Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Vėjaraupiai

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 1

2008-11-28 03:23

Mano dukryte susirgo vejaraupeis, ar tai pavojinga liga?  Ji dabar penkiu menesiu ir savaites. Kaip gydyti namouse?

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-11-28 09:05

Geriausias vaistas - "zelionka", žaliasis briliantinas. Pati išbandžiau ir garantuoju, kad nuo jo mažiausiai peršti... Taip pat gali vaistinėje nusipirkti purškiamo antiseptiko ir jei yra ant veiduko, pirštukų, rankyčių, kurias kiša į burną - tai tas vietas su antiseptiku pukšk.

Būtinai stebėk, ar nekyla temperatūra. Jei spuogiukai labai greitai dauginasi ir per dvi, tris dienas jų bus visas kūnas + temperatūra  - nieko nelaukdama važiuok į infekcinę ligoninę.

Bet dauguma atveju - tai tik "vaikiška" liga. Nors aš su tuo nesutinku

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2008-11-28 10:05

o aš savo merginą gydžiau arbadmedžio aliejaus vandeniniu tirpalu tepdama spuogelius ir kiekvieną vakarą maudžiau šiltoj vonioj su soda. ir nebuvo nei temperatūros ir per savaitę viskas pasibaigė. ir buvo labai mažai spuogelių. o daktarai liepia tepti taip vadinam zelionka tik tam ,kad patys matytų kur nauji spogeliai okur senesni.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2008-11-28 10:33

geriau kai maza suserga negu didele,mazi vaikai greitai ir lengvai pernesa sia liga,kiek girdejau sodojemaudyti negalima,na bet tiksliai as sito nzn ,didesniem vaikams duoda tavegilio ,o mergaite dar visai mazyte tai tept tik zilionke,sekmes gydytis

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-11-28 11:05

as pritariu Giedrei kad man si liga nevisai jau tokia ir vaikiska atrodo,gerai jei vaikas perserga ta lengva forma o kai buna labai sunki tai kosmaras.Nezinau ar gerai padariau bet as savo dukryte paskiepinau,gal geriau ir reikejo dar palaukti,bet konsultavausi su gydytoja aisku ne LT o Svedijoj bet ji lietuve,tai ji sako jei mano vaikai butu mazesni dabar ir dar nesirge sia liga tai tikrai rinkciausi skiepa,nes jos abu vaikuciai prasirgo ta sunkia forma ir tada dar nebuvo to skiepo,tai ji sako as tavo vietoj skiepyciau,tai as ir paskiepinau,nors pati vaikystej prasirgau tai tikrai nelabai malonu buvo.Is vaikyste tai ir as atsimenu kad mama tepe briliantine zaluma,o daugiau labai gaila bet jokiu patarimu nezinau,sveikite

Lilypie Pregnancy tickers

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2008-11-28 11:08

kai išmaudai sodos tirpale vaikas nesikaso ir neužkrečia tų spuogelių ir mažiau jų atsiranda naujų. aš jau įsitikinau ne vieną kartą kad kartais geriau mažiau klausyti datktarų.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

2008-11-28 11:25

Norit aš jus pakraupinsiu Papasakosiu savo vėjaraupių istoriją :)

Prieš daugiau nei metus pavasarį darželyje siautėjo vėjaraupiai  - tėvai šaltais nervais leido savo sergančius vaikus (tik keli spuogeliai!). Aš per vėlai sužinojau, kad čia taip yra norma. Kitą vertus - nieko nepakeisi, jei jau užkratas eina.

Susirgo mano mažius. Tada jam buvo 5 metai. Per dvi dienas jis buvo VISAS spuoguotas - galėjai paimti už ausų ir įkišti į tą vadinamą zelionką. Temperatūra nekrito, mes varėm į infekcinę, nes situacija negerėjo: spuogeliai atsirado ant akių ir ant lytinių organų. Aš žliumbti negalėjau, kad jis neišsigąstų... Nes būčiau balsu bliovus...

Gulėjom ligoninėj maždaug savaitę: gėrėm antibiotikus ir tik po keturių dienų temperatūra pradėjo kristi.

Čia pradžia :)

Grįžom namo. Mergaitei (7metai) iškilo vos keli spuogeliai - ta labai bijojo, kad ją taip pat išbers kaip brolį, bet nieko panašaus neatsitiko.

Finalas.

Velykos. Iš vakaro man labai buvo bloga. Atsikeliu - nuo kojų pirštų galiukų iki pakaušio VISA spuoguota taip kaip mano Marius Buvau sirgus - antrą kartą susirgau! Nes imunitetas buvo žiauriai nusėdęs, turėjau tą pavasarį daug problemų, daug darbų ir pan. Tai aš jums garantuoju - zelionka geriausias vaistas :D

Išvados tokios, kad nesąmonė, kad negalima susirgti antrąkart: liga gali atsinaujinti po 20, 30 ar 40 metų (taip man gydytoja aiškino, jei iš organizmo pasišalina tam tikri imuniteto "saugotojai" ;) .

Nesąmonė, kad vaikystėje susergama lengvesne forma: iš visų trijų Marius (jauniausias) sirgo sunkiausiai. Čia nuo organizmo priklauso.

Taip kad - netikėkite pasakomis

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-11-28 11:39

uoj Giedre mane nuraminai dabar as jau tikrai nesigailiu kad paskiepinau dukryte,o ir skiepa dabar kartoti reikes tikrai negreitai gal kai bus 15m. ar kazkas panasiai.As irgi tikrai zinau kad nuo to nepriklauso kokio amziaus vaikas ir butent kad nezinai kokia forma susirgs vaikutis.Giedre jei dar tavo mergaite nepersirgo vejaropiais tai tikrai siulyciau tau ja paskiepint,nes ka isgyvenai su savo suneliu tai tikrai kosmaras

Lilypie Pregnancy tickers

2008-11-28 11:43

Mergaitė persirgo su 5 spuogeliais ;)

Mama.lt

Mama.lt

2008-11-28 12:57

As irgi savo vaika paskiepinau si rudeni nuo vejaraupiu. Vis nesusirgo, o mes pusiau Lietuvoj, pusiau uzsieny gyvenam, tai pabijojau, kad ten nesusirgtu, o jei dar sunkia forma...Sake, kad tas skiepas nuo visu pusleliniu virusu ir visam gyvenimui.

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 92

2008-12-02 01:01

as tai irgi prisiskaiciau pasveik.lt, kad uzsilieka tas vejaraupiu virusas, ir gali sukelti juostine pusleline :(

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 71

2009-01-31 17:20

As savo mazius paskiepijau nuo vejaraupiu.Kiek pamenu gyd minejo kad sis skiepas visam gyvenimui.Ir dar labai svarbus dalykas man pasirode kad vejaraupiai gali sukelti berniukams nevaisinguma.Mazas procentas,bet visgi.Okaip paskaiciau Giedres istorija,tai nei kiek nesuabejojau savo teisingu pasirinkimu

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537

2009-01-31 20:30

mums gydytoja nieko net nesake apie tuos skiepus  o jie mokami? jei taip tai kokia ju kaina? :)  

Jei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 80

2009-02-01 18:18

as taip pat praejusi rudeni savo mergaites paskiepijau.   prisiklausiau visokiu istoriju, apie galimas komplikacijas   .

tiksliai nepamenu , bet vakcina kainavo   berods 150 su trupuciu. bet mes skiepijomes praejusiais metais.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 310

2009-03-05 20:44

mano vyresnelis sunus jau persirges sia liga buvo, tai nusprendziau mazaji paskiepyti, kad nebereiketu kankintis ieskant spuogeliu ir dar jeigu kokia komplikacija prisidetu, neatleisciau sau

http://www.mama.lt/liniuotes/

http://www.mama.lt/liniuotes/

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 18

2009-03-06 07:35

Na mano sunus persirgo budamas 8men.o kadangi ir as nesirgus vaikystei buvau tai buvom abu zaliukai tiesa pasakius vaikui buvoo vos keli spuogiukai ant veido labai mazai o as per vadinama "zilionke" vos maciausi  kuo mazesnis praserga tuo geriau

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 171

2009-03-07 17:17

aš savo panele paskiepijau, kai metukų sulaukė,o mažiuka vakar paskiepijom, mokėjom 155 lt.galima skiepyti sulaukus metukų ,imunitetas įgijamas 20 m,taip skiepuko informaciniam lapelį parašyta.

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21

2009-06-07 20:19

Laba diena,ka zinat apie sita liga?kokia temperatura gali buti?(ar gali buti 39,9) ,viduriavimas?gal kas buvo susidures su sita liga?aciu visiems kas patars

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-06-07 20:31

susidurti neteko.pasiskiepijome[nors skiepai ir neduoda 100 procentu apsaugos].bet kiek teko skaityti ir dometis,tai labai skirtingai vaikai perserga.vienus tai tik isberia ir tuom viskas pasibaigia,o kitiems pakyla labai auksta temperatura,gali net traukuliai prasideti[reti atvejai bet buna].gal kitos mamytes yra susidurusios su sia liga ir daugiau ka parasys.

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21

2009-06-07 20:42

pas mano kriksto sunu prasidejo sita liga,ir mano maze buvo kartu su juo,kai mes supratom kad cia vejaraupiai mes is kart nuvaziavom namo,o siandien pas ja buvo temperatura 39,9(dabar numusiau iki 37,7)ir viduriuoja,ir nesinau ka cia daryti,palauksim iki rytojaus ,o jai ka kviesim greitaja

1

Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Aušra