Forumas > Ikimokyklinukas:... > Po pirmojo gimtadienio.. > Mažylis mušasi
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 25
 
2012-08-02 11:55

Laba diena. Mano sūnui 1metukas ir beveik trys mėnesiai, dar turime dukrytę 3 metukų 9 mėnesių. Prieš kokį mėnesį sūnus pradėjo muštis, kandžiotis, prieina prie sesės, prie mamos, tėtės, ar prie kitų vaikų ir trenkia su rankyte. Pasakau, kad negalima, niu niu niu, bet jis net nesureaguoja, o tik nusišypso. Draugų mergytė tokio pat amžiaus jo net jau bijo, kai sūnus prieina prie jos. Galvoju, kad gal jis to išmoko, nes jam sesutė kartais trenkia, bet tikrai nedažnai. Kaip man elgtis tokiose situacijose?


 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-02 12:10

oj pas mus kaip mušas bet tik kad sese viresne tai viska supranta ir nestriesuoja taip ir būna už plaukus patempe gerai o čia neperseniausiai kaip dave su telefonu vaikišku i galva tai ta vargšele nes apsiverke.. aiškinam kad negalima, nununu.. bet kad mažasis tik pyksta ir savaip daro vėl... neviena vaikiste manau kitaip nepraeina o dar jei berniukas tai nesedes gi ramiai :) tik reikia demesi kreipti, aiškinti na ir stebetVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2012-08-02 13:00

Pasidalinsiu tik nesenai perskaitytu straipsiu... gal ir jus rasit ką naudingo nes mano mergaitės ir yra ne išimtis muštynių atvejais...

Dažnas tėvas sunerimsta – vaikeliui nėra nė dvejų metų, o jis jau mušasi. Ypač mušimas gali suaktyvėti prieš antrąjį gimtadienį.

Jei vaikas pradeda taip elgtis, tai rodo, kad jis susidomi kitais žmonėmis: mušimas, stumdymas ir žaisliukų atėminėjimas parodo, kad 1–3 metų vaikas ieško kontakto su kitais žmonėmis, tačiau neturi socialinių įgūdžių, priimtinų visuomenei. Jis neturi nei kalbinių gebėjimų, nei patirties, todėl užuot bendraamžiui pasakęs: „Labas. Ar galiu su tavimi pažaisti?“, jis parodo savo susidomėjimą gerai užvoždamas. Tiesa, vaikas iškart pamato, kad jo elgesys sulaukia reakcijos. Gali būti, kad net dviejų reakcijų – jūsų ir užgauto vaiko. Nors reakcijos nėra labai malonios, bet… labai įdomios.

1–3 metų vaikams patinka kartoti tą patį elgesį ir įsitikinti, kad sulaukia vis tos pačios reakcijos. Jiems taip pat labai įdomu, kaip žmonės reaguoja įvairiose situacijose. Šiuo atveju mušimas patenkina jų smalsumą. Be to, 1–3 metų vaikai yra be galo egocentriški ir viską mato tik iš savo perspektyvos. Jie nesupranta, kad kiti žmonės gali jausti ne tą patį, ką jaučia jie. Jie galvoja: „Jei man smagu mušti, tai ir tau smagu gauti.“ Juos stebina tai, kad, jiems įkandus, pastūmus, trenkus, kitas apsiverkia. Jie vis kanda / trenkia / stumia, kad įsitikintų, jog reakcija bus vis ta pati.

– Darykite tai, ką norite, kad darytų jūsų vaikas. Dažnai nustembame, išsigąstame, susigėstame ar supykstame, kai mūsų mažylis šitaip pasielgia, kad įsikišame per šiurkščiai. Tai nusiunčia vaikui dvigubą signalą, be to, abu vaikai įsitempia ir jų reakciją paaštrėja (vienas labiau verkia, o kitam dar įdomiau). Vaikai daug geriau mokysis, jei būsite ramūs, griežti, bet švelnūs ir viską paaiškinsite žodžiais.

– Sakykite vaikui: „Skauda, kai tu muši kitą. Vilius verkia (bėga nuo tavęs), nes jam nepatinka, kai tu mušiesi.“

– Guoskite ir palaikykite „auką“. Skatinkite, kad skriaudžiamas vaikas išmoktų garsiai pasakyti „ne“, „negalima“, „baik“. Jei jūsų vaikas nuskriaudė kitą, išmokykite jį paguosti: įkandus gali atnešti leduką, paglostyti ir pan.

– Mokykite ieškoti alternatyvų. Kai vaikas trenkia, jis puikiai supranta, kad nori bendrauti. Jis nori pasakyti: „Einame žaisti“, „labas“, „pasislink“, „neimk mano žaisliuko“ ir pan. Jeigu bent kiek nutuokiate, ką vaikas nori pasakyti savo elgesiu, padėkite ir įvardykite tai.

– Niekada nepalikite vaikų vienų ir visą laiką juos stebėkite. Ypač būkite budrūs, jei įtariate, kad vienoje ar kitoje situacijoje vaikas gali trenkti / kąsti. Apskritai manoma, kad vaikų iki penkerių metų negalima palikti žaisti vienų – reikia nuolat stebėti ir padėti jiems komunikuoti. Jei matote, kad vaikas jau pakėlė ranką, sulaikykite ją ir pasakykite: „Sakyk Jonukui: „Labas.“ Jei pagaunate jau supykusio ranką, sakykite: „Neleisiu tau mušti Ievos. Jei pyksti, taip ir pasakyk: Aš piktas!“

– Išmokite numatyti vaiko elgesį. Kai kurie tėvai puikiai „pagauna“ vaiką norinti „ant puoduko“, tačiau nestebi jo įdėmiai, kai jis bendrauja su kitais vaikais. Lygiai taip pat išmokstama pastebėti, kad vaikas gali trinktelėti kitam. Jei vaikas trenkė vieną kartą, tikriausiai trenks ir antrą. Būkite budrūs, kad galėtumėte jam padėti išmokti bendrauti kitaip. Kuo dažniau jam padėsite, tuo greičiau jis išmoks.

– Ieškokite aplinkybių, kuriose vaiko elgesys būtų tinkamas. Galbūt pastebėjote, kad vaikas ima muštis tam tikrose situacijose ar susitikęs tam tikrus vaikus. Galbūt jam geriau sekasi bendrauti su vienu vaiku, o ne didelėse grupėse. Galbūt jam geriau sekasi lauke, o ne patalpoje. Didesnė tikimybė, kad vaikas trenks, yra tada, kai jis pavargęs arba alkanas. Galbūt jam užtenka su kitu vaiku pabūti pusvalandį, o po jo jis praranda savikontrolę. Jeigu stebėsite savo vaiką ir / arba pasikalbėsite su tais, kurie su juo leidžia daug laiko, galėsite pastebėti, kada jam sekasi geriausiai. Tada sudarykite jam tokias sąlygas.

– Parinkite vaikui draugus, kurie nėra jautrūs draugo muštynėms, ir supratingus jų tėvus. Jeigu jūsų vaikas mokosi būti švelnus, patirsite mažiau streso ir bus daug lengviau, jei laiką leisite su „atsipūtusiais“, aktyviais vaikais, nekreipiančiais dėmesio į tai, kad jiems kažkas trinkteli. Kitų vaikų tėvai, suprantantys, kad jūsų vaikas mokosi bendrauti, palaikantys ir padedantys jums, yra daug geriau, nei tokie, kurie šypsosis, bet kelia įtampą.

– Jei vaikas nesusivaldo ir trenkia keletą kartų iš eilės, geriausia būtų pasišalinti ir pabandyti kitą dieną. Jei matote, kad – tik pasikalbėjus – vaikas vėl puola muštis, eikite namo.

– Kadangi vaikas turi labai daug sužinoti ir išmokti apie žmones, jausmus, tinkamą bendravimą, tikriausiai puikiai suprantate, kad 1–3 metų vaikas to neišmoks per savaitę. Mokymasis nesimušti gali užtrukti. Tačiau galvokite apie tai taip: vaikas mokosi ne tik nesimušti. Jis mokosi tinkamai bendrauti ir su suaugusiaisiais, ir su bendraamžiais. Jei jį palaikysite, jei būsite griežtas, bet teisingas, jei mokėsite švelniai paaiškinti ir pagirti, kai vaikui pasiseks, jis užaugs puikiai bendraujančiu ir empatišku žmogumi. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 25
 
2012-08-02 16:22

Ačiū labai, bandysim aiškinti, stebėti..


 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2012-08-02 16:24

nėra už ką, nes ir asmeniškai pritaikiau tai kas ir mano šeimą liečia... 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2012-12-19 17:37

Maniske taip pat musasi :(

zino kad negalima, nes ziuri iskarto i teveli ir jei jis mato tai meilinasi, atsiprasineje, glosto.

 pastebejau jog  as kazkaip ar isprovokuoju arti prisiartinusi, bet  ji taip issireiskia musimusi bezaizdama ( gaila bet baigiasi barniais). 

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-12-20 18:39

Dabar ir mums aktuali šita tema, nes mažasis mušasi ir dar taip dažniai, taip stipriai taip pyktai, atsitik belia kam iškart kelia ranka jam sakai kad negalima, aiškini na kaip imanoma o tas dar labiau piksta ir rekiaVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024
 
2012-12-21 20:22

Tomas musai kai supyksta arba isterijos uzeina. jo visi vaikai darzelyje bijo, nes kandziojjasi :D


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 618
 
2012-12-29 12:18

mums musima ir kandziojima padejo isgyenti todel kad gaudavo atgal toki pat poelgi kaip ir jis padare, aisku viena kad tada jis supranta jos ne tik toks poelgis negeras bet ir skaudus kitam :) aisku buvo ir baudziamas ir graziuoju ir piktuoju jau kaip taure perpildyta bet greitai suprato kad nei kandziotis nei mustis ne tik negerai bet ir negrazu ir skauda :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-01-13 22:07

 

Imba 2012 12 21    

Tomas musai kai supyksta arba isterijos uzeina. jo visi vaikai darzelyje bijo, nes kandziojjasi :D

 

 

Del kandziojimo gal buvo pora karteliu, bet labai nepykau, nes mazajai iltinys dantys dygsta, sakoma tokiu periodu vaikai labai nori kandziotis, viska kanda, kaso dantukus matyt :D

mazoji sofkute musu net pakandzioja, tai juokiames kad nereikia net suniuko :)   bet tai praeina ipatingai jei niekas nekreipia demesio.

 

 

Pas mus dauzijimai lyg ir rimsta, bet ji taip tikrai daro zaizdama o ne pykdama.

As asmeniskai jau galvojau isbandziau viska, pradzioje bandeme graziai isaiskinti kad tai negalima daryti, po to negalima mustis, po to i kampa, po to per rankyte duodavau kad jai skaudedavo, verkdavo bet sio iprocio neatsisake, bandziau ir atgal duoti, bet visdelto supratau kad negerai ir negrazu daryti  ir sirdi skauda kada taip elgiesi su vaiku, tad geriausia mums manau iseitis i kamba nubausti, ivardini kad esi nubaustas, parodai i kampa kad sedesi cia kol suprasi savo kalte ( zinoma ji iskarto verkti, o kada jau apsiramina tada pasiimi pas save)


  

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-01-13 22:13

 

Drugelis 2012 12 20    

Dabar ir mums aktuali šita tema, nes mažasis mušasi ir dar taip dažniai, taip stipriai taip pyktai, atsitik belia kam iškart kelia ranka jam sakai kad negalima, aiškini na kaip imanoma o tas dar labiau piksta ir rekia


 Sveika Drugeli :)

tikrai nei vienas tevas duodamas visa begaline meile , savo vaiko tokio nenoretu matyti ( kaip jo vaikas pyksta ant  teveliu)

baisiausiai tai, kad mes jiems nieko blogo nedarome, o jie taip issilieja ant musu :)   kas zaizdamas kas pykdamas kad ju nesuprantame :(

reikia tiketis jie is to isaugs, o normalioje seimoje tikiu kad tikrai vaikai susitvarko jei nera blogo pavyzdzio, isauga ta sunkuji perioda.

 

Gal tikrai padeda musimas atgal, nezinau :( bet tai labai skaudu daryti .... 

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2013-01-14 10:21

Uwendi tu visiškai teisi.. :) dabar kažkaip bandom  veikti atvirkštine forma, pvz  Dominykas turi svo vaikiška siurbliuka, jam labai patinka su juo žaisti, toks ir žaidimas, kai eina iš paskos ir atseit siurbia, bet ir isigurino mušti ir sese ir mus, su lazda nuo siurblio, tai mes sakom kad siurbliukui skauda kad jis verke ir panašiai, tai tada  mažasis susimasto kai siurbliuka paslepiam ir sakom jog jis nedraugauja su juo.. bet toks alykas irgi veikia trumpam, vis tikiuos kad peraug jis, ir nebus toks mušeika. Bet kas man nepatinka jog Dominykas labai sese muša o ta  pasiduoda nes sako brolis maažas ir aš ji myliu. Tai aiškinom jog nors veido taip neduotu nes vaikšto apdraskyta.. mažasis kai tik mato proga tai ateina tik pliakšt.. :(Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024
 
2013-01-14 12:46

bandziau ir as per rankyte duoti, ir i uzpakali... jei i rankyte, tai jam atrodo, kad zaidziam - juokiasi tuomet ir toliau musasi. o per ruriuka kai gauna, tai susimasto, lupa patempia ir mamai i glebi su asarom  tada ir sakau, kad negalima, mazuti, mustis, mamai skauda. mes nesimusam ir taves nemusam. kazkuriam laikui suveikia. darzelyje juos mokina vienas kita apkabinti ir paglostyti (jei muse kas, ar siaip verkia, ar uzsigavo), tai namie irgi ta pati daro, jei musasi :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-01-17 12:48

Drugelis 2013 01 14    

Uwendi tu visiškai teisi.. :) dabar kažkaip bandom  veikti atvirkštine forma, pvz  Dominykas turi svo vaikiška siurbliuka, jam labai patinka su juo žaisti, toks ir žaidimas, kai eina iš paskos ir atseit siurbia, bet ir isigurino mušti ir sese ir mus, su lazda nuo siurblio, tai mes sakom kad siurbliukui skauda kad jis verke ir panašiai, tai tada  mažasis susimasto kai siurbliuka paslepiam ir sakom jog jis nedraugauja su juo.. bet toks alykas irgi veikia trumpam, vis tikiuos kad peraug jis, ir nebus toks mušeika. Bet kas man nepatinka jog Dominykas labai sese muša o ta  pasiduoda nes sako brolis maažas ir aš ji myliu. Tai aiškinom jog nors veido taip neduotu nes vaikšto apdraskyta.. mažasis kai tik mato proga tai ateina tik pliakšt.. :(

Kokia nuostabia sesute turi Dominykas :) kaip jinai ji myli .....
  

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-01-17 12:53

radau straipsniuka tai perskaiciau , nes mazaja savo tik pagyriau ( kad aprimo musimaisi) ir vel atejo pas mane zaisti su savo delniukais

 

Viskas kaip jus ir rasote - bendrauti apie tai kas vyksta...

 

 

Kodėl reikia vengti mušti vaikus?

Kalbėjome apie kraštutinumą, kai tėvai per daug švelnūs ir negali nustatyti griežtų taisyklių vaikams, tačiau pernelyg didelis griežtumas, daugybė apribojimų ir fizinės bausmės taip pat nėra išeitis.

Pirmiausia, mušantis suaugusysis parodo, kad jaučiasi bejėgis prieš vaiką, negeba jo “suvaldyti”, nežino, kaip reikėtų kalbėti su vaiku, kad šis jo klausytų. Tai galima prilyginti situacijai, kai du suaugę kalbasi, ir vienas iš jų į žodžius reaguoja kumščiais – juk tai nelabai normalu, tiesa?

Antra, mušant vaiką parodoma, kad tam tikrais atvejais mušti galima, tai gali būti būdas išspręsti konfliktą, todėl panašiai vaikas gali pradėti elgtis ir pats, nežinodamas, kokie galėtų būti kiti sprendimai.

Trečia, mušamas vaikas jaučiasi pažemintas, nemylimas, jam atrodo, kad jo jausmai ir nuomonė niekam nerūpi. Esant tokiam požiūriui jam sunku bendrauti su aplinkiniais, nes iš kitų jis tikisi tokio pat pažeminimo ar net smurto, todėl gali pirmas pradėti žeminti ir smurtauti.

Fizinės bausmės nėra veiksmingos: jei vaikas ir daro taip, kaip iš jo tikimasi, tai dėl to, kad bijo, o ne “tapo protingas”. Jis neišmoko jokios pamokos, nesužinojo, kas buvo blogai, kaip reikėtų kitaip elgtis ar ką daryti panašioje, bet kiek kitoje situacijoje.

Jeigu vis dėlto taip nutiko, kad nesusivaldėte ir pliaukštelėjote savo vaikui – svarbu, kad paaiškintumėte, kas nutiko. Nepradėkite atsiprašymo painioti su kaltinimu: “Aš to nenorėjau, bet tu mane privertei taip pasielgti”. Pakalbėkite apie tai, kas buvo, kodėl jūs praradote kantrybę, ko norėjote iš vaiko ir kaip abu galėtumėte elgtis ateityje. Toks pokalbis parodo vaikui, kad visada geriau kalbėtis, nei muštis.

 

 

  

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-01-17 13:00

Imba 2013 01 14    

bandziau ir as per rankyte duoti, ir i uzpakali... jei i rankyte, tai jam atrodo, kad zaidziam - juokiasi tuomet ir toliau musasi. o per ruriuka kai gauna, tai susimasto, lupa patempia ir mamai i glebi su asarom  tada ir sakau, kad negalima, mazuti, mustis, mamai skauda. mes nesimusam ir taves nemusam. kazkuriam laikui suveikia. darzelyje juos mokina vienas kita apkabinti ir paglostyti (jei muse kas, ar siaip verkia, ar uzsigavo), tai namie irgi ta pati daro, jei musasi :)

 

 

Fainuolis Tomukas :)   zaisti prasosi besimusdamas ;)

bandziau ir as graziuoju, ji mane musa, o as ja vis buciuoju ir  visur :) , o kartais kantrybes nera ir atgal per rankyte . Kaip sunku istikruju kada mergaite musasi ! suprantu butu berniukas

Nors paskutini karta kada kaimynu berniukas buvo atejas, jie jau kada isidrasine zaide abu, tai kuo baigesi zaidimai- stovi vienas pries kita ir vienas kitam uzduoda ( nei vienas nesneka :) bet stai delniukais apsitapanoja) kontakta uzmezge :D

 

 

 


 


Paskutinį kartą redagavo: uwendi (2013-01-17 13:01)


 

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 674
 
2013-03-01 16:31

laba diena visiems

 

vakar bebendraudama su dukrele ( gulinejome ant kilimo) pasikartojo sena isdaiga, uzsimojo ;)

Jau buvome pamirse sias isdaugas su 18 menesiu, nes pradejome labai graziai glostyti, pamirso kad gali mustis ir net nezinau nuo ko ir kodel;  tik saca ir saca saca pribegusi , myliu myliu darom, ir pusdavo jei uzgaudavo, tik vakar keistai prisimine kad galima ir paisdykauti....

gal but manyciau kad glostymas pakeite jos zestus bendrauti. 

 


 
 

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Austeja