Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Dantų silantavimas
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
1
 
 
Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537
 
2011-06-15 12:33

Sveiki ;) norėjau pasidomėt, gal kas yra silantavę vaikams dantukus? Ar tai tikrai geras būdas apsaugoti juos nuo gedimo? Kiek žinau užsilantavus dantukai sveiki lieka iki 5 metų, po to dantukai persilantuojami.Jei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis


 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-06-15 15:29

Kaip tik neseniai dejom silantus  savo mergaitei, mums 5 su puse, išdigo kruminiai du dantukai, važiavom i Žalgirio, ten visada važiuojam jei kas, na daktare sake kaip ir būtinai reikia silantus deti, o  tie dantukai žiauriai greit genda, tai reikia iki silantu juos labai gerai  valyti, sako būna  dar nepilnai išdigo o jau sugedeVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31
 
2011-06-15 16:25

 Mes ir silantavomes dantukus,turejo 4 uzsilantuot bet jau 2 buvo sugede ,tuos taise o kitus 2 silantavo,sake jei vaikas griezia dantimis silantai nieko nelaikys,nezinau ar cia istikro taip,maniskis griezia miegodamas net labai stipriai bet kol kas atrodo viskas gerai. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-06-15 21:44

tai va kad tie dantukai greit gadinas :(Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537
 
2011-06-16 10:15

tai vat, kad greit, prižiūrim dantukus, valom, o žiūriu ir mums pradėjo gest :( reik vest pas stomatologą, bet poliklinikos ir gydytojų bijo kaip velnioJei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-06-16 13:13

Vikte būtinai veskit vaikuti. Nes paskui bus dar blogiau. O jau dėl baimes raskit kompromisą :) mes vaikštom privačiai, tai mažoji juokios baimes neturi.. sako mama aš dar noriu. O jau viena dantuka teko taisyti.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537
 
2011-06-16 14:27

bet girdėjau, kad pieninių dantukų neapsimoka silnatuot, nes greit iškris... :/Jei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-06-16 14:50

Silantuoja tik  kruminius nes jie nesikeičia. Tie kurie iškrenta nesilantuoja. Bet jei pieninins sugedes tai taisyti patartina,Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-06-16 14:53

Silantai - dantų vageles hermetizuojančios medžiagos, vartojamos nuolatinių dantų ėduonies profilaktikai. Tai atrodo kaip tirštas, bet labai takus skystis, užliejantis gilias vageles ir sudarantis mechaninį barjerą tarp dantų emalio ir žalojančio mikrobinio dantų apnašo bei burnoje susidarančių rūgščių.

Neseniai išdygusio nuolatinio danties dantų vagelės ir duobelės - tai rizikos sritys (pagrindinės apnašų susikaupimo vietos), kuriose užsilaiko maisto, jos savaime nesivalo. Tai aštuonis kartus labiau dantų ėduonies pažeidžiamos vietos nei lygus emalio paviršius. O jei vagelės gilios, jos neišsivalo ir dantų šepetėliu; sudėtingai "išvagotą" nuolatinio krūminio danties kramtomąjį paviršių net suaugusiems nelengva išvalyti, o vaikams dažnai tai - neįveikiama užduotis, ypač, jei mėgstama dažnai gardžiuotis saldumynais ar traškučiais bei saldžiais putojančiais gėrimais. Be to, dygstančių nuolatinių dantų vagelės ne visiškai mineralizuotos, todėl labiau pažeidžiamos rūgščių ir ėduonies. Silantai apsaugo vageles nuo žalingų faktorių (mikroorganizmų bei jų gaminamų rūgščių), o, jeigu silantuose yra fluoro, tai papildomai skatinama emalio mineralizacija. Valant dantų šepetėliu ir pasta, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurie padeda vaikams išsivalyti dantis, lengviau sekasi nuvalyti lygesnius skruostinius ar liežuvinius (gomurinius) dantų paviršius.

Silantai, hermetizuodami danties vageles keliolika mėnesių, apsaugo dantis nuo ėduonies patį kritiškausią laikotarpį, per kurį labiau įgundama prižiūrėti burną, taisyklingai valyti dantis bei tinkamai maitintis. Dengimas silantais - tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra. Danties paviršius nuvalomas, apdorojamas specialiais skysčiais ir padengiamas silantu, naudojant labai mažą šepetėlį ar specialų švirkštą, silantas šiuo metu dažniausiai yra sukietinamas, panaudojant specialią šviesą. T

Lietuvoje dantų ėduonis labai paplitęs: net 68 proc. trimečių vaikų dantų ir 94 proc. šešiamečių dantų jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys: ėduonis yra pažeidęs nuo 69 iki 98 proc. dvylikamečių ir nuo 84 iki 100 proc. penkiolikmečių dantų.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31
 
2011-06-16 15:22

 oi vikte zinau ka reiskia kai vaikas bijo dantis taisyt,mum taise su narkoze nes niekaip neprivertem issiziot,nei graziuoju nei piktuoju,ka bezadejom nupirkt vistiek neissiziojo,o "suaugo" vyrukas budamas 6 metu,tada pradejom taisytis be jokiu narkoziu. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537
 
2011-06-30 00:03

redzike, girdėjau, kad yra tokie vaistukai, kurie labai atpalaiduoja raumenis ir vaikas tada išsižioja, nesipriešina, gydytojai sako daug geriau nei narkozė..Jei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 13
 
2012-01-05 18:55

sveikos,o kokios kainos silantavimo


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-01-05 19:05

poliklinikoj nemokamai o mes silantus dejom žalgirio poliklinikoj mokėjom už viena dantuka berots po 30 ltVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 13
 
2012-01-05 20:04

aciu


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 10
 
2012-01-06 06:56

Silantuojami kruminiai nuolatiniai dantys tik jiems isdygus. Paprastai 6 metu, gali buti ir 5 jei jau isdygo. Silantas palengvina dantuku valyma, nes padengia danties grioveli, padaro danties pavirsiu lygesni todel lengviau dantukus valyti, pasalinti apnasas. Tai viena is profilaktiniu karieso priemoniu. Tikrai rekomenduoju visiems.

Del dantuku gedimo. Net jei valote vaikui (ar netgi sau) dantukus idealiai, dantukai silantuoti tai dar nereiskia kad dantukai neges, jei netinkama mityba. Pagrindinis karieso faktorius deja yra ne dantu valymas o cukras kiekis, tiksliau gaunamo cukraus daznumas. Jei vaikas nuolat uzkandziauja, ypac maista turinti cukraus galiu garantuoti , kad nesvarbu kaip gerai ir kaip daznai dantukus valysit, jie suges. Sito isvengti rekomenduoju rintis cukraus neturincius uzkandzius. Pats geriausias uzkandis siuo atbeju yra suris ar stikline pieno. Suris ne tik nera kariogeniskas, jis yra antikariogeniskas ir turi savybiu apsaugoti dantukus nuo karieso, zinoma jei tai nera saldus suris. Fermentinis suris sitam puikiai tinka. Vanduo  ir pienas (be jokiu priedu) yra vieninteliai gerimai needantys emalio. Taigi noredami apsaugoti mazyliu dantukus pirmaiusia sutvarkykime ju mityba. Saldumynus palikime desertui kuris valgomas is kart po maisto. Beje duodamos surio gabaleli ne veliau nei po 10 min po vaikuciui suvalgius saldumynu sumazinsite dantu gedimo rizika, nes suris atstato PH. Sekmes, ir nepamirskite dantuku  kruopsciai valyti :)   ir pasinaudoti silantu privalumais.

Dantuku valymas. Svarbu zinoti tinkama dantuku valymo technika. Naudomas sepetelis minkstais sereliais, maza galvute (turetu apimti tik 2 dantukus), dantu pastos zirnio dydzio (tiek vaikams tiek suaugusiems), didesnis kiekis pastos nera reikalingas, didesnio efekto naudojant daugiau pastos tikrai nebus. Sepetelis laikomas 45 laipsniu kampu sereliais nukreiptas i dantenas. Laikomas sepetelis ant dantenu linijos o ne ant pacio danties. Sepetelis turetu judeti lengvais sukamaisiais judesiais apimdamas vienu metu 2 dantukus. Taip valomi antukai nuo vienos puses iki kitos, nepamirstant apatiniu ir vidines puses virsutiniu ir apatiniu dantuku, Dantu kramtomasis pavirsiu gali buti siek tiek agresyviau pabruzinamas. Taip pat nors Lietuvoje neiprasta, bet butina dantukus kazdien (1 kart) valyti siulu, ypac jei tarpdantis yra pakankamai mazas ir dantu sepetelio sereliai nepatenka. Dantu siulas turetu C raides forma apkabinti dantuka ir judesiu aukstyn zemyn nuvalyti. Kruopasciai taip nuvalymi visi dantukai is abieju tarpudancio pusiu.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1
 
2012-03-02 21:25

Laba diena,
esu odontologijos specialybės ketvirto kurso studentė, ieškau mažųjų pacientų, turinčių pieninių dantukų. Mes studentai dirbame Žalgirio klinikų studentų korpuse, pas mus odontologijos paslaugos vaikams nemokamos. Pirmojo apsilankymo metu bendraujame su vaiku, kartu su dėstytoja apžiūrim dantukus ir sudarom gydymo planą. Kitus kartus, jei reikia, jau gydome tiek pieninius, tiek nuolatinius dantis. Arba yra atliekamas nuolatinių dantų vagelių dengimas silantais (tai paprasta procedūra, apsauganti dar nepažeistus dantis nuo apnašų kaupimosi ir karieso atsiradimo). Jei kas nors susidomėjote ir norėtumėte apsilankyti su savo vaikučiu bent apžiūrai ar silantų dengimui, rašykite mano el. pašto adresu yattsukeru@gmail.com


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2012-09-18 10:05

Aš vaikus vedu kas pusmetį tikrinti dantų - nes vis dar dygsta nuolatiniai dantys, tad reikia nepražioplinti silantavimo. Du dantis vyresnėlei esu pražiopsojus, atvedus po metų

Tai dabar tradiciškai - pavasarį prieš vasarą ir rudenį po vasaros nueinam pasitikrinti ir silantus susidėti. Kol kas nuolatiniais dantukais nesiskundžiam :)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051
 
2012-09-18 14:21

Ar aš gerai suprantu,kad silantuoja vakų dantukus tik nuo tam tikro amžiaus(berods nuo 6m )???


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2012-09-18 16:02

Silantuoja nuo tada, kai pradeda augti nuolatiniai dantys. Čia nepriklauso nuo amžiaus. Silantas dedamas tik tuomet, kai dantis būna pilnai išaugęs.

Kadangi pirmieji dantukai iškrenta ir pilnai išdygsta 6-7 metų, tai galima sakyti ir taip

Bet silantuojami tik krūminiai dantys.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-09-18 17:01

čia jau tiesa svarbiausia nepražiopsoti tu dantuku kai jau išdygo nes daktare sake jie labai greit gali sugesti būna iki galo neišdygsta o jau sugendaVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 

1
 


Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Dantų silantavimas

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Rokas