinigu,nes valymas buvo nelegalus.Tiesa gydytoja buvo tikrai gera,viska padare be jokiu pasekmiu(zinojo uz ka pinigus ima).Nesutikciau padeti dukrai,tai ko gero nei jos netureciau,nei anuku. Vat kaip buna!!!! O JUS SAKOT "PRIES"!!!!!!! :!:

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-27 14:52

Laba diena, aš asmeniškai prieš abortus, nes galvoju, kad tu žudai nekaltą gyvybę.Jei netyčia pastojai, tai reikia kaltinti tik save ir savo partnerį, o ne žudyti naują gyvybę.Jei tu esi jauna, tai prieš guldamasi į lovą pagalvok apie pasekmes ir stengis jų išvengti, bet jei neišėjo , tai nieko nepadarysi, reikės auginti, o ne žudyti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-30 18:35

Aš nesu prieš abortus. Kai kuriais atvejais netgi už. Argi maža vaikų vaikų namuose. O kiek auga asocialiose šeimose. Aš manau , kad jeigu tam veikui negali suteikti nieko, nei namų nei meilės, negali jam užtikrinti ateities tai tada neverta ir gimdyti. Kam pasmerkti vaiką vargui ir skurdui. Visos sakome norime savo vaikui suteikti visa kas geriausia. O kaip atrodo mūsų vaikai, kuriems tai yra suteikta šalia tų vaikų, kurie neturi nei pusės to ką turi mūsiškiai. Gaila ir graudu žiūrėti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 11:10

Vaje, kokios mes visos geros... Kaip mums rupi, tai, kad tie vaikiukai negaus meiles, namu, nebus aprengti... Ispreskim ju problemas - neleiskim jiems gyventi, neduokim jiems to sanso, nuzudykim juos. Juk nera zmogaus - nera problemos...

Atsiprasau uz toki sarkazma, bet juk Jus mamos, negi Jums ne kiek nesvarbi, kad ir to mazycio, bet ZMOGAUS gyvybė? Negi tai, kad jis dar nepazista pasaulio, suteikia galimybe ji nuzudyti be jokiu sazines priekaistu? Jus taip ginat tuos asocialiu seimu vaikelius? Juos naikindami?
Suteikite jiems sansa gyventi...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 11:55

o aš priešingai nesu nusiteikus prieš abortus.ką jums geriau matyti vaikus nevalgiusius,purvinus,kurie negali pasidžiaugti savo vaikyste tik kęsti kokių geriančių tėvų konfliktus,arba nėra baisiau kai vaikai augina vaikus tai kam tėvam tie vaikai jei nežiūri o verčia savo vaikus.o kai pasižiūri į vaikus iš našlaičių namų tai net ašaros byra ypač kai rodo kūdikius.aš manau jei būtų įteisinti viešai abortai,gydytojos mažiau atkalbėtų mažiau matytume graudžių vaizdų.gal daug mamų nesutiks su manim,bet mano nuomonė yra tokia geriau mažiau vaikų,bet augtų sotūs sveiki ir laimingi,negu vaikų namuose,pas geriančius tėvus.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 12:31

Manau, kad daugelis mamų sutiktų, kad vaikais reik rūpintis, kad jie turi būti sotūs, laimingi, gražiai aprengti. Ir abortų priešininkės pasisako ne už alkanus ir paliktus vaikus, bet kad reikia rūpintis nepastoti. Ne tūsintis kol "susigausi" vaikelį ir paskui jį nužudyti... Galima "lankstyti" kaip nori (ko tik žmogus nesugalvoja, kad save pateisintų), bet abortas yra žudymas ir tiek... Tik žudai 1 mėnesio besiformuojantį vaikelį, o ne 1 metų jau gimusį... Vaikelis juk tas pats. Bent jau aš taip manau.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 15:16

QUOTE(saugerda)
ką jums geriau matyti vaikus nevalgiusius,purvinus,kurie negali pasidžiaugti savo vaikyste tik kęsti kokių geriančių tėvų konfliktus...

As labai noreciau, kad visi vaikuciai augtu laimingi, apsupti, meiles ir sulumos, kad visi lankytu mokyklas ir t.t. Ir taip pat labai noriu, kad jie gyventu... Tik niekaip negaliu suprasti vieno dalyko, kodel kai kurioms taip lengva pasisakyti uz dar negimusio vaikelio mirti? Ar nors viena ryztusi nuzudyti jau gimusi kudikeli? Turbut tokiu neatsirastu... tai kodel atsiranda, pasisakanciu uz zudyma dar negimusiu vaikeliu? Labai noreciau, kad man kas nors tai paaiskintu...

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 15:46

Zmogiuks, o kaip manai, ar geriau prarasti viena gyvybe, ar dvi?
nepateisinu aborto kaip kontracepcijos priemones, leidziancios rizikuoti "na ura". Taciau jei isties atsitiko neprognozuotas ir nenumatytas atvejis, mergina pastojo (neduokdie dar prievartos atveju) ir sis nestumas gali sugadinti jos gyvenima... Hm... asmeniskai as dziaugiuosi, kad tokiu atveju yra galimybe tokioms merginoms netapti mama ir priimti sprendima negimdyti. Nes priesingu atveju... Ar isivaizduojate, kiek kartu kartotusi Paskenduoles istorija?

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-31 16:23

Žinoma, kad čia nerašo tos, kurios gali pakelti ranką prieš jau gimusį kūdikėlš. Normali mama to ir negalėtų padaryti. Bet ar nėra tokių? Kiek girdime apie žiaurai, netgi mirtinai sumutus naujagimius, kūdikius, vaikelius. Kuo jie nusikalto? Argi ne geriau jų visai negimdyti? Ir aplamai kas darosi abortus šiap sau , argi tai pramoga. Manau, kad moteriai tai sunkus išbandymas ir jai nelengva pasirinkti ir tam pasiryžti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-02 14:25

Ir aplamai kas darosi abortus šiap sau , argi tai pramoga. Manau, kad moteriai tai sunkus išbandymas ir jai nelengva pasirinkti ir tam pasiryžti.

Šiaip, žinau atvejį, kai mergina darėsi kelis abortus, o paskutinį kartą jai gydytoja pasakė, kad nebegalės turėti vaikų, jei dar vieną pasidarys, tai tą kartą išnešiojo (su gresiančiu persileidimu) ir pagimdė. Va tokį atvejį aš vadinu (kaip Corida sako) viskas "na ura". Tokio dalyko ir aš nelabai pateisinu. Bet jei tas kartas buvo vienas ir tikrai ne iš piktos valios?...
Zmogiux, jei, kaip pati sakai, nesmerki tų, kurios pasidariusios abortą, tai nesišvaistyk tokiais žodžiais, kaip "žudikė"...
Matėt paskutinį įvykį, kai motina kankino, neprižiūrėjo, mušė savo trijų mėnesių kūdikėlį? Tai va, kokios pasekmės nelaukiamo kūdikio. Žiūrėjau ir verkiau. Kūdikėlis mirė... Kad ir kaip žiauriai skambėtų, bet jei tu nenori to vaiko, tai kam gimdei? KAm nešiojai 9 mėnesius, gimdei, jei paskui lengva ranka nužudei? Va čia žudikė... :evil: Ar tokiu atveju abortas būtų nepateisinamas?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-02 19:59

Na matai, Ziviliux, dauguma tokių motinų gimdo vaikus dėl pašalpų, jos nežiūri į tą vaikutį kaip į mylimą, normalų mūsų visuomenės žmogeliuką Tai kam jis atėjo į šį pasaulį? Pastoviai šioje temoje yra pabrėžiama kaip yra negerai neduot gyvent bet kaip pradėtam leliukui, nes mes nežinome kam jis atėjo į šį pasaulį ir t.t. Na taip gi, jau va sužinojome vieną atsakymą į tai kam ateina į pasaulį tokių beširdžių moterų vaikai :roll: Ateina patirt skausmą, šaltį, abejingumą, begalines patyčias, alkį ir t.t. Na ką gi, labai jau "svarbi" jo atėjimo į šį pasaulį misiją :cry: Dabar pirmu atveju tokią moterį sterelizuočiau, kad daugiau negimdytų skausmui ir kančiom skirtų vaikelių.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-16 13:59

Kažkur girdėjau tokią mintį, kad sterilizuoti reikėtų bet kurią moterį, trečią kartą besidarančią abortą. Ką manote?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-16 15:40

sterilizavimui trecio karto laukt nereiketu,man atrodo
o as pati esu pries abortus,nors ne visais atvejais tsa priesiskumas islieka.bet kai pati suzinojau,kad laukiuos,nekilo ne menkiausia abejone,kad gimdysiu.o juk mokiaus dvyliktoj klasej,ant nosies abituros egzaminai...lelius isejo tikras netyciukas.nezinojau,kaip viskas bus,bet zinojau,kad niekas vaiko is manes neatims...ir dabar be galo dziaugiuos,kad pasirinkau teisingai

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-22 20:43

Na va ir vėl liūdnas įvykis: kažkokiam mieste moteriškė užsmaugė savo gimusį leliuką :cry: Nešiojo, gimdė vien dėl to kad neturėjo pinigų abortui, o ketvirtam vaikui šeimoje jau pinigėlių nebebuvo, todėl ir pasirinko tokį žiaurumą :cry: O ir vyras kaip supratau pritarė jos tokiam veiksmui

2

Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Monika