Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Vėjaraupiai
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
2
 
 
Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844
 
2009-06-07 20:55

o isberimo nera?

 


 


 


 


 


 


 


 


 

 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2009-06-07 21:13

kubus 2009 06 07    

pas mano kriksto sunu prasidejo sita liga,ir mano maze buvo kartu su juo,kai mes supratom kad cia vejaraupiai mes is kart nuvaziavom namo,o siandien pas ja buvo temperatura 39,9(dabar numusiau iki 37,7)ir viduriuoja,ir nesinau ka cia daryti,palauksim iki rytojaus ,o jai ka kviesim greitaja 

 

vejarupiai pasireiskia tik po dvieju savaiciu nuo kontaktavimo su serganciuoju, ta pacia diena, ar kita tikrai dar nepasirodo, pirmi pozymiai yra isberimas , gali kilti auksta temp. bet viduriavimas ne prie ko, cia greiciau infekcija
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2009-06-08 09:16

Ligos priežastys

Ligą sukelia Varicella-Zoster virusai, priklausantys Herpes viridae šeimai. Užsikrečiama nuo sergančiojo vėjaraupiais. Jis gali apkrėsti aplinkinius 2 dienas prieš išbėrimą, visą bėrimo laikotarpį ir 5 dienas po jo. Susidarius šašams, nuo ligonio jau neužsikrečiama. 

Vėjaraupių infekcija plinta oru kelių metrų nuotoliu, pavyzdžiui, kai vienas asmuo nusičiaudėja, o kitas įkvepia. Virusų patenka per kvėpavimo takus arba akių gleivines, nukeliauja į limfmazgius, o iš čia išplinta po visą organizmą. Dažniausiai vėjaraupiais serga 2-8 metų vaikai. Kūdikiai iki 3 mėnesių serga labai retai, nes jų organizme dar tebėra apsaugojančios nuo šios ligos medžiagos, gautos iš motinos, jei ji anksčiau sirgo šia liga. Būdami tokio amžiaus greičiau sunegaluoja neišnešioti ir gimę mažo svorio vaikai, turintys nusilpusią imuninę sistemą. 
Dažniausiai susergama žiemą ir rudenį.Simptomai

Galvos skausmas 
Apetito stoka 
Karščiavimas 
Sutrikęs miegas 
Niežulys 
Odos pūslės 
Šašai 
Pūslinis bėrimas 
Bėrimas ant veido, plaukuotos galvos dalies, liemens, rankų, kojų 


Ligos eiga 

Staiga temperatūra pakyla iki 37,5-38,5 C; vaikas tampa vangus, blogiau valgo ir miega; vyresniems vaikams gali skaudėti galvą.
Pagrindinis simptomas – bėrimas būdingais šiai ligai spuogais: iš pradžių atsiranda dėmelė, iš jos – pripildyta skaidraus skysčio pūslelė, šiai supliuškus, po 3-5 dienų susiformuoja šašelis. Viename plote galima rasti ir dėmelių, ir pūslelių, ir šašelių. Toks bėrimas atsiranda ant veido, plaukuotos galvos dalies, liemens, rankų, kojų. Ant delnų, padų spuogų paprastai nebūna. Neretai išberia gleivinę – burnos, lytinių organų. Čia pūslelės greitai trūksta ir susidaro kraujuojančių opelių, kurias skauda.
Išbertas vietas labai stipriai niežti, vaikas kasosi, net draskosi.

Pirmieji ligos požymiai pasirodo po 12-21 dienos nuo užsikrėtimo. Tiek laiko trunka vadinamasis inkubacinis (slaptasis) periodas. Beria 3-4 ir net iki 7 dienų. Po šašelio dar kokius 3 mėnesius gali likti dėmelė, kuri vėliau išnyksta. Paprastai randų bėrimo vietose nelieka. Kadangi vaikas labai kasosi ir dažnai nusidrasko iki žaizdelių, į kurias patenka nešvarumų, neretai spuogeliai supūliuoja, o išgijus, jų vietose lieka randelių. Vieną kartą persirgus vėjaraupiais, daugiau jie nebepasikartoja. 


Komplikacijos

Pasitaiko sunkių vėjaraupių formų, kai liga komplikuojasi plaučių, ausų, odos uždegimais. Tuomet vaikas dažniausiai guldomas į ligoninę. 


Tyrimai

Specifinių tyrimų, patvirtinančių vėjaraupių diagnozę, nėra. 


Gydymas

Jei pastebėjote, kad vaiką išbėrė, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

Vėjaraupiais sergantis vaikas paprastai gydomas namie pagal gydytojo nurodymus ir nesunkiai pasveiksta.

Kadangi tai labai užkrečiama liga, nuo ligos pradžios vaikas izoliuojamas 10 dienų. Bendravusieji su sergančiuoju, laikinai izoliuojami ir stebimi nuo 11 iki 21 dienos.

Kol vaikas karščiuoja, turėtų gulėti lovytėje.
Išbertas vietas tepti 5 proc. kalio permanganato ar 1 proc. briliantinės žalumos tirpalu, ar eozino vandeniniu tirpalu.
Burną, ypač pavalgius, skalauti ramunėlių nuoviru ar furacilino tirpalu. 
Jei temperatūra aukštesnė kaip 38,5 C, duoti vaistų nuo temperatūros (pvz., paracetamolio).
Galima vartoti ir antivirusinių vaistų, bet jie veiksmingi tik ligos pradžioje. Skiriama vaikams, kurių imuninė sistema nusilpusi.
Patarimai

Kad vaikas kasydamasis nesusižalotų odos, reikėtų trumpai nukirpti jam nagus, išvalyti panages, galima užmauti pirštines. Būtina švariai ir dažnai plauti rankas. 
Maudyti, kai nukris temperatūra. Į vonią įlašinti kalio permanganato tirpalo (vanduo turėtų būti šviesiai rožinės spalvos) ar ramunėlių nuoviro.
Išmaudžius šluostyti švariu, karštu lygintuvu išlygintu rankšluosčiu.
Dažnai keisti baltinius ir patalynę.
Maitinti šiltu, minkštu ar skystesniu maistu. Galima vaikui pasiūlyti valgyti per šiaudelį. Nesiūlyti aštrių, sūrių produktų, citrusinių vaisių.
Ligonio kambarį gerai vėdinti, grindis šluostyti drėgnu skuduru, valyti dulkes.
Stengtis pralinksminti vaiką, atitraukti jo dėmesį nuo ligos, pasiūlyti jam naujų žaidimų. 
Taip ligonis užsimirš, rečiau kasysis, neliūdės ir greičiau sveiks.

Profilaktika

Lietuvoje yra vakcina (skiepai) nuo vėjaraupių, tačiau ji dar neįtraukta į vaikų skiepų kalendorių, kuriame nurodyti tik valstybės kompensuojami ir rekomenduojami skiepai. Vakcina skiriama vaikams nuo 12 mėn. Skiepijama, kai nusilpusi vaiko imuninė sistema, kai norima, kad infekcija neišplistų mokyklose ar darželiuose. Taip pat skiepijami suaugusieji, kurie slaugo ligonius ir nėra sirgę vėjaraupiais, sergantieji kai kuriomis sunkiomis ligomis (lėtinėmis plaučių, kraujo, piktybiniais augliais). Dėl skiepijimo pasitarkite su savo gydytoju.

 


 


Paskutinį kartą redagavo: Drugelis (2009-06-08 09:16)


Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2009-06-08 09:31

 Yra analogiška tema VejaraupiaiVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 2
 
2009-06-08 12:13

Vejaraupiai yra viena iš herpeso (pūslelinės) atmainų. Todėl būna išbertas ne tik vaikelio kūnelis, bet ir vidaus organai. Gali pakilti temperatūra, o išbėrimus peršti ir vaikučiai būna neramūs... Mano dukrytei (3 metukų|) vėjaraupiai komplikavosi ir ji susirgo inkstų geldelių uždegimu... gulejome ligoninėje ((... O tiems kas sako, kad vėjaraupiai vaikystėje nebaisūs, pasakysiu: Jūs labai klystate... vėjaraupiai rimta ir pavojinga liga tiek vaikams, tiek suaugusiems.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-06-09 12:33

aciu,jai mano angeliukas susirg as irgi taip darysiu


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-06-09 12:39

kol kas nesimato,bet labai bijau


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-06-19 23:21

Zadela 2009 06 08    

Vejaraupiai yra viena iš herpeso (pūslelinės) atmainų. Todėl būna išbertas ne tik vaikelio kūnelis, bet ir vidaus organai. Gali pakilti temperatūra, o išbėrimus peršti ir vaikučiai būna neramūs... Mano dukrytei (3 metukų|) vėjaraupiai komplikavosi ir ji susirgo inkstų geldelių uždegimu... gulejome ligoninėje ((... O tiems kas sako, kad vėjaraupiai vaikystėje nebaisūs, pasakysiu: Jūs labai klystate... vėjaraupiai rimta ir pavojinga liga tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

labutis Zadela,o kaip jus supratot kad pas jusu dukryte komplikavosi ,kad jus net atsiduret ligonineje?


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-06-19 23:28

mamytes as dabar gyvenu siaubingos dienos dukryte susirgo vejaraupiais,ji nenori teptis su zelionka,nenori gerti Tavegilio,nori kasytis,o kuo toliau to blogiau


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-06-19 23:38

zydroji 2008 11 28    

o aš savo merginą gydžiau arbadmedžio aliejaus vandeniniu tirpalu tepdama spuogelius ir kiekvieną vakarą maudžiau šiltoj vonioj su soda. ir nebuvo nei temperatūros ir per savaitę viskas pasibaigė. ir buvo labai mažai spuogelių. o daktarai liepia tepti taip vadinam zelionka tik tam ,kad patys matytų kur nauji spogeliai okur senesni.

 

labas,o sita vaista galima nupirkti vaistinej ar kur?kiek tos sodos reikia(daug ar vidutiniskaj)o jus tiesiog palaikydavote vonioj su soda ir viskas?


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 9
 
2010-01-29 11:04

Mano mazius dabar susirgo vejaraupiais...antra diena, spuogeliu daugeja, tepam ta brilijantine zaluma ir ziuresim kaip bus toliau..nes dar vyresnelis nesirges, bet skiepytas..as pati vaikysteje persirgus..bet net nustebau cia perskaicius, kad yra mamyciu kurios susirgo ir antra kart...na tikiuosi kad mums nebus sunki ta liga..pasidalinsiu mamytes su jumis veliau, kaip mums pavyko ja persirgti...


 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2010-01-30 19:38

 mano vaikis sirgo budamas 4metu,oi sunkiai mes persirgom,viena spuoga pasikase,ten papuole infekcija,iskilo didelis guzas ,po guzo puliu,tai teko gulet ligonineje,narkoze ,operacija,va ir randas visam gyvenimui liks,gerai kad nematomoj vietoj,o zelionke ligoninej nepatare tept,sako atgyvena zelionke,tai mum israse kazkoki geli ,tepem juo ir gerem tavegili,gelio pavadinima tik nepamenu,bet ten jis tinka ir nuo uodu igelimo.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 9
 
2010-02-01 15:12

oho kaip jus sunkiai persirgot...na nezinau mes pakolkas tepam ta vadinama "Zelionke"....na mums gydytoja patare, kad vistik tai geriausiai padeda...."Tavegili" geriam taip pat....na bus matyt....bet lyg spuogeliu ir nedaugeja...ir temperaturos turejo tik kelias dienas...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4
 
2010-05-21 00:00

Mano didysis, kuriam tuoj bus 6 m., ka tik persirgo vejaraupiais, nors ir buvom pasiskiepija. Forma buvo labai lengva, gal dėl skiepo, tačiau gydytoja, kuri dirba infekcinėje ligoninėje, sakė, kad baigia įsitikinti, kad 1skiepo neužtenka, reikia 2. Todėl mamytės, kurios savo mažius paskiepijote, pasidomėkite ar tikrai užtenka to vienintelio skiepo.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31
 
2011-03-18 14:16

Dėl skiepi efektyvumo ir aš abejoju.. manau čia individualu.. žiūrint koks vaiko imunitetas.

Aš savo vaikinuką paskiepijau kai buvo 2 metukų su trupučiu.. O dabar jam už porps mėnsių bus 4 metai. Šiandien trečia dienai, kaip serga vėjaraupiais. Taip kad nereikėjolaukti 20 ar kiek metų, kad pakartot skiepą, nors kai skiepijomės, sakė, kad visam gyvenimui imunitetas..

Pati ligos eiga po kol kas nesunki.. spuogelių nėra daug ir tikrai netepam jokia "zelionke". Tepamės octenisept tepaliuką, nes zelionkė džiovina spugelius, o turi drėkinti, tą daro šis tepaliukas. Temperatūros irgi po kol kas nebuvo.. tai gal nesunkiai ir pabaigsim sirgti..

Tik namie dar maža dukrytė.. 10 mėnesiukų.. tai jau esu nusiteikusi, už kokių 2 sav dar vienam vėjaraupių protrūkiui.. žodžiu.. gydysimės :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2011-03-18 18:30

 Skiepai nuo vėjarūpių mano manymu tikrai nereikalingi, serga persewrga tuom ir pasibaige, žinoma būna retų atvejų , bet prie visų ligų būna. Mažasis bus greitai 3 persirgo ir dabar tikrai man ramu visam gyvenymui, o kuo didesni vaikai serga tuo sunkiau perserga ir tada tikrai gali būti komplikacijų.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 432
 
2011-03-20 10:30

Baisus daiktas - mano merginai buvo 2,5 m, kai parnešė tėtis   Ir pats prasirgo lengvai, o mergina su komplikacijom, gulėjo infekcinėj... buvo baisu, naktį vvos neužduso... o man iki gimdymo gal savaitė buvo... br...

Blogiausia tikriausiai ne pati liga, o liekamasis reiškinys - labai susilpnėja imūninė sistema, užtai dabar niekaip neatsikratom visokių peršalimo ligų...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-03-20 11:22

O mes dar nesirgom, vis laukiu kad kol maža greičiau apsirgtu ir baigta  bet dėja, darželije nes epidemija buvo paskelbta vaikai sirgo o mes ne Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 126
 
2011-07-25 15:05

 Na, tai nera labai gerai, bet per daug del to nesijaudink :)

 

__________________________

Pūslinės odos ligos


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 560
 
2011-11-18 23:22

Na,va ir manoji jau žaluma pasipuošus.ligos forma lengva,tik tepliotis nenorim.Darželio grupė visa vienas po kito užsikrečia.Tikiuosi prasirgsim lengvai.


 
 

2
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (184)
klaidas