Forumas > Pakeliui į motinystę > Nėštukių kampelis > Nėštumas ir gimdymas...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 10

2010-07-29 11:40

Sveikos busimos ir esamos mamytes! Butu tikrai smagu, jei pasidalintumete savo patirtimi ir duotumete naudingu patarimu busimoms mamytems, kurios ruosiasi gimdyti Airijoje. 

2010-07-29 11:45

Siuo metu mane be galo domina, gal kas girdejote, o gal ir pacios dalyvavote MLU (Midwife - let Unit)?

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 194

2010-07-29 15:27

na del prieziuros per nestuma tai tikrai esu nepatenkinta.lankiausi pas aire gp tai ji taip atmestinai apziurinedavo, o galop vienos perziuros metu pastebejau kad ji isgerusi truko man kantrybe ir persirasiau pas lietuvi Balsi.tai galiu pasakyt kad tikrai geras gydytojas,kalba suprantama kalba,pataria isaiskina. o del gimdymo tikrai esu patenkinta.gimdziau Rotundos ligoninej,gimdyme dalyvavo jaunute akusere ir dar jaunesne studenciuke, puikiai manim rupinosi pastoviai klausdavo ar viskas gerai, o kai jau perveze i pogimdyvine palata buvo atejusios paklausti kaip sekasi,gal ko reikia.nu tikrai labai patenkinta,matosi kad puikiai atlieka savo darba,o ne kai kitos buna istrauke ir viskas .ir dar beto buvau girdejus kad airiai pastoviai labai megsta naudot vakuma ar reples, bet man nieko nanaudojo. 

Моя диета: диета Дюкана  

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 2373

2010-07-29 15:41

Na kalbant del GP tai dauguma nera labai patenkinti jais, taip atmestinai viska daro ir jei kas ne taip tai iskart tik antibiotikus raso ir viskas, gi po ju pasveiksi iskart ;) mano atveju tai as nelabai buvau patenkinta ligonines personalu, kai nubego vandenys 12 h nakties, nuvaziavome i ligonine tai ten apziurejo ir pasake kad gimdysiu tik kita diena tai ne skaklelis buvo 0 cm., tai mano vyrui neleido pasilikti ir isvare namo, skausmai vis didesni buvo, o seselems vienodai rode, paskambindavau tuo mygtuku ateina paziuri i mane ir viskas,tai kol prisiprasiau nors paracetamolio tai daug laiko praejo, paskui skausmai nezmoniski buvo, tai sako eik pavaiksciok, pasokinek ant kamolio, na gerai taip ir dariau, bet ziauru buvo, mato kad kankinuos, bet reakcijos jokios, tai paskui vel skambinu tuo mygtuku ateina ir sakau kad jau nebegaliu jau net stumimas prasideda, jau buvo apie 7 ryto, tai ji tada tik mane ten patikrino ir sako jau 6,5 cm, vezam i gimdykla!!! sako skambink vyrui, as padusus vos paskambinau, tai mane su ratukais nuveze pagulde patikrino akusere ir sako beveik 10cm !!!! ir visos nepasiruosusios kad pradejo sokinet, lakstyt, man dar dave ikvept tu duju bet nieko jos nepadejo nes jau reikejo stumti tai turejo kirpti mane ir mazike per 6 min nuo atvezimo i palata gime!!! :) tei va, dziaugiuosi kad taip greitai, bet seseliu atmestinumu nusivyliau, po gimdymo buvo viskas ok, nors galetu buti ir geriau. Bet cia taip tik man, visokiu gi zmoniu buna, tai teigti kad bloga sistema cia negalima- juk visur kitaip. ;) beje mano vyras nespejo atvaziuoti, pavelavo vos kelias minutes!!! :(

Paskutinį kartą redagavo: ricike (2010-07-29 15:42)

2010-07-29 15:46

Del nestumo: tai laukimas patikrinimu liginineje uztrukdavo amzinybe... nestukems tai ne i nauda, nes nervas tai ima... viskas ne laiku!

2010-07-29 15:54

jo visur visokiu gydytoju yra. kaip faina kad taviske taip greit gime. mes nuvaziavom i ligonine kai prasidejo saremiai bet kaklelis dar neatsidarinejo cia buvo apie 2 val nakties,iki 9 gulejau priimamojo palatoj,kur visa laika buvau prijunkta prie to aparato kur sirdele klauso,taciau mums iskart pasake kad siuo metu nera laisvos gimdymo palatos todel teks palaukti.kazkaip pagalvojau koks skirtumas kur gulet.o apie 9 nuvede i gimdykla viska paruose ir laukem ir apie 14 gime dukryte.pats gimdymas uztruko kazkur apie 20 min

2010-07-29 15:59

ricike 2010 07 29    

Del nestumo: tai laukimas patikrinimu liginineje uztrukdavo amzinybe... nestukems tai ne i nauda, nes nervas tai ima... viskas ne laiku!

tie patikrinimai tikrai veda  is proto.iki siol nesuprantu as ju sistemos kai vienu metu kokiai 15 nesciuju paskirtas pas pats laikas,ir tada tenka sedet visom prakaituotom ir suirzusiom.tie apsilankymai pastoviai isvargindavo. pati patikra trunka 5 min o prasedi 2 val nesamone kazkokia

2010-07-29 19:11

Dekui kad pasidalinote patirtimi ;) Pati laukiuosi pirmo kudikio ir dar svetur, tai va kazkaip ir neramu kas ir kaip... Gyvenu Droghedoje. As pati esu siuo metu uzsirasiusi pas aire GP, pas ja buvau tik karta, bet kaip pirma karta, ji jau labai man pasirode salta, tik padare testa, pasake "congradulation!!" ir issiunte siuntima i logonine del appointmento. Ligonineje jau taip pat karta buvau, aptarnavimas tikrai buvo super, papuole tikrai superine midwife, tai ji man ir pasiule istoti i MLU. Tai jau kitas kartas kai lankysiuosi ligonineje eisiu kitur nei dauguma nestukiu. Kai man pasiule MLU ir ispasakojo kokie privalumai, mano pirmas klausimas buvo kiek tai kainuos :D DDD, taciau sesute pasake, kad tai nemokamai, taciau turi atitikti kam tikras MLU nustatas normas ir svarbiausia turi buti nestumas be komplikaciju, zodziu jei visa nestuma bus kaip sviestu patepta, tai ir isliksiu ten. Na, o kaip bus, dar pamatysiu, nes man juk dar tik 15 saviciuke :)

jei kam butu idomu suzinoti daugiau apir MLU, rasykit, pasidalinsiu ziniomis. ;)  

2010-07-29 20:00

o kas tas MLU? as nesu girdejus

2010-07-29 21:23

Hmm man ir idomu kas tas Midwife let unit, kokios jo funkcijos? man asmeniskai niekas nesiule, ir pazistamoms ne, nes tu nestukiu labai daug... na matysi kaip bus kita karta ;) papasakok mums! ;) beje kodel nesijungi pas mus i foruma - Airijos mamytes. Beje is musiskiu yra kazkuri kuri gyvena Drahedroje jei neklystu ;) bet gerai nepamenu beje sveikinimai

2010-07-30 12:40

Midwife Led Unit (low risk - normal pregnancy)

Jei esi reikalavimus atitinkanti, tu gali gauti privacia prieziura nemokamai! Ten tu susipazinsi su nedidele komanda akuseriu, viskas vyks privaciame komplekse ( su baseinu gimdymui(vonia), muzika, kamuoliai, televizorius, bei istraukiama lova vyrui). Gimdymas vyks tame paciame komplekse. Anksti bus galima vykti namo ir akusere lankis namuose arba pasilikti ligonineje, kur bus suteikta visa reikia prieziura po gimdymo. Taip pat vizitu (appointments) laukimo laikas labai trumpas - dauguma mamyciu apziurimos laiku! Vienas dalykas, kurio tu negali gauti budamas MLU, tai epiduralinio, taciau jei tu nuspresi, kad jo tikrai nori, tuomet tavew is karto perkels i pagrindini skyriu.

Salyje yra tik du miestai, kuriuose yra MLU - Drogheda ir Cavan.

Jei kilo kokiu klausimu klauskite ;)

http://www.youtube.com/watch?v=IQEFit9733I

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 193

2010-07-30 13:10

sveika gimdziau droghedoj, gimdymu nesiskundziu patenkinta likau akuseres labai fainos ir pasikeite ne viena karta tikrai visos fainos. apie savo GP as negaliu pasakyt ne kad jis geras ne kad jis blogas, ko paklausdavau atsakydavo ko prasydavau padarydavo, net streptokoku tyrimo issiprasiau nes cia nedaro. del patikrinimu ligoninej irgi neturiu nusiskundimu laukt tekdavo max 45 min, mane kiekviena karta skanuodavo greitai kadangi pirmas nestumas ne kaip baigesi tai labai priziurejo, didziuosius skanus tris turejau, viena kart apatinis spaudimas buvo pakiles iki 90 tai pagulde i ligonine stebejimui 3 dienom bet daugiau nei kart spaudimas nesoktelejo. lankiausi pas Milner, del MLU norejau rinktis ten juk taip grazu bet aciu D nepasirinkau, komplikuotas gimdymas buvo, del epiduro droghedoj jie neskuba jo duot oi kaip as jo prasiau, bet negavau bet akuseres ateja glostydavo galva, girdavo ir t.t. pogimdyvinej palatoj mane priziurinti akusere buvo lietuve, nors neturiu problemu su kalba bet buvo smagu sava kalba kalbet, jinai ir leliuka man pirma kart ismaude, ir zindyt moke, nesiskundziu tikrai. jei gimdysiu tai tik ten

2010-07-30 13:43

Na jo ir as girdejau, kad jei esi turejes persileidimu, ar kokiu rimtu problemu su pirmu gimdymu, tai kito nestumo metu esi labai priziurimas. O del MLU, net kai patenki, juk niekas taves grandinemis nepririsa, gali bet kada iseiti. :) Kad ir prasidejus komplikuotam gimdymui, tu automatiskai esi perkialiama i mathernity hospital ir gimdai su gydytoju prieziura. Na jo, man dar toli iki gimdymo, bet labai idomu pasiskaityti, kitu moteru patirti....

2010-07-30 13:44

Tiesa, dekoju uz sveikinimus ;)

2010-07-30 14:22

Uogytee 2010 07 30    

Na jo ir as girdejau, kad jei esi turejes persileidimu, ar kokiu rimtu problemu su pirmu gimdymu, tai kito nestumo metu esi labai priziurimas. O del MLU, net kai patenki, juk niekas taves grandinemis nepririsa, gali bet kada iseiti. :) Kad ir prasidejus komplikuotam gimdymui, tu automatiskai esi perkialiama i mathernity hospital ir gimdai su gydytoju prieziura. Na jo, man dar toli iki gimdymo, bet labai idomu pasiskaityti, kitu moteru patirti....

zinau kad gali, pereit bet kazi ar buciau bespejus as ten pereit nes cia buvo sekundziu reikalas arba arba... jeigu nori rinktis MLU pirmyn, bet asmeniskai as pirma karta gimdant9nor gimdziau antra) ''namu salygom'' nenoreciau visgi pirmas kartas nezinai nei kas nei kaip as paprasciau saugiau jauciausi paprastoj gimdykloj. o kita karta rinktis negalesiu nes paciai gimdyt man nieks nebeleis, pasake aiskiai CP ir nekitaip.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 3458

2010-07-30 17:15

Sveika :) nu ir as pasipasakosiu savo istorija :) As gyenu Corke ir tikrai esu patenkinta viskuom kas susije su nestumu ir gimdymu :) mano GP taip viska ir visada mane patikrindavo ar apziuredavo :) aisku ji aire. mano minusine kraujo grupe, tai teko daznaiu tikrint krauja, bet mano GP kelis kartus net papildomai imdavo krauja, kad isitikint ar mum viskas gerai. tikraija esu patenkinta :)

o ligoninej tai irgi pasiutau kaip kokiu 4zvaigzduciu viesbutyje :)

man vandenys nubego antradienio vakara apie 7. nuvaziavau i ligonine ten mane emergency pagulde ir pora val pragulejau prijunkt prie aparatu. paskui nuvede mane i palata ir pasake, kad senakt tikrai negimdysiu :) ( cia kaip ricikei :) ) as savo vyra issiunciau namo, nes tikrai nei skausmo nei ko nejutau. nu nakti dar miegojau, kazkas kazkur maude, bet jai galejau miegot tai tikrai cia neskausmas dar buvo. paryciais jau kazkas labiau maust pradejo, tai sesute pasiule paracetamolio 2tab. aisku isgeriau ir toliau ejau miegot :D :D apie 6val ryto paprasiau, kad mane patikrintu tai mano gimdos kaklelis buvo vos vos 1cm, bet dar tik maude mane. ryte vizitacija, pasake, jai neprasides gimdymas iki pietu prades lasint antibiptikus man, kad mes su mazium nepasigautum infekcijos kokios tai. taip daro visoms kurioms nubega vanduo ir nepagimdo per 18val :) nu ka visa diena as vaiksciojau aisku jau po biskiuka vis "linksmiau" daresi. po pietu tik mano vyras atvaziavo, nes as tai liepiau, ka jis toj ligoninej veiks. nu ir man smagumelis prasidejo tik apie 5val vakaro. gyd liepe vaiksciot taip ir skausmas mazesnis ir mano mazius nebuvo nusileides i dubeni. po kokiu 3val vel mane prijunge prie aparatu sirdutes vaiko klausyt. o ir skausmas jau ai ai ai.... vel mane patikrino ir ka jus manot, ta pati situacija, gimda nesidaro pas mane. ir va vaiko sirdute trukineja..... tai as apie 10val vakaro buvau gimdykloj. vel prie aparatu prijunkta ir leliukas jau gerai o as apsikabinus duju vamzdi traukiu kiek tik eina. oi geras tas reikalas :D :D bet skausma tik puse nuima, bet padeda. tai atejo anesteziologas ir padare man epidura ( nors daro tik nuo 3-4cm kai gimda atsidarius yra ) oi koks geras reikalas ta epidura :D tada pora maisiuku man skatinamuju ir nuo 12 nakties iki 5ryto mano gimda jau buvo 10cm po puses valandos inertingo stumimo mano mazius nepajudejo ne 1cm i prieki tiek as tiek mano mazius jau buvom laaabai pavarge o ir jo sirdute vel negerai dirbo... tai mane tik staigiai ant kito stalo ir i opracine... dare CP ir galu gale po 36val turejau savo angeliuka ant ranku. tikslaiu tetis turjo ji, nes mane trejo pirmiau suadyt :D tai va :) oi gyd. kaip priziurejo viso to reikalao metu net nustebau.... susipazinau su 3skirtingas gyd kurie mane stenego ir mano akusere. oi kokia ji gera buvo. paskui parveze i palata. o rupinimasis tai tirkai aukstos klses. visus mano pampersus keite. nu aisku, nes as nuo krutines nieko nejutai :D o ir siap patalyne keiciama kas dien, valoma irgi kasdien. o ir sesuciu rupinimas laaaabai nuostabus.kas valanda ejo ziuret ir klaust ar viskas mum gerai. as asmeniskai labai dziaugiuosi, kad gimdziau airijoj o ne LT :) uz visa sita prieziura visus vaistus ir visus gimdymus buciau sumokejus tikrai ne mazus pinigus, o cia gavau viska kas man pirklause ir nesumokejau niekam ne 1Eeuro :)

nu va ir prirasiau :D ale tai is sirdies reziau kalba, kad net pirsciukai suprakaitavo

sveikinu ir as su nestumu :) lengvo tau nesiojimo

2010-07-30 22:55

Vau va cia tai istorija... Dar karteli dekui us sveikinima ;)

Mama.lt

Mama.lt

2010-07-31 10:07

Atvirai sakant...cia gimdyti yra ziauru...Niekas neatsizvelgia i tavo norus,niekas neskuba skatinti,epidiuro leisti..

Mane kankino 42h,neleido nei skatinamuoju,nei epidiuro..nes netikejo mano daktares pasakymu,kad mums ne 36savaites,o 39savaites..tai delto ir kankino..Kai pradejau gimdyti,tada tik pripazino,kad vaikelis didesnis nei mane..

Na ka,tai iskenciau viska..bet antro vaikelio cia nebegimdyciau...

Mama.lt

Mama.lt

2010-07-31 10:46

Na MLU yra ir Dubline, kur as gimdziau ten buvo.

Na o del gimdymo, manau nesvarbu ar Lt ar Airijoj, cia priklauso labai individualiai , o ir pas ka papulsi, gimdziau du kartus airijoj o ir draugiu kiek gimde, visos patenkintos, o juk ir lietuvoi kiek visokiu kurjozu buna, o dar visur pinigus reikia kisti, cia ir gali moketi pinigus ir tada bus tikrai nepriekaistinga prieziura, na o jai organizmas sunkiai vysto ta procesa gimdymo, tuo labiua su pirmu vaikeliu, tai cia ir gi asmeniska, juk negali visos lengvai gimdyti.Va as pirma lietuvoi gimdziau, su savo daktarais, kiek pinigu sukista buvo ir visvien kankinausi 2 paras ir vos nesibaige cezariu viskas. O seip va is to atvejo sake jai vaikas uzdusta pilvelyje, gimdymo procese, tai dar yra 1 val, per kuria galima ji isgelbeti, o to uztenka padaryti cezari.

Na va o sekantys du gimdyti airijoj, gimdymai truko po 1val.30min ir 1val.45min, prieziura nepriekaistinga.

Na del Gp ir visokiu ju yra, aisku ju sistema cia kitokia , bet kiek juk lietuvoi ir sundaktariu ir nugydo.O beje tas Balsys, labai blogi apie ji atsiliepimai, na nescia gal ir labiau apziuri, bet kaip gydytojas tai kiek zinau - kaip sako airiu lygio, tik moka graziai ir daug sneketi, kiek pazystamu veze vaikus pas ji sergancius tai jokios naudos.

2010-07-31 13:00

orintuxxx 2010 07 31    

Na MLU yra ir Dubline, kur as gimdziau ten buvo.

Na o del gimdymo, manau nesvarbu ar Lt ar Airijoj, cia priklauso labai individualiai , o ir pas ka papulsi, gimdziau du kartus airijoj o ir draugiu kiek gimde, visos patenkintos, o juk ir lietuvoi kiek visokiu kurjozu buna, o dar visur pinigus reikia kisti, cia ir gali moketi pinigus ir tada bus tikrai nepriekaistinga prieziura, na o jai organizmas sunkiai vysto ta procesa gimdymo, tuo labiua su pirmu vaikeliu, tai cia ir gi asmeniska, juk negali visos lengvai gimdyti.Va as pirma lietuvoi gimdziau, su savo daktarais, kiek pinigu sukista buvo ir visvien kankinausi 2 paras ir vos nesibaige cezariu viskas. O seip va is to atvejo sake jai vaikas uzdusta pilvelyje, gimdymo procese, tai dar yra 1 val, per kuria galima ji isgelbeti, o to uztenka padaryti cezari.

Na va o sekantys du gimdyti airijoj, gimdymai truko po 1val.30min ir 1val.45min, prieziura nepriekaistinga.

Na del Gp ir visokiu ju yra, aisku ju sistema cia kitokia , bet kiek juk lietuvoi ir sundaktariu ir nugydo.O beje tas Balsys, labai blogi apie ji atsiliepimai, na nescia gal ir labiau apziuri, bet kaip gydytojas tai kiek zinau - kaip sako airiu lygio, tik moka graziai ir daug sneketi, kiek pazystamu veze vaikus pas ji sergancius tai jokios naudos.

as apie Lt gydytojus cia esancius tai isvis nuomones labai labai glogos man jau airiu zymiai geresni. beje Droghedoj dirba lietuvis chirurgo padejejas tai sake per 10m patirties LT ir 5 cia operaciju ir gydymo lygio nera ne ko lygint, pasak jo cia zymiai geriau

1

Viršun ^ | Forumas > Pakeliui į motinystę > Nėštukių kampelis > Nėštumas ir gimdymas...

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Paulina