Forumas > Laisvalaikis > Kiti pomėgiai > Batutas
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 

Batutas

 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2012-04-24 08:58

butu smagu padiskutuoti kas kur perka batutus,manau atsilus orams batutas gera atrakcija vaikams,pasirodo kad sokinejimas ant batuto taip pat gydo


 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2012-04-24 09:01

Batuto nauda sveikatai

Šį kartą apie sportavimą ant batuto ir jo naudą sveikatai. Šokinėjimas ant batuto yra bene geriausias sportavimo būdas.

Visų pirma, tai labai lengvas būdas sportuoti - tereikia tik atsistoti ant batuto ir bent truputį pajudėti. Ir pradėjus nepajusite, kaip prabėgs 10-15 minučių. Žinoma, geriau pašokinėti aukščiau, tada sportavimas bus efektyvesnis ir jūs gausite didesnę naudą. Šokinėjant organizmas patiria sunkio jėgą (G-forces), kuri matuojama G. Nepakėlus kojų nuo batuto, patiriama apie 1·5 G. Vos pašokus nuo paviršiaus patiriama apie 2 G.

Šokinėjimas ant batuto turi daug naudos sveikatai, nes šokinėjant dirba beveik visi kūno raumenys, taip pat yra apkraunami kaulai ir dėl to jie tampa stipresni. Todėl batutas yra viena geriausių kaulų stiprinimo priemonių. Beje, yra atvejų, kai šokinėjant ant batuto išgydoma osteoporozė (išretėję kaulai). Batutas sumažina krūvį sąnariams, teigiama, kad sąnariai gauna tik 1/8 krūvio.

Batutą naudoja NASA astronautai

Batutą naudoja NASA astronautai, kuriems po buvimo kosmoso erdvėje sumažėja kaulų tankis ir dėl to po tokios kelionės reabilitacijos metu naudojamas batutas. Beje, NASA astronautai, kosmose praleidę vos 2 savaites gali prarasti iki 15% raumenų ir kaulų masės. Priminsiu, kad kosmose žmogaus neveikia gravitacinės/traukos jėgos. Raumenų ir kaulų masė sparčiai mažėja žmonėms. kurie pastoviai guli lovoje, mažai juda.

NASA tyrimai rodo, kad palyginus su bėgimu ant bėgimo takelio, deguonies pasisavinimas pagerėja dvigubai. Taipogi jie teigia, kad šokinėjimas ant batuto yra pats efektyviausias sportavimo būdas.

Limfos cirkuliacija

Šokinėjimas ant batuto pagerina limfos cirkuliaciją. Gera limfos cirkuliacija yra svarbi geros sveikatos dalis. Limfinė sistema yra paraleli kraujotakos sistemai yra kažkiek panaši į veninę kraujotaką. Limfos ‘gyslos’, kaip ir venos, neturi pompos ir ją stumia raumenys. Todėl labai svarbu pastoviai judėti, kad nebūtų limfos stagnacijos. Limfos yra 3 kartus daugiau nei kraujo (apie 14 L, kai kraujo tik apie 5 L). Limfinė sistema yra tarsi kanalizacija žmogaus organizme. Su limfa ląstelės pašalina atliekas, medžiagų apykaitos produktus, kurie po to yra filtruojami, neutralizuojami ir pašalinami. Išvalytas limfos skystis grąžinamas į kraujotaką per subklavinę veną, ir patekusi į kraujo sistemą limfa yra vadinama plazma, bet faktiškai tai tas pats skystis. Tad galite įsivaizduoti, kas atsitinka, jei ta kanalizacija veikia prastai, ar net yra užsikimšusi - atliekos pradeda kauptis ir lįsti pro kitas vietas - pvz., odą. Taip pat pradeda veistis visokios infekcijos ir t. t.

Tad šokinėjimas ant batuto yra labai gerai limfinei cirkuliacijai skatinti, ir cirkuliacija padidėja net iki 15 kartų. Prasta limfinė cirkuliacija yra siejama su daugeliu ligų, tarp jų vėžiu, kepenų ligomis, odos problemomis, nusilpusiu imunitetu.

Limfos stagnacijos simptomai

Daug žmonių turi suprastėjusią/sulėtėjusią limfos cirkuliaciją. Vienas pagrindinių simptomų yra nuolat padidėję limfmazgiai, kurie yra limfinės sistemos dalis, kadangi ten vyksta toksinų filtravimas, antigenų prezentacija ir neutralizavimas, taip pat ‘gyvena’ daug T ir B limfocitų (imuninės ląstelės). Kiti prastos limfinės sistemos simptomai:
Alergijos
Prostatos liaukos uždegimas
Chroniški sinusitai
Širdies ligos
Egzema ir kitos odos problemos
Energijos trūkumas, dažnas nuovargis
Išsėtinė sklerozė
Edema, skysčių susilaikymas organizme, ištinusios galūnės, ypač kojos
Padidėjęs kraujo spaudimas
Dažnos pasikartojančios virusinės infekcijos
Ausų infekcijos
Artritas, ypač reumatoidinis
Celiulitas
Viršsvoris
Ir daugelis kitų.

Limfinę cirkuliaciją taip pat pagerina kepenų plovimas, kuris yra išsamiai aprašytas atskirame straipsnyje. Dar galima naudoti burokėlių sulčių protokolą.

Batutas priverčia sportuoti kiekvieną kūno ląstelę

Kūno ląstelės ‘plaukioja’ tarpląsteliniame skystyje. Šokinėjimas aukštyn žemyn pagerina tarpląstelinio skysčio cirkuliaciją ir šis skystis po to eina į limfinę sistemą. Jei tas tarpląstelinis skystis užsistovi, išsivysto edema (skysčių susilaikymas galūnėse, ypač kojose). Viso kūno judėjimas, ir ypač šokinėjimas aukštyn žemyn, verčia judėti visas ląsteles, pagerina limfos cirkuliaciją ir taip edema sumažėja ar net visiškai išnyksta.
Šokinėjant ant batuto, visos ląstelės juda/plaukioja tarpląsteliniame skystyje. Tai verčia jas adaptuotis ir taip ląstelės pasidaro stipresnės.

Batutas naudingas vaikams ir nėščioms moterims

Šokinėjimas ant batuto labai naudingas vaikams, nes jis pagerina koordinaciją. Albert Earl Carter (vienas iš šokinėjimo ant batuto pradininkų) teigia, kad kai nėščios moterys šokinėja ant batuto, jų vaikai anksčiau pradeda vaikščioti. Šokinėjant jo dukrai, jos vaikai pradėjo vaikščioti po 7 mėnesių. Ir beje, jo dukra turi 9 vaikus, ir yra Amerikos sunkumų kilnojimo čempionė. Ji taip pat yra parašiusi 10 knygų.
Vaikas nevaikšto dėl to, kad jo koordinacija bloga, o raumenys silpni. Šokinėjimas ant batuto stiprina raumenis ir pagerina koordinaciją. Bet nėščiosioms šokinėti reikia taip, kad kojos nepaliktų batuto, ir jei pradedama kraujuoti, reikia tuojau pat nustoti. Gimus vaikui, kai tik jis pradeda vaikščioti, po truputį jį galima pratinti prie batuto, ar kartu su juo šokinėti. Arba kol dar nevaikšto, galima šokinėti jį laikant rankose, tik vėlgi, atsargiai, kad nepargriūtumėte ir nesusižeistumėte.

Šokinėjimas ant batuto gerai veikia vaikus autistus, nes pagerina kraujo cirkuliaciją. Taip pat tokie vaikai mėgsta monotonišką judėjimą, siūbavimą. Tik nereiktų leisti šokinėti daugiau nei 30 minučių per kartą, ir atsargiai, kad nenukristų, neužsigautų.

Jei jūs esate vyresnio amžiaus ar turite sutrikusią koordinaciją, būna batutų su rankenomis - tada šokinėti galima laikantis. Tik bent pradžioje reikia šokinėti pamažu, kad pėdos nepakiltų nuo batuto.

Astma

Šokinėjimas verčia išsiplėsti plaučius, kas yra labai gerai sergant astma ir kitomis plaučių ligomis.

Akių problemos

Šokinėjimas taip pat labai gerai akims. Nes regėjimo sutrikimai dažnai išsivysto dėl nusilpusių akių ląstelių, ir todėl joms sustiprėjus atsistato regėjimas.

Batutas tinka sportininkams

NASA tyrimai taip pat rodo, kad šokinėjimas pagerina deguonies pasisavinimą. Tai naudinga ir sportininkams ir paprastiems žmonėms. Atletams ir sportininkams šokinėjimas ant batuto padeda greičiau atgauti jėgas, pašalinti laktinę rūgštį, kuri sukelia raumenų skausmus ir nuovargį. Tad gerai tarp pertraukėlių ir po pratimų šokinėti ant batuto, ypač kai kilnojami dideli svoriai. Dar galima šokinėti su svoriais, ir šokinėjant su 2 kg svoriu, bus toks pat krūvis kaip ant žemės šokinėjant su 4 kg.

Kaip pasirinkti gerą batutą

Geras batutas kainuoja apie 600-1000 lt, bet jį nusipirkus paprastai užtenka visam likusiam gyvenimui. Gero batuto gamintojai duoda labai ilgą garantiją. Tokio batuto spyruoklės yra storesnės per vidurį ir tai padeda geriau išbalansuoti šokimą ir teigiama, kad tenka mažesnis krūvis sąnariams.
Bet vėlgi, jei neleidžia finansai, tai nusipirkite pigų, bus geriau nei nieko.
Taip pat nereikia labai didelio, kuris užima daug vietos - yra mažų , paprastų, kurių skersmuo 1\1.5 metro. Jį laikyti ir net šokinėti galima kambaryje, tik nešokinėkite balkone ar jei lubos nėra tvirtos. Jei jūsų koordinacija bloga, naudokite rankenas. Čia galite pasižiūrėti, kaip atrodo geros kokybės batutas. Aš pats turiu panašų ir šokinėju beveik kiekvieną dieną.

Suprantantiems anglų kalbą siūlau paklausyti labai gerą interviu apie tramplino naudą sveikatai su Albert Earl Carter.
Straipsnis parengtas pagal:

NASA Studies Rebounding

How Do Trampolines Benefit Your Health?

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-04-24 12:07

na kiek sau info atradau.. batutas atrakcija gera vaikam, bet ka aš žinau nelabai teigiamai žiuriu nors ir ne taip dažniai šokinėja tik va kai orai atšila, atvažiuoja pas mus i miesteli batutas tai paskui daktaras juokias eile sergančiu vaiku po batuto, tame tarpe ir mano mažojiVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2012-04-24 12:11

O as ziuriu teigiamai ypac i apvalius batutus, ta prasme ne tuos kur ciauzo nnnn vaiku, o kur vienam na dviem sokineti.

Ypac gerai batutai turintiems vaikams silpna raumenu tonusa.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-04-24 12:42

dėl sveikatos tai pilnai sutikčiau, bet labai man nepatinka kai dabar būtent prie parduotuves yra batutas, vaiku pilna oras nesuprasi koks na čia va žiurek išprakaitavo čia va megstuka neme ir žiurek jau kosti .. tai kažkaip pribijau aš tu batutuVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2012-04-24 14:03

man tai super dalykas turime kieme pasistate,kartais ir as ilendu pasokineti,kartais deginuos atsigulusi,na as uz batuta su apsaugom,jei jau perki tai tik toki bet aisku ir ant batuto nelaimiu gali nutikti jei didesni vaikai uzsisokineja su vaikais tada maziukai lengvesni budami skraido po visa batuta,taip preitais metais mano dukra ir koja susizeide kaulas skilo,bet kai mano vaikai vieni sokineja tai be baimes galiu palikti tiek neissisokineja aukstai nera kaip susizeisti.bet aisku ir kieme vietos reikia tureti tokiam dideliam daigtui pastatyti


 
 
 
 
Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844
 
2012-04-25 14:53

Batutas,toks dalykas,kad jo bet kur nepastatysi-reikia tureti nuosava kiema.Tai jais dziaugiames ten,kur siulo tokias pramogas.Sumoki keleta litu ir sokineja keleta minuciu.

 


 


 


 


 


 


 


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 372
 
2012-04-27 21:13

mes pirkom dukrai gal kai treji buvo ta maziuka apvalu sokinejo istisai tai lauke vasara o ziema kambary jos pastatytas tai dirba istisus metus na ir as nueinu kaikada pastrakalioti faina nuotaika pakele


dukra-DANGE 7m.

sunus-JAUNIUS 3m.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2012-04-28 11:24

Jo yra tinkamu namuose, vienas is ju butu toks, mes einame i uzimtumo centra pazaisti ,pabendrauti ,tai mazasis jam jau 4 labaiiii megsta sokineti ,fainas ir vietos neuzima ir nauda yra .

Batutas
 
 
 
 
Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 206
 
2012-04-28 14:45

na as uz batutus bet uz tuos didelius kur kieme statyt ir zinoma su tik apsauginiu tinklu. Batutas netik pramoga vaikams bet ir suaugusiesiems.Mes su vyru taip pat planuojame isigyti.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 55
 
2015-06-05 11:17

Nemaniau, kad batutas gali padėti, kai yra sutrikimas su limfa. Reikės pagalvoti apie batuto įsigijimą, nes vaikams ir smagu ir naudinga :)


 
 

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Ugnė