Forumas > Mokyklinukas - auga... > Pirmokas > Ką vaikas privalo...
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-16 14:32

Sėkminga pirmoko adaptacija mokykloje priklauso ir nuo to,kaip vaikas paruošiamas ir nuteikiamas namuose. Panašus patarimai turėtų palengvinti  būsimų mokinukų prisitaikyma prie naujos aplinkos,padėti lengviau ir aparčiau atlikti įvairias užduotis.

Mokykite vaiką pati apsirengti.

Pratinti vaiką užbaigti pradėtą darbą bei kruopsčiai jį atlikti

Skatinti sutvarkyti savo darbo vietą.

Pratinti vaika kad išklausytų kalbantį žmogų

Mokosi netrugdyti dirbti kitiem

Mokykite vaiką orientuotis erdvėje.

Skaičiuokite,kiek vaikas mato medžių, namų...

Lyginkite ko daugiau ko mažiau

Pratinkite skirti kur dešinę kur kairę puses

Pratinkite atsakynėti pilnais sakiniais

Skatinkite vaikus kurti pasakojimu,juos iliustruoti piešiniais,

Įpratinkite vaiką saugiai elgtis gatvėje, parodykite saugiausią kelią į mokyklą.

......

gal turit savo pasiūlymų o gal su kai kuriais nesutinkat?Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-20 08:59

PATARIMAI TĖVELIAMS, RUOŠIANTIEMS MAŽUOSIUS ŠNEKUČIUS Į MOKYKLĄ

• Raskite laiko kiekvieną dieną po 20 min. vaikams garsiai paskaityti kokį nors tekstą – žinoma, geriausiai tiks pasakėlė. Tokiu būdu lavėja vaiko girdimasis suvokimas, vaizduotė, vėliau jie padės lengviau formuotis skaitymo bei rašymo įgūdžiams.

• Vaikams, turintiems tarimo trūkumų, naudinga kasdienė lūpų, liežuvio mankšta. Ją, paaiškinus logopedui, tėvai galėtų  atlikti kartu su savo mažaisiais.

• Pastebėję vaiko kalbos trūkumus, nedelskite, kreipkitės į logopedą. Kai kuriems tarimo trūkumams pašalinti kartais pakanka kelių apsilankymų.

• Sekite vaiko kalbą. Netaisyklingai tariamus žodžius pakartokite patys, įpinkite juos į kokį posakį, dainelę ir kartokite kartu su mažyliu.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-22 17:04

Vaikas, galintis savimi pasirūpinti, jausis saugiau. Tada ne tiek svarbios bus pasikeitusios gyvenimo aplinkybės. Bet tikrai blogai jausis, jeigu reikės mamos pagalbos apsirengti. Mokykloje juk reikia persirengti kūno kultūrai, choreografijos pamokoms, paskui greitai vėl susitvarkyti ir pasiruošti kitai pamokai. Kad tai pavyktų, vaikas turi turėti įgūdžių. Be to, pirmokas turi žinoti, kur tualetas, mokėti vienas ten nueiti, paprašyti pakėlęs ranką. Mokykloje daug taisyklių ir vaikas turi mokėti prie jų prisitaikyti.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2012-08-22 23:29

Mano keturmetis zygiuos i pirma klase jau kita savaite mes UK gyvename  :) Laukiam labai :)

Nera jokio nerimo yra savarankiskas, atidus , moka rasyti savo varda, pavarde, dar keleta zodeliu ,zodziu raideles pazysta, skaiciuoti skaiciuoja iki 60 ,su WC susitvarko kaip priklauso pats ,zodziu pasiruosias pipiras kaip priklauso :D
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-23 12:05

Tai jus kokie šaunuoliai.. :) tiek visko mokat, o vaikas ar supranta kas tai yra mokykla? Ko iš jo reikalaus ka reiikia padarytiVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 15
 
2012-08-23 18:30

Na maniske viena ir bus jau pirmoke,na mes gyvenam airijoje tai jai jau gauna sistikro 3-ieji metai bus,tai jau per tuos 2 metus ji  ismoko skiaciuot,abecele zino ir t.t. na bet pirmieji metai buvo sunkus jai buvo 4metukai tai verkdavo nes nemokejo angliskai tikrai buvo sunku na daba jau daug daugiau kalba tai lengviau jai....pirmieji metai su namu darbais ir buvo sunku nes ji buvo dar jaunute ir jai atrode kodel a sci aturiu sedeti skaityt rasyt o ne zaisti....tai sakydavo kad nenoriu skaityt noriu zaist....na tikiuos sie metai nebus labai sunkus jai....o del save stai pirma metai kai leidom tai asaros kaupes ne sdar tokia mazyte palikt jau mkloj sunku atrodo....


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2012-08-24 00:14

Beabejones supratima turi , zino ,kad ne vien zais :) Ejo i pariuosiamuku grupe , pries vasara keleta kartu su aukletojom ejo susipazinti su mokykla ,kas ji tokia, ka jie ten veiks, supazindino su mokytojom ir t.t. 2 kartus buvo bendri susitikimai su visais vaikais mokykloje ir mokytojais, ir teveliais ,vaisino arbatele sausainukais ,zaidem ,plepejom, apziurinejom .Labai sauniai pratinami mazyliai ,tai tikriausiai ir begalinis noras keliauti i mokykla pas mus.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-28 14:01

Tai taip vaikam savo šali sunku  buti pirmokams ir čia kaip ir naujas gyvenimo etapas o jau svetimoj šali tai aplamai neisivaizduoju kaip gali  buti.. bet manau nuo vaiko viskas priklauso.. nuo tėvu nuo paruošimo.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-28 20:08

na va kokia naujena paskelbe dabar per naujenas, manau visai neblogas dalykas http://kauno.diena.lt/naujienos/transportas/mokyklose-bus-dalijami-saugaus-pirmoko-pasai-445260#axzz24rTebobbVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2012-08-29 11:19

Na vat aš nesupratau, ko jie ten ypatingi? Gi kiekvienais metais dalijami tie pirmokų pasai, bet tik jų paskirties aš po šiai dienai nelabai suprantu :)

Beje, apie dalinimus - bus dalinamos visiems pirmokams Fiskars žirklutės ;)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-29 14:02

Del paso nežinau nes net nemačiau tokio :) jug pirma karta žingsniuojam o dėl žirklučiu ar visos mokyklos turės tokias skrajuteS?Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 

 


Viršun ^ | Forumas > Mokyklinukas - auga vaikai,... > Pirmokas > Ką vaikas privalo žinoti...

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Oskaras