Forumas > Mokyklinukas - auga... > Paauglystė > Ankstyvas brendimas

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 89

2010-10-29 04:04

Sveikos mamytes

Noriu padiskutuoti apie mergaiciu brendimo amziu,kada tai nutiko jusu dukrytem. Mano dukra susirgo menesinem kai jai buvo 10m,tai buvo labai netiketa ir jai ir man(aciu Dievui,kad as jau jai buvau paaiskinus,kad kada nors tai atsitiks),jus net neisivaizduojat kiek reikejo idet pastangu,kad ji ismoktu susitvarkyt su sia jos gyvenimo naujiena,juk ji dar tik mazas vaikas buvo. Per 11-ktus metus krutine isaugo iki B-dydzio,veidas nusetas brendimo spuogiukais,nosyte pabrinkus,nuotaiku kaitos ir t.t.,zozdziu  kaip viskas ir priklausytu,bet jai tik gruodi sueis 12m,o atrodo kaip ciela "panienka".Papasakokit prasau,kada jusu mergaitem visa tai prasidejo?

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 2362

2010-10-29 08:26

Sveikute 79asta,mano dukrytei lapkricio menesi sueis 12,bet kol kas bedu dar fiziologiniu neturim.Zinoma,as jau ja paruosus iki smulkmenu apie ,,tas,, dienas ir kaip viskas turi but.Kartais padejuoja,kad jai pilvuka pamaudzia,maza krutinyte pradejo dygt pernai,bet dar taip ir liko pradineje stadijoje.Ji pas mane labai smulkute,man paciai menesines prasidejo ganetinai velai,buvau beveik 15metu,manau,kad truputi itakos turi galbut ir tai.Bet va su nuotaiku kaitomis ir paaugliskais kaprizais tai mes jau gerokai pakovojam,labai daznai reikia i realybe panelyte nuleisti...

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588

2010-10-29 12:41

oho kaip naksti prasidejo menesines.. bet buna tokiu atveju... linkiu kantrybes su dukra...

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2010-10-29 14:03

Kad jau dažnai mergaitei tokių metų sulaukusi netikėtai menstruacijos prasideda, anksčiau buvo naujiena, dabar jau ne be nuostaba. 

Svarbiausia, kad tu pati kaip mama ją palaikai. Tiesa su medikais reikia konsultuotis, nes mano pusseserė tokių metų susirgo turėjo sveikatos pasekmių, bet dabar jau nieko  viskas susitvarkė. 

Ot ankstyvas dabar brendimas siaubas.

2010-10-29 15:35

baisiausia man ja viena kazkur isleist,nes ja "kibina" zymiai vyresni berniukai,o kas blogiausia,ji tuo baisiausiai patenkinta,aiskinu visaip,o ji mat jauciasi pana nors tu ka

2010-10-29 18:18

Isivaizduoju 79 asta,rupesti turi,mes irgi su vyru pajuokaujam,pas musu panelyte irgi telefonas netyla,su berniukais bendrauja,bet kol kas vaikiskai.Esam visas temas issikalbejusios ir apie sexsa ir apie vaisingas dienas ir t.t,zinoma iki tokiu ribu,kas jai suprantama...perdeta kontrole galbut negerai,bet as kontroliuoju jos kompiuterinius konytaktus,kas raso,su kuo bendrauja,kartais ir i telefona jos ilendu,stengiuosi jos privacios zonos nepazeist,bet man ramiau tada,nes nesveiku tvirkintoju ir kaip as sakau blogu dedziu aplink labai daug...

2010-10-29 20:17

mes ir labai daug snekam su ja,lygiai taip pat irgi kaip tu Bello prakontroliuju kompiuteri,telefona(dazniausiai jai to nezinant) ir stengiuosi susipazinti su visom jos draugem,nes manau,kad draugai irgi labai didele itaka daro.Bet va kai iseina kazzkur juk nesuziuresi kaip ten kas. O kas liecia "blogus dedes",tai pries kelis metus,kai ji buvo dar mazute,buvo skaipe prisistate keli,kai ji mane pakviete siaubo apimta,tai as pati vos is koto neiskritau pamaciusi vaizdelius kaip kazkoks iskrypelis nusirengineja,tuo metu buvau soke,baisu,bet paskui issikvietem kompiuterista,uzblokavo skaipa nuo svetimu ir viska,kad negaletu ieiti i suaugusiu websaitus,tai dabar ramu. Matot kas dedasi ant sito svieto

2010-10-29 20:37

eina sau... ir as taip daryciau.

2010-10-29 20:47

Jo,kas liecia tuos iskrypelius tai siaubas.Cia Vokietijoje irgi labai aktuali ta tema,per telika rodo ir rodo,kaip vaikus internete apsaugot nuo iskrypeliu,baisiausia,kad kartais is ko nesitiki gali atsitikti.Musiske irgi paruosta tokiems dalykams ir mokykloje pas juos vyksta i metus keli uzsiemimai kai mokina kaip apsiginti ir ka daryti jei koks dede vilioja kazkur ir panasiai,bet nuo nieko neesi apsaugotas...neduok Dieve,svarbu su vaiku kalbet ir viska aiskint...

2010-10-29 20:56

pas mus Anglijoj pagal statistika kas 5min dingsta vaikas,kai pradeda temt,tai neleidziu niekur eit is namu

2010-10-29 21:01

Jo,mes cia irgi grieztai isake,kad tik pradeda temt ir tuoj pat namo,zinoma ir ant telefono kybom jei ka,o ziemos metu i burelius vezam ir parvezam.Mane siurpas nukrecia vien nuo minties apie tuos issigimelius,kazkas baisaus...

2010-10-29 21:12

siaip tai as ir stengiuosi visur nuvezt ir parvezt,bet kai mazas vaikas,tai buna,kad  nesigauna,o kai iseina kur,tai visada sirdele virpa kol negrysta,nors ir telefona pasiema,bet vis vien neramu. zodziu dar daug nervu kainuos,kol uzaugs,manau mum visom reikia daug stiprybes ir kantrybes

2010-10-29 21:24

Oi,tu visiskai teisi...puikiai prisimenu savo mamos zodzius,kai manes laukdavo ir nervodavosi,o as nesuprasdavau kodel,sakydavo palauk kai tu savo dukra turesi,tada zinosi ka tai reiskia,todel dabar jau zinau...

2010-10-29 23:13

auksiniai zodziai tavo mamos bello..

2010-10-29 23:49

Labai gera tema, labai rimta tema, tik gaila , kad mažai prisijunge mamyčių bendrauti, pas mus du sūnus atrodo nėra menstruacijų viskas ok , bet būtent dar viskas sudėtingiau kadangi turiu sūnui išaiškinti kas darosi mergaitėms , kodėl jų nuotaikos kinta ir t.t.t.t.t  nekalbėjom šiomis  temom , bet jos bręsta ir ateis laikas tikrai kalbėsim, nesibaiminu jų tačiau ir bijau, kad sūnus mus tinkamai suprastų, kad suprastu mergaites .

Aš info tikrai mažai gavau iš tėvų, todėl dėsiu dideles pastangas , kad kuo daugiau iš mūsų sužinotų mūsų vaikai apie brendimą. 

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2010-10-30 22:23

tema tikrai labai gera... manes sis etapas dar tik laukia,bet niekada ne velu dometis, skaityti ir t.t. aisku, del dukters paruosimo brendimo etapui atsakomybe prisiimsiu as, t.y. jai papasakoti apie fiziologinius pokycius, apie tai kaip zmogus ir psichologiskai keiciasi... bet kaip reketu sunui papasakoti apie fiziologinius berniuku pokycius nezinau. dievulis gal kada duos sunu - tada gali buti kad daugiau suprasiu. bet dabar mastau, kad tetis cia turetu suvaidinti didesny vaidmeny, nei mama. nera visai jokio reikalo tokiam pokalbiui daryti seimos susirinkima :) as prisimenu savo mamos pastangas siekiant viska paaiskinti. tada buvo ir jai nejauku ir man, butu buve dar nejaukiau jei tete butu kalbejes apie greitu laiku atsirandancias menesines. mano pozicija tokia: mama kalba dukrai, o tetis sunui...  siaubas kai pamastau, o kur dar visokios "hormonu audros", tai toks dalykas kaip brendimo spuogai tik nublanksta... tiesa viena, kad sis etapas didelis isbandymas ir paaugliams ir tevams

2010-10-30 23:16

oi Bello,manau,kad mes visos budamos paauglem nesupratom savo tevu rupescio,nes kai esi paauglys,atrodo,kad visas pasaulis nusisukes nuo taves ,dabar kai as pasisneku su savo mama,sakau Dieve ,Dieve,tik dabar tave pradejau suprasti ir ivertinau tavo rupesti..... mama visuomet sako,kad toks gyvenimas ir nieko nepakeisi,visa tai eina karta is kartos,visada tos pacios problemos,aisku vieniem lengviau,kitiem sunkiau,bet visi tevai turi tai praeiti. O,tu Kristulka,tikra saunuole,as niekada nesusimasciau,kad reiketu sunu mokint kaip suprast mergaites,mat pati auginu suneli,tik dar labai mazutis,bet tikrai uzfiksuosiu si momenta ir stengsiuos but kaip tu,nes tokios mamos as manau ir paruosia vyrus gerais seimos zmonemis,aciu,manau,kad tai geras pavyzdys mums visoms. Zinai,as dabar ir prie dukros auklejimo truputi kai ka pridesiu

2010-10-30 23:26

pareigune 2010 10 30    

tema tikrai labai gera... manes sis etapas dar tik laukia,bet niekada ne velu dometis, skaityti ir t.t. aisku, del dukters paruosimo brendimo etapui atsakomybe prisiimsiu as, t.y. jai papasakoti apie fiziologinius pokycius, apie tai kaip zmogus ir psichologiskai keiciasi... bet kaip reketu sunui papasakoti apie fiziologinius berniuku pokycius nezinau. dievulis gal kada duos sunu - tada gali buti kad daugiau suprasiu. bet dabar mastau, kad tetis cia turetu suvaidinti didesny vaidmeny, nei mama. nera visai jokio reikalo tokiam pokalbiui daryti seimos susirinkima :) as prisimenu savo mamos pastangas siekiant viska paaiskinti. tada buvo ir jai nejauku ir man, butu buve dar nejaukiau jei tete butu kalbejes apie greitu laiku atsirandancias menesines. mano pozicija tokia: mama kalba dukrai, o tetis sunui...  siaubas kai pamastau, o kur dar visokios "hormonu audros", tai toks dalykas kaip brendimo spuogai tik nublanksta... tiesa viena, kad sis etapas didelis isbandymas ir paaugliams ir tevams

zinai Pareigune ir as taip manau,kad su berniukais turetu sneket tetis,o su mergaitem mama,nes ir as pati prisimenu kaip tai nejauku,bet dar yra visokiu teciu ir mamu,kita kart jiem patiem buna nejaukiau uz tuos vaikus,tai tenka pareiga atlikt kitam,turiu omeny,mama berniukui ar atvirksciai

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2010-10-31 09:38

tikrai taip, kad kiekviena taisykle turi isimciu... yra ir tokiu teciu, kurie tikri saunuoliai ir dar kartais geriau paaiskina nei mamos. bet as tikriausiai liksiu prie savo pozicijos, kad apie tai kalbesiu dukrai as, o jei susilauksime kada sunaus, paliksiu sia pareiga vyrui...

2010-10-31 10:03

Labaiiii maža dalis vyrų geba papasakoti, arba net neliečia temos apie menstruacijas , tad pas mus nėra jokių nusistatymų mama ar tėtis, aišku bus temų kur kalbės tik tėtis ir jau dabar išeidami į kiną turi berniukiškų temų , bet šią temą pasiliksiu kalbėti pati ir stegsiuosi, kad sūnus gerbtų merginas, suprastų kodėl jos gali būti suirzusios, suprastų jų nuotaikų kaitą ir t.t.t.t.

Nepakęsdavau vaikinų pati neapsišvietusių ir be jokio supratimo :-) bet suprantu kodėl jie tokie ir jų dabar kas antras, nes apie tai su berniukais dažniausiai būna tabu .

1

Šiandien gimtadienius švenčia (160)
Linute